Shape içine resim sığdırmak

Photoshop Dersleri - Shape içine resim sığdırmak ...

delyeagle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delyeagle

Webmaster / İstanbul

Alt 20-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,
Rectangle tool ile bir yuvarlak çiziyorum varsayalım, onun içine resim sığdırmak istiyorum.
yani resimi shape ölcüsünde kesmek istiyorum. ne şekilde yapabilirim bunu?
teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mahbes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mahbes

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 20-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım, öncelikle eliptical marquee tool ile shifte basılı tutarak düzgün bir yuvarlak çiz. daha sonra bunun içini herhangi bir renkle doldur.sonra içine gömmek istediğin resmi aç, bu yuvarlağın bulunduğu çalışmana yapıştır. yani şunu demek istiyorum, resminin layeri, yuvarlağın bulunduğu layerin üzerinde olsun. bunu da sağdaki layer kısmından farenle sürükleyip yapabilirsin. daha sonra resmin layeri seçili iken Ctrl+Alt+G tuşlarına aynı anda bas. Resmin hazır =) Örneğin;
Bu mesajdan alıntı yap
Ufuk Cebeci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ufuk Cebeci

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 20-12-2009 #3
arkadaşım, öncelikle eliptical marquee tool ile shifte basılı tutarak düzgün bir yuvarlak çiz. daha sonra bunun içini herhangi bir renkle doldur.sonra içine gömmek istediğin resmi aç, bu yuvarlağın bulunduğu çalışmana yapıştır. yani şunu demek istiyorum, resminin layeri, yuvarlağın bulunduğu layerin üzerinde olsun. bunu da sağdaki layer kısmından farenle sürükleyip yapabilirsin. daha sonra resmin layeri seçili iken Ctrl+Alt+G tuşlarına aynı anda bas. Resmin hazır =) Örneğin;
çok faydalı bir kısayol anlatımı. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
mahbes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mahbes

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 20-12-2009 #4
ne demek =)
Bu mesajdan alıntı yap
Onr.bsr.krz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onr.bsr.krz

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 20-12-2009 #5
bir elips cizelim elipsi secili hale getirip ve icine yapıstıracagimiz resmi komple secili hale getirip ctrl + c ile copy edip sonra elips'in bulunduğu katmanın üzerindeyken ctrl + alt + V tusuna basarak da yapıstırıp sonra ctrl + T ile boyutlandırmak şartı ile aynı işlemi yapabiliriz bence.
Bu mesajdan alıntı yap
ZirZoop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZirZoop

Grafiker / İstanbul

Alt 20-12-2009 #6
Bana göre en doğru yolu;

ilk olarak yumarlak veya baska bir şekil içine alacağın resmi seçip Edit>Copy Merged diyoruz, sonra düzgün bir yuvarlak Seçiyoruz ve Edit>Past Into diyoruz resim yumarlağın içinede artık ve yuvarlak dışı maskeleniyor..

Bu yöntemin yararı yuvarlak içinde resmi istediğin şekilde büyütüp küçültüp sağa sola çekp istediğin gölgesini kulana bilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
animanyac33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

animanyac33

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Alt 22-12-2009 #7
Bana göre en doğru yolu;

ilk olarak yumarlak veya baska bir şekil içine alacağın resmi seçip Edit>Copy Merged diyoruz, sonra düzgün bir yuvarlak Seçiyoruz ve Edit>Past Into diyoruz resim yumarlağın içinede artık ve yuvarlak dışı maskeleniyor..

Bu yöntemin yararı yuvarlak içinde resmi istediğin şekilde büyütüp küçültüp sağa sola çekp istediğin gölgesini kulana bilirsin...
bu da sağlam yöntem sağol:wink:
Bu mesajdan alıntı yap
pbx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pbx

Grafiker / İstanbul

Alt 14-01-2010 #8
bence de diğer yöntem de iyi ama en sağlıklısı bu.
herkese teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Rhyzard isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rhyzard

Grafiker / İstanbul

Alt 15-01-2010 #9
Bana göre en doğru yolu;

Evet Bu Daha Iyı Tessekurler
Bu mesajdan alıntı yap
yavuz_0303 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yavuz_0303

Desinatör / Afyonkarahisar

Alt 05-11-2010 #10
En sağlam yol iki layeri seçip gruplandırmak... Emeğine sağlık, paylaşım için tşkler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları