Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign CS3'de PDF sorunu!

Medyalal

🌱Yeni Üye🌱
Selam, yaptığım çalışmayı en son baskıya PDF olarak göndermek için, sadece preset : Press Quality ve Standart:none olarak alabiliyorum ancak filmcide bozuluyor. X-1, X-3 ayarlarında almam isteniyor ancak bu PDF lerde kesinlikle kırık görüntüler oluşuyor.. (yazı convertlemesini yaptım, CMYK çevirildi ve herhangi bir hata uyarısı yok.. zaten burda hata değil sanırım bir ayar problemi var)

Benzer konular

Medyalal

🌱Yeni Üye🌱
Olması gereken o diye biliyorum ancak High Quality Print ile yada X-1, X-3 gibi seçeneklerle aldığım PDF ler kesinlikle kırık görünüyor.. Print Quality hariç.. Sorun nerden kaynaklanıyor anlayamadım. :( Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var !!!

Son düzenleme:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
https://www.grafikerler.net/indesign-pdf-hazirlama-t17319.html bu linkteki iletilerde bir hayli açıklama var. :) oradan bir alıntı:

Pdf için bu ayarı kullanırsanız daha sorunsuz alırsınız
PDF/X-3a:2002 [Ofset Baskı İçin]
Kontrol edilecek veya grafik içerik takası için bir ISO standardı olan PDF/X-3:2002=92ye uyması gereken Adobe PDF belgeleri oluşturmak için bu ayarları kullanın. Oluşturulan PDF belgeleri Acrobat ve Adobe Reader 4.0 ve sonrasındaki sürümlerle açılabilir.

Medyalal

🌱Yeni Üye🌱
Efoja çok teşekkür ederim :) buraya yazmadan önce oraya da bakmıştım ancak cevabı yok, yine de o foruma aynı sorunu aktardım şu an.. belki bi çare bulabilirim diyorum.. Ama sanırım bulamıycam :(

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Belki de genel ayarlarla ilgili bir sorun oluşmuştur... Programı yeniden kurma şansınız varsa, deneyin derim.

Medyalal

🌱Yeni Üye🌱
İlgine çok teşekkür ederim Efoja,, olmazsa onu deniycem:( Bu arada sadece kendi şehrimden ilgi görmek enteresan geldi) :)

Medyalal

🌱Yeni Üye🌱
Yok yaff,, gönderme ilgilenmeyenlere,, daha neler :))) memnun oldum , keyif aldım , allah razı olsun, tuttuğunu altın etsin , daha ne diim.. :) bide çare bulaydım ne isterdim :(

Medyalal

🌱Yeni Üye🌱
memnuniyetle,, sanırım nette bi yardım meleği buldum :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Siz cidden yeniden kurmayı deneyin. Eğer güvenirseniz bir kaç ID sayfası yükleyin rapide, hepsi olmasa bile bir cevap bulabiliriz belki.