Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yardım edebilir misiniz?

Yaserdrn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba, öncelikle konuyu nereye açacağımı bulamadım umarım doğru yere açıyorumdur.

Karton bardak üzerine tasarım yapmam gerekiyor. Ama bardak üzerine tasarım yapmak için hangi kalıp üzerine çalışmak gerekiyor. Bardağın ağız ölçüsü, taban ölçüsü, boyu falan gereklidir diye düşündüm. Bunları bulduğumda dörtgenimsi bir kalıp mı çıkacak o şekilde mi çizeceğim yoksa çizeceğim kalıp farklı mı? kafamda bilinmeyen sorular. umarım yardımcı olabilirsiniz

Benzer konular

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba

linkte daha önce müşterim için hazırladığım karton bardak bıçak izi var
bu şekilde hazırlayabilirsiniz. kırmızı şeritler öylesine bıraktım.

link

https://yadi.sk/i/gGltuJgfwax7v

Merhaba, öncelikle konuyu nereye açacağımı bulamadım umarım doğru yere açıyorumdur.

Karton bardak üzerine tasarım yapmam gerekiyor. Ama bardak üzerine tasarım yapmak için hangi kalıp üzerine çalışmak gerekiyor. Bardağın ağız ölçüsü, taban ölçüsü, boyu falan gereklidir diye düşündüm. Bunları bulduğumda dörtgenimsi bir kalıp mı çıkacak o şekilde mi çizeceğim yoksa çizeceğim kalıp farklı mı? kafamda bilinmeyen sorular. umarım yardımcı olabilirsiniz

Yaserdrn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bi konuda daha yardım isteyebilir miyim sizden ? :/
bi tanıdığıma ambalaj tasarımı yapmam gerekiyor. 10lu yumurta kutusunun ambalaj tasarımını yapmam gerekiyor. Pdf olarak şuan kullandığı tasarımın bıçak izini gönderdi.
sade olarak bıçak izi yok. Ayriyetten sade halini istemem gerekiyor mu ? bu haliyle pdfsini Aİ ye atsam işlem yapabilir miyim? Bi de ölçülerini de istemem gerekiyor mu yoksa pdf hali uygun oluyor mu ? umarım yardımcı olursunuz bana.:(

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
tekrardan merhaba

bıçak izinde istenen ölçüler sizin çalışacağınız ölçüler ile aynı ise o şekilde uygundur.
ve sanırım bıçak izini çalışma üzerinde göndermiş arkadaşınız bunu çizim programından açıp bıçak izinin dışındaki çalışmaları silip onun üzerinden tasarımınızı hazırlayabilirsiniz. kutu çalışmasında katlama yönlerine dikkat ederseniz iyi olur.

Bi konuda daha yardım isteyebilir miyim sizden ? :/
bi tanıdığıma ambalaj tasarımı yapmam gerekiyor. 10lu yumurta kutusunun ambalaj tasarımını yapmam gerekiyor. Pdf olarak şuan kullandığı tasarımın bıçak izini gönderdi.
sade olarak bıçak izi yok. Ayriyetten sade halini istemem gerekiyor mu ? bu haliyle pdfsini Aİ ye atsam işlem yapabilir miyim? Bi de ölçülerini de istemem gerekiyor mu yoksa pdf hali uygun oluyor mu ? umarım yardımcı olursunuz bana.:(

Son düzenleme: