Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ağaç Dikim Kampanyası Afiş örnekleri

cnn_hrn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Konya İli, Karapınar İlçesi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "1000 kuyuya 25000 ağaç kampanyası" Hazırladığım afişler. Sizce Hangisini Sunmalıyım...
39428386.jpg

53707747.jpg

75548089.jpg

11086880.jpg

25858070.jpg

48505197.jpg

Benzer konular

unalmete

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu ne yaa berbat olmus berbattttttttttttt

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆

Bu nasıl bir yorum böyle. Yani hiç mi olumlu tarafları yok afişlerin. Bence resimler amaca uygun olarak seçilmiş. Ayrıca bu tip yorumların herhangi bir öğreticiliği olmuyor.

Ben en çok 4. sünü beğendim. Anlaşılır ve sade. Sonuncu çok karışık, sondan bir önceki çok karanlık geldi. Aklımda kalanlar bunlar.

Kolay gelsin. Çalışmalarında başarılar

cnn_hrn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Berbat Olan Yerlerini Söylersen Bende Ona Göre Düzeltmeleri Yaparım

immortale

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben 3. ve 4. çalışmalarınızı beğendim. diğerlerinde font ve renk hataları mevcut.
emeğinize sağlık.. üstelik hiçbiri berbat çalışmalar değil, resimler amaca uygun seçilmiş ancak fazla karışıklık var diğer çalışmalarda. kesinlikle 3 ve 4

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
1. Çalışmada kullanılan arka fon içinde, fontlar ve konunun içeriği kaybolmuş
karışık bir çalışma olmuş,ayrıca font uyumsuz ve düzenleniş şekli hoş görünmüyor.

2.Çalışmada ağaç ve yazı birbirine yakın tonlarda ve yazının içinde kullandığınız pattern de bu
tasarımda iki öğeyi birbirinle bütünleştirmiş gibi olmuş bir derinlik yok sade ve anlaşılır değil.

3.Çalışmayı biraz daha düzenleyerek olumlu bir tasarım haline getirebilirsiniz.

4.Çalışma diğerlerine göre daha iyi bir çalışma olmuş diğer çalışmalarda gördüğümüz birbirine karışan görseller ve fontlar yok buda arka fonun sadeliğinden kaynaklanıyor ,çalışmalarınızda arka fonu ve ön kısımdaki bilgileri gözün rahat görmesi için,sade anlaşılır ayrıca yorucu bir ayrıştırım yapmaya zorlamadan,siz derinlik kazandırarak çalışırsanız çok daha güzel bir anlatım ve tasarım açısından başarılı bir çalışma çıkarmış olursunuz.

5.Çalışmada sloganınıza uyan bir renk (Bin kuyuya 25.000 ağaç) ,(siyah-kuyu) kullanmışsınız ama tasarım amacına ulaşmamış.Daha farklı fikirler ve komposizyonla anlatılabilirdi.

6.Çalışmanızda ise 1.çalışmada belirttiğim hatalar oluşmuş.

Bu çalışmalar içinde 4. çalışma daha uygun,

Olumsuz yanları göz önünde bulundurarak irdelerseniz çok daha başarılı işler çıkacaktır elinize sağlık kolay gelsin....

Son düzenleme:

unalmete

🌟Usta Tasarımcı🌟

kardeş ben yorumumu aşşalamak için veya küçümsemek için yapmadım yapmıyorumda heee bana sorarsan hiçmi olumlu güzel yanı yok evet yok bu arkadaşımız yenı olabilir saygı duvarım ama ben arkadaşı kötülemiyorum.sana göre resimler amacına uygun bana göre ne yazıların anlamı amaca uygun ne yazı tıpleri nede resimler ((((((( bu benim yorumum )))))))

yapan arkadaşım eline sağlık ama bana göre olmamış değiştirme artarnatifin varsa denemeni ve yoruma açmanı tavsiye ederim kolay gelsin ;)

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
4. çalışma üsütünde yoğunlaşın. Onda da font rengi öyle olmasın. Düz bir renk kullanın. En tepedeki yeşil renkte olan ağaç figürü nedir? logo mu? değilse kullanmayın. Mecbursanız onu da aşağıya çekin ve o figürün altında yazan sloganı büyültün. 1000 Kuyuya...yazısının biraz altına o sloganı yazın.

answersaray

🌟Usta Tasarımcı🌟
burada iki afiş kullanılabilir...biri 3. deki görsel tehlike çanı olarak, bir de 4. de ağacın güzelliğine vurgu yaparak..arkadaşların dediği gibi görsellerin güzel...yalnız senin yazılarla bir problemin var sanırım...çok fazla yormuşsun onları ve insan bakarken gözlerini kaçırma ihtiyacı duyuyor..senin asıl meselen bu afişlerde ki yazıları okutmak olmalı..onları biraz daha hür kıl...ayrıca bu sert bir konu, yuvarlak hatlı font kullanma derim...nacizane fikirlerim böyle...emeğine sağlık...devamını daha güzel yapacağını umarım...

director_serdar

🌱Yeni Üye🌱
biraz daha yapıcı yorumlar yapılırsa çok daha iyi olur. berbat olmuş ya da kötü olmuş, ya da güzel olmuş, bu ne yorumu yapana ne de yorum yazılan kişiye bişiy kazandırır. bende diğer arkadaşlara katılıyorum 3 ve 4 nolu afişleri beğendim. 4 nolu afişteki ufuk çizgisinin eğriliği ve kompozisyondaki dengesizliği biraz rahatsız etti beni o yüzden 3 nolu afişten yana kullanıyorum oyumu :) mesajı oldukça net veriyor kanımca. emeğinize sağlık.

unalmete

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet gerçekden berbat olmuş ama çalışmalar değil yorumunuz....

emeginize sağlık 3. çalışmayı beğendim fontlarda değişikliler yapılabilir iyi çalışmalar başarılar..

:)))))))))))))))))))))))))))))) Güldürdün Ya Beni Allah Da Seni Güldürsün Değerli Grafiker Arkadasim :)))))))))))))))))))))))

kocagöz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence slogan karapınar agaçsız kalma olsa daha süper olur

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
Bu nasıl bir yorum böyle. Yani hiç mi olumlu tarafları yok afişlerin. Bence resimler amaca uygun olarak seçilmiş. Ayrıca bu tip yorumların herhangi bir öğreticiliği olmuyor.

Öncelikle arkadaşa katılıyorum. Çalışmalarında hep aynı yazıları kullanmışsın o olmamış ondan sonra yazının fontu ve verdiğin bevel efektide hiç hoş durmuyor en azında biraz yumuşatsaydın.

Fotoğraflar uygun değil neden; ağaca veya ağaçsızlığa yoğunlaşmıyor bahçe veya tarla resmi gibi aynı birde sloganın üstündeki ağaç çizimi aynı çip e benziyor daha zarif bir vektör seçebilirdin

benden bu kadar emeğine sağlık

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Konya İli, Karapınar İlçesi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "1000 kuyuya 25000 ağaç kampanyası" Hazırladığım afişler. Sizce Hangisini Sunmalıyım...

Bence 4.ü de arkadaşların yaptığı yorumlara dayalı olarak düzenlemeler yapmalı ve henüz hazırlamadıklarınızı sunmalısınız...

Bir de Photoshop efektlerini bir heves içinde ve deneysel bir biçimde kullandığınızı sezinledim. O efektleri olabildiğince az kullanarak göze daha hoş gelen çalışmalar yapabilirsiniz.

rukiye sungur

🌱Yeni Üye🌱
Bence 1. ve 3. çalışmalar hariç fena olmamış.Emeğinize sağlık :)