Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehand türkçe karakter sorunu

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar corel draw kullanmaktayım freehandde bir iş geldi font soruun oldugundan arial yaptım change dedim ve ş i ğ gibi harfler çıkmadı ve öylede kaydettim
bunları tek seferde türkçe karakter sorunu olmayan bir fonta nasıl dönüştüreceğim çok yazı var tek tek yazamam hepsini acele cvp pazar gunna bitmesi lazım 60 sayfalık katalog::?
tşkler şimdiden

aynı zamanda tiff olarak kaydettiğim resimlerin ekranda görünmemesine ragmen baskıda etrafında transparan olan kısmın karesi çıkmakta ..

bu sorunu nasıl çözeceğim ekranda görünmüyor ama baskıda transparan olan kısım sarı olarak çıkıyor resmin :?

Benzer konular

ccckezman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2 sorunun cevabı dekupe ettiginde path i clipingpath yapacaksın 1 sorunu ise anlamadım heralde kimsede anlamadı bir daha anlatırsan

ccckezman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1 sorun icin tam anlamadım ama sunu bi dene editten find and replace secegine gel orda selecti sec sonra attributeyi font yap ve alttaki secenekten eski fontu sec find de ve hepsi secilecek sonra hepsi seciliyken yeni fontu sec bunu bi dene istersen

palyacho

🌱Yeni Üye🌱
Ben çık iyi anladım 1. sorunu :eek:DDD

google girip fpatcher.exe'yi bulup indir ;o)
sonra bütün programları kapatıp bu programı çalıştır
program açılınca sadece bütün fontları seç diyip Türkçeleştire tıklayacaksın ;o)
freehandde bir çok fontta Türkçe sorun olmaktan çıkacak
yalnız yine de bazıları Corelde normal çalışmasına rağmen Freehandde sorun çıkarabilir
ama buna da şükür diyeceksin :eek:)))

2. sorunu zaten cevaplamış kezman ;o)

DrN

🌟Usta Tasarımcı🌟
1. sorunun cavabı....Freehand de dosyayı actıgın zaman sana olan fontları çıkartıcak sende bütün fontları (sellcet all)secip bunları arial yapıcaksın..dosya acıldıgı zaman ş,ğ,ı,İ ler degısmıs olarak cıkıcakdır.Edit=Find and Replace=TExt aç.dosyada ki örenğin ş harfının yerıne cıkan seyı kopyala ve Find kısmına yapıstır change kısmına da ş harfını yaz find first de sonra change all dedıkden sonra butun sayfakadı ş harflerı duzelıcekdır.Aynı işlemı butun harflere uygulaman gerekıyor.Yalnız sayfada buyuk Ş ler varsa onları sneın duzeltmen gerekıyor.200 sayfalık Freehand dökumanını bu şekilde düzenledım ben.Kolay gelsin sana şimdiden.Herhangi bı yerde takılırsan yenıden sorarsın...

neromelisa

🌱Yeni Üye🌱
Yenı uye oldum ve buraya mı yazmak gerek pek bılemedım ama bısey sorucam freehandde turkcekarakter problemı yasıyodum ve bı program ındırdım fpatcher dıye sonra tum fontlarım arıala dondu ne yapmam gerek