Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bla...Bla...

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
"Vakitsiz öten horozun..." devamı neydi hatırlayan var mı?

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
"Vakitsiz öten horozun.." devamı neydi hatırlayan var mı?

Şeyyy vakitsiz öten horozu sahibi kesermiş. :D:D
Böyle miydi aceba... :D

Saati bilmeyen ne kadar çok kişi varmış burada bi duvar saati alayım da asayım bla ya. :D

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Keyifler nasıl martin? Bir şarkıya takıldım yine bak bu: Atiye - Salla...:)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Sorma ya ne sıkıcıdır. Karşı taraf bir de senin kıymetini bilmiyorsa vah haline...:)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Sahibini ısıranını çok gördüm, ben kedi alayım. Her ne kadar nankörlükleriyle nam salsalar da ben kedileri daha çok seviyorum.:)

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sahibini ısıranını çok gördüm, ben kedi alayım. Her ne kadar nankörlükleriyle nam salsalar da ben kedileri daha çok seviyorum.:)

Geçen gün bi arkadaşımı ziyarete gittim küçük bir köpek yavrusu almış hayırdır dedim ya sorma dedi geçen sokakta gördüm aldım içeri bi parça kemik verdim artık yanımdan ayrılmıyor acayip sadık dedi. Yani düşün bi parça kemik ver ömür boyu sadık kalsın biraz da aldatılıyor ama kemikle. Sen hiç köpek besledin mi? :)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Geçen gün bi arkadaşımı ziyarete gittim küçük bir köpek yavrusu almış hayırdır dedim ya sorma dedi geçen sokakta gördüm aldım içeri bi parça kemik verdim artık yanımdan ayrılmıyor acayip sadık dedi. Yani düşün bi parça kemik ver ömür boyu sadık kalsın biraz da aldatılıyor ama kemikle. Sen hiç köpek besledin mi? :)

Hayır...:)

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

köpekler kadar kedilerde ısırrılar:smile:
şuanda sol parmağım sargıda sağolsun kedim dün gece derin bir faça attı:smile:
oyun da olsa dikkat etmek lazım:smile:

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İnsanlar, genellikle kedi ve köpekler arasındaki farkı tanımlarken, köpekten “sadık bir dost”, kediden de “nankör” olarak bahsederler. Genel kanı budur...

Tabi ki istisnaları vardır ama genellikle bir kedi, verdiğiniz mamayı geri almaya kalkarsanız, size tepki gösterir. Mırıldanır ya da tırmalar. Yiyeceğini siz vermiş olsanız dahi iade etmek istemez. Onu artık hakkı olarak görür. Kaderine boyun eğip, “Ne yapalım sahibim ne derse o olur” demez. Mamayı hakettiğini düşünür. Kovulmayı bile göze alarak hakkını korur. Bu da onun onurlu olduğunu, sonu nereye varırsa varsın hakkına sahip çıktığını, kendisini ezdirmediğini gösterir.

Sadık diye nitelendirdiğimiz köpekler ise, itaatkar, kaderine razı ve “Sahibim ne derse o olur” bakışıyla kadercidir. Bir bakıma bir lokma ekmek için, herşeye razıdır. Onun önünden mamasını alsanız da, mağrur gözlerle size bakar kalır. Verirseniz yer, vermezseniz boynunu büker. O mamayı hakkı olarak görmez. Kaderci ve yalakadır.Sokaktan geçerken başıboş kediler size saldırmaz. Sataşma huyları yoktur. Ama köpekler saldırır. Sataşırlar.
Bir mesajları yoksa kediler sürekli miyavlamazlar. Köpekler olur olmaz heryerde havlayarak gürültü yaparlar. İki kediyi bir yere kapatın, birbirlerine saldırmak yerine, en azından bir süre köşelerine çekilerek izlerler. Köpeklerse işin sonucunu bile düşünmeden birbirlerine saldırırlar.

Köpekler, zoru ya da sopayı görürlerse tabana kuvvet kaçarlar. Elinizde sopa dahi olsa, eğer kaçma imkanı yoka kediler üzerinize saldırırlar.
Kısacası köpekler; olacakları tahmin edemeden herdaim saldıran ve kuru gürültü yapan hayvanlar olmasına karşılık, kediler, sakin, sessiz ve ancak canına ya da malına kastedildiğinde hırçınlaşan akıllı yaratıklardır.

Bu iki sevimli yaratığı, teşbihte hata olmaz diyerek, çevrenizdeki insanlarla örtüştürün bakalım, kurugürültü ve kadercilik mi çoğunlukta, yoksa minyatür kaplanlar mı??

İnsanlar da genellikle köpekleri severler. Uysal, söyleneni yapan, isyan etmeyen, kaderine razı köpekleri….

Onursuz ve yalaka davranışlar gösteren kişilere, “köpekleşme” deriz. Hiç bu tiplere “kedileşme” diyeni gördünüz mü?
Belki de bu yüzden, insanlar gibi otoriteler de köpekleri sever. Başı ağrısın istemez. Sorunları ve sorun çıkaranları sevmez…

Kediler ve köpeklerin davranışlarıyla, insanların bu hayvanlara bakış açılarını izleyin.
Toplumda, kedi gibi davranan, hakkını alan, isteyen ya da başkaldıran kişileri, otoriteler müşahade altına alırlar. Buna karşılık bir köpek gibi davranan ve “Sahibim efendimdir. Ne derse o olur. Ben acizim” diyenlerin ise başı okşanır ve sırtı sıvazlanır.

Elbette hayvanları doğalarından dolayı suçlayamayız... Ama ya onlar gibi davranan insanlar?

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
köpekler kadar kedilerde ısırrılar:smile:
şuanda sol parmağım sargıda sağolsun kedim dün gece derin bir faça attı:smile:
oyun da olsa dikkat etmek lazım:smile:
Geçmiş olsun.:)
Çocukken çok canını yaktım kedilerin, ama hiç ciddi bir tepkiyle karşılaşmadım.:) Ama uzun zamandır yine de temkinli davranıyorum, ne olur ne olmaz diye. :)

Bu arada yazınız için de teşekkür ediyorum, herkesin okumasını tavsiye ederim. :)
Birşey kaybetmemişsin. :)

:) :) :)

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
Kolay gelsin arkadaşlar. :)
Geldim ve gidiyorum Merhaba demek istedim:)
Görüşürüz.