Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kitap Okumanın Önemi Afiş Çalışması

Crescent53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşımla birlikte hazırladım.

Konu:Hayatın Renkleri Kitap
a2 boyutunda bastırdım.
Nasıl olmuş?

kifarg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arka fonda ki buruşuk kağıt biraz tuhaf duruyor sanki :), ama hayatımızı renklendirmek açısından iyi :)

Grafixit

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nedense şu Arial fontu bana çok itici geliyor neden bilmiyorum benim düşüncem orda arial yerine başka font kullansaydın daha iç açıcı olabilirdi diye düşünüyorum..

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
isimlerin olduğu şeritlerdeki renkleri bir daha gözden geçir derim ;) okumakta güçlük çekiyorum ayrıca arkadaki buruşmuş kağıt olmamış derim madem hayatın renkleri kitap renkli kitaplar koy ;)

Crescent53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aslında buruşmuş kağıtın güzel olacağını planlamıştım.ancak boyutlarını büyütünce olmadı :) ama bastırınca daha parlak gözüktü.
bir çok font denedim uygun bunu görmüştüm ama haklısın.
renkli başlığın arkaplanınında daha cansız olması gerektiğini düşündüm
yorumlarınız için teşekkürler :)

aykutcelme

🌱Yeni Üye🌱
Bir emek sarfedilmiş ve bu açıdan övgüyü hakediyor.

Eleştirmek isteyeceğim nokta ise afiş gözü yoruyor sanki biraz. Bu neye bağlı bilemiyorum, o kadar kapsamlı bir bakış açısına sahip değilim belki henüz ama gözü rahatsız eden bir havası var gibi. Biraz daha sade hazırlanabilir gibi geldi bana. Saygılar..

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
Afişin konusuyla arka plan çelişiyor gibi.
Hayatın renkleri kitap ama arka plan, yırtılıp buruşturulmuş kitap sayfasını andırıyor.
Hayatın renkleri yazısının arkası oldukça renkli o yüzden yazının kenarlarına daha sade gözü yormayan bir stroke verilmeliydi.
En alttaki dalgalanan şeritlerin başında ki kitapları kaldırmalısın.Zaten üzerinde bir kitabı iki yere koymuşsun.
Son olarak isimlerin okunması oldukça güç.Dikkati nereye çekmek istiyorsan renkleri orada patlatsan daha hoş olur.Her yerde bir renk cümbüşü var nereye baksam şaşırıyorum.
Yinede elinize sağlık, başarılar.

Crescent53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yorumlarınız için çok teşekkür ederim bir dahaki afiş denemelerimde emin olun uygulamaya çalışacağım saolun :)

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
"Hayatın renkleri kitap" . Sanki hata var bu yazıda. "hayatın rengi kitap" veya "hayatın renkleri kitaplar" olması gerekmez mi?

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Yılbaşı kutlaması ile dondurma reklamı arası birşey olmuş. Biraz daha ciddi ve sade birşeyler yapmalısın.

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Yılbaşı kutlaması ile dondurma reklamı arası birşey olmuş. Biraz daha ciddi ve sade birşeyler yapmalısın.

Arkadaşa katılıyorum. Değişik renklerde kitaplar yapıp onları sergileyebilirdin. mesela siyah rengi yoğun bir polisiye, pembe renkte bir çocouk kitabı, kırmızı bir aşk kitabı, yeşil bir doğayı anlatan kitap v.b. yelpaze gibi bir dağılımla ..

Crescent53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bize verilen konu böyleydi. evet başlıkta hata var ancak konu böyleydi.
biraz fazla renklerin dozunu kaçırmış olabilirim zaten ben bu işi profesyonel olarak yapmıyorum. yaptığınız bütün yorumlar benim yararıma. dikkate alacağım ..

usslu1903

🌱Yeni Üye🌱
ilk bakıştaki algı önemlidir bilindiği gibi afişte ve ben ilk bakışımda parti afişi sandım :D