Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En komik basılmış hatanız

sezgi-sirin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir avukata özel baro dosyası basılacaktı. Bilgileri yazıp aydıngere çıktı aldım. Komik olan tarafı avukatın adı Müjdat..... idi bense Müjgan ...... olarak yazmışım. Herkesin kontrolünden geçti ama ofsette baskı ustamız farketmişti. Dosya basılmadan hatayı düzelttik.

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bazlambaç belediye başkanı adına rehber çıkartıyorduk belediyeyle ilgili açıklamalar falan var. O an acil bi işim vardı karmaşaya geldi bazlambaç beleydiye başkanı Osman GÖDEK ti yani kapak arkasında yazılan yazı.. sanırım orda yanlışlıkla elimiz enter'e deymiş :D GÖDEK başkan Osman Belediye diye bişey çıkmıştı çıkışta 1000 adet basılmıştı tek tek üzerine etiket yapıştırmıştık :D

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
ben yapmadım ama ustam yaptı

reklamcılığa ilk başladığım yıllarda daha bilgisayar bankalarda bile doğru dürüst yokken fırçayla yazardık yazıları bazende kabartma pleksi harf yapardık neyse bir gün istasyonun oradan geçiyorum gar kıraathanesi var tabelaya baktım ne yazıyor gar kraathanesi ustama dedim gar kıraathanesinin tabelasını kim yaptı diye demezmi bana 5 sene önce ben yaptım diye sen dedim okudunmu tabelayı evet dedi her geçişte bakıyorum dedim aradaki ı yı düşürmüşün galiba arabaya atladığı gibi gitti döndü aman dedi kimseye söyleme 5 sene koca şehirde kimse farketmemiş ve istasyonun dibinde gülermisin ağlarmısın

BabysBOY

🌱Yeni Üye🌱
Mesleğe yeni başladığım dönemlerde bir köy derneğine davetiye yapmıştım
davetiye metni tanışmak, kaynaşmak ve güzel bir gün geçirmek için vs.. devam ediyordu.
Benim yazdıgımda gün kelimesi yoktu tanışmak, kaynaşmak güzel bir....... için. İş basıldı ve etkinlik günü fark edilmiş hiç bu kadar utandıgımı hatırlamıorum :)

tekcanan

🌱Yeni Üye🌱
bende kendi işyerimize bi dergi için reklam hazırlamıştım tel numarasını 331 yerine 311 yazmışım :)) patronun dilinden kurtulamadım tabi birde baş sayfaydık dergi basıldıktan sonra farkettik....

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
Emlakçıya 15 adet kiralık 15 adet satılık afişi basmıştım.Son rakımı yanlış yazmıştım ve arayanlar sürekli evin tekini arayıp evin kirasını soruyolardı :) 1 hafta sonra ortaya çıktı.İşin sahibi bile anlamamış :) müşteriye ev gösterirken görmüş oda.Hadi ben hata yapıyorum be adam insan astığı afişe bakmaz mı nasıl olmuş diye :) :)

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
bu anlatacagim hatayi ben yapmadim ama benimle calisan arkadas yapmisti baya gulmustum..
ben yerel bi gazetede calisirken bir zamanlar... o hafta kandildi, bizim gazetenin sahibi de kandil munasebetiyle bi tebrik falan tasarlayin dedi bize. Ben gazetenin tasarimini yapiyorum obur arkadasta grafik tasarim islerini yapiyor (reklam, gazetenin diger grafik tasarim isleri vs.) neyse arkadas gazetenin 1. sayfasina kocaman bi tebrik reklami yapti bende koydum mis gibi :D... gazetenin sahibinden, neyse baskiya verdik. patronun adi abdulhakim ama bizim arkadas abdulhakim yazacagina abdullah yazmis. Bi de yazi soyle " Gazetemizin sahibi abdullah *** kandilinizi kutlar..." patron cok kizmisti ama bisey demedi, bizim arkadasi sonra biz abdullah olarak cagirmaya basladik :D:D

edit:

simdi aklima benim yaptigim bi hata geldi...

Ben yine o yerel gazetede calisirken birinci sayfayi hazirliyorum manset yazisini yaziyorum manset su olacak : " SITKI BASKAN IDDIALI" ama bendeniz oraya yanlislikla " SIKTI BASKAN IDDIALI" yazmisim. allahtan editor fark etti de duzelttik yoksa evlere senlik, bi de sirf o belediye icin 2000 tane ekstra baski yaptik...

Son düzenleme:

eemree

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Matbaacilik baba meslegi oldugundan, cocukluktan girdik meslege.
Eski duzeni bilirsiniz, kumpasta yazi dizmeler.
Davetiyelerde kaliplar ayni kalirdi, her seferinde gelinin damadin adi, tarih saat yer, baba isimleri degisirdi. Hepsini yaptim da, sunnet davetiyesi kalibi kullanmisim :)
Basildi dagitildi tabi. (Ornek isimlerle) Ayse'yle Ali'nin sunnet toreninde sizleri de aramizda... :))

designer_designer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Matbaacilik baba meslegi oldugundan, cocukluktan girdik meslege.
Eski duzeni bilirsiniz, kumpasta yazi dizmeler.
Davetiyelerde kaliplar ayni kalirdi, her seferinde gelinin damadin adi, tarih saat yer, baba isimleri degisirdi. Hepsini yaptim da, sunnet davetiyesi kalibi kullanmisim :)
Basildi dagitildi tabi. (Ornek isimlerle) Ayse'yle Ali'nin sunnet toreninde sizleri de aramizda... :))

ahahahah çok güldümm yaa başıma gelmez inşş:D:D:D

marsg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dergide direk ilan yerine genel müdürlerle röportaj yapıp yayınlıyorduk...

bir firmayla yaptığım ız röportaj sonumuz oldu. firmanın ismi anel bizim muhabir e yerine a kullanmış ... grafikerden ve kontrolcüden de böyle geçmiş.

genel müdür size dava açıcam herkes benimle dalga geçiyor diye yağdı esti haklı olarak. hem 2000 dolardan hem de kariyerden olduk

kahve_tiryakisi

Acemi Tasarımcı
aklı başka yerde olmak

ben grafiker veya baskı ile ilgili çalışmadığım için böyle hatalarım yok..
yanlız bunlar bana şöyle birşeyi hatırlattı;

Ben ortaokuldayım o zamanlar okuldan gelmişim yorgun argın, okulun önünde ki magangstalardan bi kamyon dayak yedikten sonra ne hikmetse halaa açım,
annem hazretleri mutfakta bulaşık yıkıyor ve kendine yumurta pişirip ye diyor..
nasıl yapacam diyorum o işi? oradan cezveyi al, içine bi yumurta koyup ocaan altını yak ve üstüne koy diyor.. ben de hayatımın ilk yemek tarifini kusursuz bir şekilde uyguladığıma can-ı gönülden inanarak ilk defa bir işe yarayacak olmanın verdiği haz ve şehvetle koyuyorum o cezveyi ocağa.. sonra anneme soruyorum ne zamana kadar kalacak bu cezve burada diye, annem de köpükler çıkmaya başlayınca alırsın yumurtayı diyor.. ben de yumurtaya bakıyorum ne zaman çıkacak bu köpükler diye, yaklaşık 20 dk bekliyorum annem de sormuyor hiç neyi bekliyorsun diye, sonra aklıma takılıyor soruyorum anneme bu köpükler nereden çıkacak diye, annem cezvenin içinde ki su köpürecek diyor bu arada yarım saattir orada o cezve.. ve anneme verdiğim cevap şu şekilde;

Hangi su?

annem yıkılıyor bir an gülmekten ben halaa açım.. :sweating:

Grafik_Ersin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.demircispor.com.tr
geçenlerde kurumlar arası futbol turnuvası için TEDAŞ a forma yaptık sırta numara isim gayet güzel önede ELEKTRİK ARIZA yazılı olacak dalgınlık işte ben yazmışım ELEKTRİK AĞRIZA bastık dürdük...adamlar geldi bakmak için ambalajın birini açtı o farketti..formalar aynen elde patladı...

brtstyle

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ooo herkes yazmış:d

bende bi parti afişi yapmıştım afişte '' servis kaldırılacaktır'' yerine ''kalktırılacaktır'' yazmışım. Kimse fark etmedi basıldı falang. Ondan sonra fark edildi... Sürekli yapıom ama ben :d

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar benim daha 3 gün önce başıma geldi komik degil ama çok acıdı sonucu
insört yapmışım bir firmaya basıldı geldi bir baktık kapakta
Tipografik hatalardan xxxx sorumlu değildir.Ürünlerimiz stoklarla sınırlıdır.yazısınında
xxxx firma yerine başka xxxx firma ismi yazıyor rakip bir birlerine onların insörtlerinide ben yaptıgım için karıştırmışım 20.000 adet insörtü stıcerke 1 gün boyunca 25-30 kişi birden
insörtleri stıcekla yapıştırdık çok acıydı yaa kabus gibiydii hatırlamak istemiyorum gerçekten .......

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
30x40 ebadında buyutecegim bi fotoyu px/inch yerine px/cm olarak kaydedip buyutmuşum.normalde degerler hep otomatik kayıtlı olur..inch nasıl cm olmus bende anlamadım tabi..musteri duvara asmak istiyo tabi bu ebattaki bi fotoyu..neyse baskıda cıkan foto tamamen flu olmus cm olarak kaydettgim için.büyüdükçe büyümüş foto :D ortada ne netlik var ne göruntu var ne de ne oldugu belli :D tabi vermedik yenisini yaptım.bize maliyeti sıfıra yakın allahtan :D bir adetten bişey olmaz dimi :D:D şimdilik tek hatam bu :)
hani okuduklarım yanında bu hata bile degil :) hepinize gecmiş olsun ;)

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
benim birader de kariyerinizi destekleyin yerine karınızı destekleyin yazmıştı :D:D

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar hepiniz muhteşemsiniz!!! :wink:
Hepinize ayrı ayrı teşekkürler.
Şuan aklıma gelmiyor benim :angel:
Hatırlarsam ekleyeceğim!!!! :wink:

mehmedcezir

🌱Yeni Üye🌱
birgün beraber calıstıgım bir grafiker arkadaşım sünnet davetiyesinde çocuğun isminin yerine babasının ismini yazmıştı o şekide basıldı ve müşteri sonradan farketmişti

çok gülmüştük :)))

selma uguz

🌱Yeni Üye🌱
150x200 cm ebadında KİRALIK afişi yapılacaktı. bende SATILIK die yazmışım.Müşteri gelince anlaşıldı.daha sonra değiştirilip tekrar basılmştı :)