Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

vb.6 öğrenmek istiyorum sıfırım bu konuda

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar benim acilen vb 6 öğrenmem lazım okul açılıyor ve ben hala o dersime çalışamadım öğrenmeliyim ki dersi geçeyim tek ders yüzünden dönem uzatmak istemiyorum.. vb 6 öğrenebilmek için nerden başlamalıyım lütfen yardımcı olursanız sevinirim... ben henüz nerden başlayacağımı bile bilmiyorum bi e kitap indirdim ve ondan başladım ama sanırım yeterli olmayacak ne yapmalıyım sizce...

Editor__

🌱Yeni Üye🌱
:) olurmu hiç öyle kursa falan git temelini sağlam oluştur.

OsmanGultepe

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.osmangultepe.com
:) Vb mantık dilidir tabiri caize yani düşündüğünü kodlama yaparak rahaca yazabileceğin ve programcıların ilk başladığı dildir zaten adıda Visual Basic :)

bu dili öğrenmeniçin kursa flan gitme vbasicmaster.com veya buna benzer milyarlarca site veya forum var. Ordan örnek kodlar indir(profesyonel kodlara bakma hmen) orda neler yapmışlar nasıl bir örnek çıkartmışlar kodları incele...

Birde kendi kafandan bir proje düşün mesela hesap tutan bir program veya resim üstüne yazı yazdıran program sonra bu projene göre araştırmalar yap eğer gerçekten bu dili öğrenemk istersen öğrenirsin ama sadece mecburum öğrenmeliyim dersen Bildiğin dili de unutursun.

Bakma ben Programcı değilim 7 senedir bilgisayar bölümünü okuyorum.

benim görüşüm "sen gözünde bu dili çok büyütmüşsün"

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
:) Vb mantık dilidir tabiri caize yani düşündüğünü kodlama yaparak rahaca yazabileceğin ve programcıların ilk başladığı dildir zaten adıda Visual Basic :)

bu dili öğrenmeniçin kursa flan gitme vbasicmaster.com veya buna benzer milyarlarca site veya forum var. Ordan örnek kodlar indir(profesyonel kodlara bakma hmen) orda neler yapmışlar nasıl bir örnek çıkartmışlar kodları incele...

Birde kendi kafandan bir proje düşün mesela hesap tutan bir program veya resim üstüne yazı yazdıran program sonra bu projene göre araştırmalar yap eğer gerçekten bu dili öğrenemk istersen öğrenirsin ama sadece mecburum öğrenmeliyim dersen Bildiğin dili de unutursun.

Bakma ben Programcı değilim 7 senedir bilgisayar bölümünü okuyorum.

benim görüşüm "sen gözünde bu dili çok büyütmüşsün"

haklıda olabilirsiniz çok büyütmüş olabilirm ama ben üniversiteye başlarken hiç bişey bilmeyerek başladım... ve bu derse ilk girdiğimde de sıfırdım... o yüzden ön yargılı davrandım.. açıkçası sınav dönemlerinde de çalışamadığım için kaldım dersten ... şimdi de dönem uzama korkusu oldu dedğinizi yapacağım internetten takip etmeye çalışacağım ama bulunduğum yerde bunun kursunu verecek bi kurs var mı bilmiyorum küçük bir yerde oturuyorumda...

tepeajans

🌱Yeni Üye🌱
sen genede yanında bir kitap bulundur çok işe yarıyor.

bizde dersini gördüğümüzde öğretmen bile hata yapıp neyse başka örnek yapalım dediği bir program.. bunu ancak örnekleri çoğaltarak sevimli ve anlamlı bir hale getirebilirsin...
kolay gelsin ;)

rck

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
gevezeblog.com
tavsiyem ilk önce
Veri Yapıları ve algoritma kitaplarından biri ni al
sonra vbye geç ve yanında mutlaka bir kitap bulundur

ve programlama forumlarını da bol bol gez zamanla basitten zora doğru örnekleri incele programlama herzaman ögenilcek bişiler vardır :D bu kadarıyla son bulcağını sanma :D

EMRAH ÇİFTÇİ

🌱Yeni Üye🌱
Sesli Eğitim seti var, verebilirim istersen neyin ne olduğunu tek tek videolar halinde anlatiyor. :)

h6soft

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşım öncelikle temel programlama mantığını öğreniniz. Mesela buna qbasic programlama dilini öğrenerek başlayabilirsiniz. Zaten en basit programlama dillerinden biridir çabuk öğrenirsiniz. En önemlisi de temel döngüleri(for next) ve temel deyimleri(if then else) iyi öğrenmeniz. Qbasic için aşağıdaki linke bakınız.

https://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=qbasic+notları&meta=

Sonrasında da almanız gereken kitap Türkmen Kitabevi'nin Visual Basic 6.0 kitabı. Yazarları: İhsan Karagülle ve Zeydin Pala.

Fiyatı: 20-30 TL arasında.

Ayrıca programlama.com sitesi de bu konuda size gelişim sağlar.

Kolay gelsin.

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkür ederim bu konuyu iki yıl önce açmıştım. ben okuldan mezun bile oldum 4 yılı devirdim yani... visula basic 6,0 hala öğretiyorlar mı bilmiyorum ama aslında eski bir dilmiş şimdilerde daha popüler olan bir arayüz var hem sizin c# , java ve basic dillerinde yazdığınız kodları kendi dilinde çevirebiliyo demişti hocam yanlış hatırlamıyorsam eğer ,microsoft visual studio express editions , çok güzel bir arayüz. biz yaz okulunda kullanmıştık. 2008 versiyonunu kullanmıştık ama 2010 versiyonu da çıkmış... 2 yıl önce microsoftun sitesinden dowloand şeçeneğinden ücretsiz indiriyorduk ama şuan bilmiyorum yalnız kotanız sınırlıysa sorun olabilir. 2008 versiyoru 3,6 gb tı sanırım yanlış hatırlamıyorsam. ayrıca web sitesi yapmak içinde güzel bir seçeneği var. hocamız hiç bilmeyen biri olsanız daki güzel bir sayfa yapabilirsiniz demişti. en son geçen yıl SQl içinde kullanmıştık sanırım öyle hatırlıyorum ama yanlış bilgide vermeyeyim