Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bla...Bla...

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Hoşbuldum...:) Kendimi yabancı gibi hissettim bir an.:)

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
bla bla da fotoğraf çekilmek yasaktır! :D:D

sevgiden-iz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhabalar... Sabah haberleri duymadan önce çok güzel birşeyler yazmıştım. Duyduktan sonra üzüntümden önce yazıyı değiştirdim. Sonra kapattım. Benim duyduğum haber de iki olay farklı (gerçi kökleri aynı da neyse) şeklindeydi.
Tüm Ülkemizin başı sağolsun. Galiba bugün herkes (özellikle büyükler) bir kere daha başlarını iki elinin arasına alıp düşünmeliler. Elimizden gelen sadece ağlamak, dua etmek, sağlıklı düşünmek.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Merhabalar... Sabah haberleri duymadan önce çok güzel birşeyler yazmıştım. Duyduktan sonra üzüntümden önce yazıyı değiştirdim. Sonra kapattım. Benim duyduğum haber de iki olay farklı (gerçi kökleri aynı da neyse) şeklindeydi.
Tüm Ülkemizin başı sağolsun. Galiba bugün herkes (özellikle büyükler) bir kere daha başlarını iki elinin arasına alıp düşünmeliler. Elimizden gelen sadece ağlamak, dua etmek, sağlıklı düşünmek.

Ah Sevgi hanım ah o iki elin arasına alacak baş var mı ki büyüklerimizde.

sevgiden-iz

🌟Usta Tasarımcı🌟
..................Çoook şeyler söylerdim bu sorunuza cevap olarak ta.... Neyse. Üzüntümüz sonsuz.

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Dünyadaki en üstün varlık? İnsan... Dünyayı yaşanmaz hale getiren? Gene insan...

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
operasyona israil'den ilk tepki

israil dışişleri bakan yardımcısı danny ayalon, yardım filosuna yapılan operasyonla ilgili olarak kudüs'te basın toplantısı düzenliyor.

- gemidekilerin yöntemi şiddetle oldu. ölenlerin olmasını talihsizlik olarak değerlendiriyoruz.

- diplomatik yolları kullanarak onlarla anlaşmaya çalıştık. insani yardımın insani yönü yoktu. eğer öyle olsaydı uygun kanallarla bize ulaştırırlardı.

- amaçlarının gazze'deki kuşatmayı kırmak olduğunu belirttiler. gazze'deki kuşatmanın hamas'tan dolayı gayet haklı bir sebebi var.

- gazze'ye insanı yardım götüren gruplar bütün diplomatik çabalarımıza rağmen çağrılarımıza cevap vermediler. güvenlik güçlerimiz gemileri barışçıl bir şekilde takip etmeye başladılar. şunu da söylemek gerekir hiçbir bağımsız ülke, kendi topraklarında böyle bir eyleme izin vermez ve müdahale eder.

kaynak:
Operasyona İsrail'den ilk tepki - Hürriyet

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben de güne neşeyle başlamıştım.Fakat haberleri duyunca bütün neşem kaçtı.Gerek şehitlerimize gerekse yardım konvoyunda saldırı neticesinde hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin.
Bunlar asla kabul edilebilecek şeyler değil.
Ancak işin bir de tehlikeli boyutu var.Ben en çok ondan endişe ediyorum.
Bizler millet olarak aşırı duygusal bir milletiz.Bu duygusallık nedeniyle bazen duygular mantığımızı perdelediği için sağlıklı kararlar veremiyoruz.Soğukkkanlılığımızı çok çabuk kaybediyoruz.
Tabi bu durumda da hata yapmak kaçınılmaz oluyor.
Elbette herkes demokratik hakkını kullanıp meşru çerçevede,kanunların izin verdiği zeminde tepkisini ortaya koymalı.Fakat bunun ölçüsünü de iyi ayarlamak lazım.
Demin bir haber okudum.Bir ilimizde o ilin barosuna bağlı bir avukat bisiklet yarışı için ülkemize gelen bir İsrail'li bisiklet yarışçısına yumruklu saldırı teşebüsünde bulunmuş.
Bu tip davranışlar zaten gerilimden beslenen İsrail devletinin isteyip de elde edemediği şeyler.Benim en büyük endişem bu tip provakatif saldırıların Yahudi ve Musevi
vatandaşlarımıza karşı artması.
Kaldı ki İsrail bu tip provakatif olayları tezgahlamakta ve bunu kendi lehine kullanmakta oldukça maharetlidir.

Bu tip oyunlara gelmemek için çok dikkatli olmalıyız çok.
Haklı iken haksız duruma düşmiyelim.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben de güne neşeyle başlamıştım.Fakat haberleri duyunca bütün neşem kaçtı.Gerek şehitlerimize gerekse yardım konvoyunda saldırı neticesinde hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin.
Bizler millet olarak aşırı duygusal bir milletiz.Bu duygusallık nedeniyle bazen duygular mantığımızı perdelediği için sağlıklı kararlar veremiyoruz.Soğukkkanlılığımızı çok çabuk kaybediyoruz.
Elbette herkes demokratik hakkını kullanıp meşru çerçevede,kanunların izin verdiği zeminde tepkisini ortaya koymalı.Fakat bunun ölçüsünü de iyi ayarlamak lazım.
Demin bir haber okudum.Bir ilimizde o ilin barosuna bağlı bir avukat bisiklet yarışı için ülkemize gelen bir İsrail'li bisiklet yarışçısına yumruklu saldırı teşebüsünde bulunmuş.
Bu tip davranışlar zaten gerilimden beslenen İsrail devletinin isteyip de elde edemediği şeyler.Benim en büyük endişem bu tip provakatif saldırıların Yahudi ve Musevi
Kaldı ki İsrail bu tip provakatif olayları tezgahlamakta ve bunu kendi lehine kullanmakta oldukça maharetlidir.

Çok doğru söylüyorsun nihat abi, adamların uzmanlık alanı provokasyon, maalesef biz de ülke olarak her zaman ama her zaman haklı olduğumuz konularda duygusallığımız yüzünden haksız konuma düşüyoruz galiba bizim de uzmanlık alanımız bu.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
kalbim, beynim acıyor. nefes alamıyorum bugün.
yazacak şeyler o kadar çok ki. ama bunları sakin sakin yazmak mümkün değil artık..

sevgiden-iz

🌟Usta Tasarımcı🌟

Çok haklısınız.