Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshop da web sitesi çizimi hk.

micoudmk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar photoshopda çizilen tasarımları webe nasıl aktarıyorsunuz? Bu aktarımları yaparken hangi programları kullanıyorsunuz ve flash ile bu aktarım yapılabilirmi ? Yaparken bu tasarımlardaki image ları nasıl kayıt ediyorsunuz. Bu konuda tecrubeli arkadaşlardan cvplar bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. :smile:

sezer.meltem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya ben inceledim ama html nasıl yapıyoruz yani herşeyi photoshopda halledebiliyormuyuz baska proğrum gerekmeden onu bilmek istiyorum tsk edirm ilginize şimdiden

alonefanky

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.terraspanturkiye.com
Photoshopla evet herşeyi halledebliosun aslında ama kod kısmı için ve profesyonel siteler için photoshoptan HTML olarak aktardığın siteyi dreamweaver gibi bir program ile açıp düzenleme yapman gerekiyor.

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
sadece photoshop yeterli tasarım için tabi tasarma bağlı olarak illustrator un kolaylıklarından da faydalanabilirsin
basit şekilde iişleyiş sıraını anlatıyım
1. photoshopta tasarımı yapıyoruz
2. slice tool ile parçalıyorum file- save for web seçeneğiyle kaydediyorum html olarak kaydediyoruz
3. dreamweaver yada frontpage tarzı html editorlerinde açıp link verilcek yerlere link verelim yada yazı kısımlarını halledelim
4. flash olacak yerler için resimleri flashda çizmek istemiyorsak yada resim ise (örn: flash banner da bir araba resmi olacak ise) uygun boyutlara getirip direk kaydedin flash a import edin eğer oval kenarlı bir flash banner olmasını istiyorsanız gif ya da png olarak kaydedin flash da import edin bu kadar....

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
@asit

3. dreamweaver yada frontpage tarzı html editorlerinde açıp link verilcek yerlere link verelim yada yazı kısımlarını halledelim

Burda ufak bir düzeltme yapıyım. Slicetool anlatımımı okursanız dreamweaver a gerek kalmadan photoshop ilede link verebildiğinizi görüceksiniz.

@sezer.meltem
gif ve html olarak orada aşşağıda kayıt seçeneklerine tıklarsanız görüceksiniz .

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
buyur yardımcı olur umarım
file-save for web & devices dedikten sonra açılan ekranda kaydet(save) dedikten sonra resimdeki seceneği seçersen html olarak kaydedecektir ve resimleri aynı dizinde images klasörü oluşturup içine atacaktır
84756259dq7.jpg

kLasturk53

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ps de çizimi yaptıktan sonra, css olarak dökmeniz gerekli