Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mac OS X 10.5.7 Sistem geri yükleme

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhabar...
Başlıkta belirttiğim gibi mac'de sistem geri yükleme gibi bir seceneğimiz varmı ?
Yada şöyle bir sorun var bunu nasıl çözebiliriz...
Mac te bulunan bütün resim ve kapak çalısmaları hiç anlamadığımız bir şekilde çöp kutusuna gitmiş ve bazı kapak çalışmalarını bulamıyoruz...
Sorun nedir ne olabilir yada çözüm yolu olarak yardımcı olabilir misiniz ?
Arşive atmadığımız bazı kapak çalışmaları malesef yok

Ayrıca ekstradan çöpte 16.000 küsür resim var hiçbir proğram çalışmıyor saat falan hiçbir şekilde gözükmüyor... nerde ne yaptık aceba =)

Son düzenleme:

Benzer konular

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Sorun hala devam etmekte....

tanmac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet "Time Machine" var. System ve diğer silinen herşeyi belli bir tarihteki haline geri getirmeniz için. Fakat daha önce harici bir sabit disk göstererek ayarlarını yapmanız gerekiyordu bunun için. Dolayısıyla bu seçenek iptal. Bunun dışında dosya kurtarma programlarını denemeniz gerekecek. Verdiğim linklerde deneme sürümleri ve açıklamalar var. Bir deneyin isterseniz. Kolay Gelsin...

Boomerang Data Recovery Software - MacOS X Version

Recover Deleted Trash Files on Mac OS X :: Recover Emails, Photos, Address Book Mac - Retrieve Trash Files Mac

hayabusa.69

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ayni sorun benim basimada gelmisti.
iyi bari siz copte bulmussunuz ben oradada bulamadim.
hic bir sebep yokken yaklasik 160 gb lik arsiv toz oldu uctu gitti.
allahtan baska biryerde yedegim vardi.
uzun uzun arastirdim sebebini bulamadim.
ne bir ayar ne baska birsey.
tahminim mac dede az olsada casus yazilim var.
bundan kaynaklanabilir. yada aginiz varsa aginizdaki casuslar tarafindanda yapilmis olabilir. arkadasin dedigi gibi time machine gibi bir olay var oradan karistirirsaniz cozume ulasabilirsiniz.

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
bu macte knedini yavaş yavaş gösteren sorun çizelgelerinden örek bunungibi örnekler gittikçe çağolıyor bir kaç sene içinde windows işletim sistemi gibi olacak virüsler ve trojanlar yani güvensiz bir sistem olacak mac te snowleopartla beraber gelen sorunlar

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Macintosh işletim sisteminde eğer siz kullanıcı hatası yapmadıysanız ve deneyiminiz var ise size sorun yaşatmaz. 15 yıldır Macintosh kullanıcısı olarak klasik sisteme 1 defa format atılmış, Tiger ve Leopard sistemler üzerinde ise sadece bir kaç kez kernel panic hatası almışımdır.

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
Macintosh işletim sisteminde eğer siz kullanıcı hatası yapmadıysanız ve deneyiminiz var ise size sorun yaşatmaz. 15 yıldır Macintosh kullanıcısı olarak klasik sisteme 1 defa format atılmış, Tiger ve Leopard sistemler üzerinde ise sadece bir kaç kez kernel panic hatası almışımdır.

onlar esikidendi artık zaman değişiyor her türlü medya mac içinde çıkıyor artık kişisel pcler yok macler var o yuzden mac içinde yanlış yazılımlar yanlış kodlamalar başlıyor nedenmi çünkü artık mac de bir pc gibi herkese hitap edecek edeceği içinde tamamen eski maclerden arınılıp daha cazip hale gelmeli appleın kendi açıklaması bile var virus programları kullanın diye hatalardada aynı yanıtı verdiler eve snowleopard hatalı çıktı diyerekten

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu tür olay ufak tefekte olsa diğer maclerdede oldu... Gecenlerde çöpü bosaltırken tesadüf olarak bi kitabın çöpte olduğunu farkettim.. normal kayıtlı olması gereken yere baktığımdaysa yoktu... Bu mac i benden başka kimse kullanmıyor ve bende silmedim (ki birseyi silerken kırk saat düsünürüm :) ) çöpten bi kaç kez böyle kitap dergi çıkarmıştım...
Bu olayda OS X 10.5.7 de daha geniş kapsamlı olarak görüldü... çöpte bulduk evet ama bulamadığımız kapak çalışmalarımız var...

bu olayın bi kaç gün öncesinde yine kapakların kaybolduğunu farketmistik bi kaç gün sonra ne varsa alayı gitti.. Servisi çağırdık bakalım bekliyoruz Sorunun cevabını bulursak eğer burda paylaşırım... ilginize teşekkür ederim