Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Acil Freelance Grafik Tasarım Ücretleri nelerdir?

krtrukiye

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rukilupus.com
Vebal almak?
Bu ücrete yapar yada yapmazsın, sorun nedir? 100 liralık broşüre 100 TL tasarım ücreti istesem yaptırır mı müşteri? Kendi çapında ufak bi matbaanın işlerinden bahsediyoruz, adama 100 TL desem oturur kendi yapar bu kadar basit :)
Bu arada paraya ihtiyacı olmadan bu işi kim yapar?? hobi olarak yaptığımı mı düşünüyorsunuz?

Paraya ihtiyacınız olmadığını düşünmek haksızlık olur aslında tabi o kadar uğraşıp 10 tl alıyorsanız. Bu fiyatlar ihtiyaçlarını nasıl karşılıyor anlamadım. Siz tasarımla matbaa işlerini karıştırmışsınız zaten. Matbaa baskıda ne kadar alıyor beni ilgilendirmez. Ama tasarım da 10 tl 25 tl alamazsın. Bu imkansız. Oturur kendi yapmaz. Mahalle arasında bir dönerci düşün ve onun için flyer yaptığını düşün neden 100 tl veremesin anlamadım... ya da bir 100 tl için neden dönerci paint açıp kendi yapsın. Senin çalıştığın insanlar nasıl insanlar çözemedim. Sen fiyatı yükselt onlar verir rahat ol. Hakkı bu zaten bu işin. Bu söylediklerinle tanıdığım bir matbaa iflas etti. Şuan halı yıkama yapıyorlar :D

eyoruk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben de freelance çalışanların matbaa ile ilgisi ilişkisi nedir bunu merak ediyorum ? Yani müşteri-freelancer-matbaa..
Tasarımcı "siz" sadece tasarımı onaylatıp gönderiyor musunuz yoksa matbaa kısımı ile de ilgileniyor matbaa işlerinin tamamını da hallediyor musunuz ?