Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

siyah beyaz

duf1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arakdaşlar photoshopta bir resmi eskitme modu değilde tam olarak siyah beyaz yapabilirim

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
Image menüsünden / Adjustments / Desaturate 'den siyah beyaza çevire bilirsiniz...

duf1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben resmi eskiymiş gibi göstermek istemiyorum resçtiğim bir yeri beyaz diğerlerini siyah yapmak istiyorum öyle fotoğrafı önceden çekilmiş gibi yapmak istemiyorum siyah ve beyaz olucak

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ben resmi eskiymiş gibi göstermek istemiyorum resçtiğim bir yeri beyaz diğerlerini siyah yapmak istiyorum öyle fotoğrafı önceden çekilmiş gibi yapmak istemiyorum siyah ve beyaz olucak

siyah - beyaz dediğinizde ne demek istiyorsunuz?

syah beyaz resmi yapımı arkdaşlar iki yol size gösterdıler... Ctrl + Shift + U (resmi siyah beyaz yapar) Ctrl + I - siyah beyaz (ama denkler tirsine çevirecek) yani siyah yerine beyaz, beyaz yerine siyah...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın; duf1...

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84 demekten dilimizde tüy bitti.. arka arkaya kural ihlalleri yapıyorsunuz. Burası 3-5 kişinin gezdiği bir forum değil 1000 lerden bahsediyoruz..

Sadece siyah beyaz diyerek başlık açılmaz, ve bunun gibi aşağıda açtığınız başlıkların örnekleride var.. sizce kaç tanesi konu içine bakılmadan anlaşılır durumda... hatta bazıları konu içinde bile anlaşılmıyor.
aasdasdas.jpg

postaki

👑Efsanevi Grafiker👑

fotonu önce grayscale yapıyorsun. Sonra istediğin bölgeyi seçili hale getirip. ctrl+I yapıyorsun, yani Image>Adjustment>Invert
kolay gelsin

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bahsettiginiz şey; Fotoğraf Eskitme:

Photoshopda fotoğrafınızı açın;

Image / Mode / Grayscale menüsünü uygulayın ve don't marge Gray mode ' u seçip Ok'leyin.

Image / Mode / RGB Color yapın.

Ctrl+U yapın değerleri istediğinize göre oynayın.
Ctrl+B ilede aktif renk seçeneklerine göre ara tonlar oluşturabilirsiniz.
Fakat profesyonel Resim / Fotoğraf eskitme için ek arkaplan-texture kullanmalısınız.

Ya da Siyah-Beyaz'a çevirdiginiz fotoğrafın kopyasını oluşturun.Guassion blur verin.
Sonra 2. layer'ın opacity' ini uygun oluncaya kadar düşürün.

Kolay gelsin...

duf1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sayın; duf1...

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84 demekten dilimizde tüy bitti.. arka arkaya kural ihlalleri yapıyorsunuz. Burası 3-5 kişinin gezdiği bir forum değil 1000 lerden bahsediyoruz..

Sadece siyah beyaz diyerek başlık açılmaz, ve bunun gibi aşağıda açtığınız başlıkların örnekleride var.. sizce kaç tanesi konu içine bakılmadan anlaşılır durumda... hatta bazıları konu içinde bile anlaşılmıyor.
aasdasdas.jpg

çok haklısınız kusura bakmayın artık daha dikkatli olacağım ve yardım eden arakdaşlara teşekkür ediyorum

blueden resim eskitme değil demiştim ben tam olarak siyah beyaz dan bahsediyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
birden fazla kişilere cevap vermek için 'not defteri' butonu kullanın...

postaki

👑Efsanevi Grafiker👑
blueden resim eskitme değil demiştim ben tam olarak siyah beyaz dan bahsediyorum

duf1, ben size daha öncede anlattım. Grayscale yaptıktan sonra, istediğin bölgeyi seçili hale getirip. ctrl+I yapacaksın o kadar arkadaşım..

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
Image>Adjustment>levels
image> mode>grayscale
bumudur arkadasım pek anlamadım ne istediğini :S

postaki

👑Efsanevi Grafiker👑
fotonu önce grayscale yapıyorsun. Sonra istediğin bölgeyi seçili hale getirip. ctrl+I yapıyorsun, yani Image>Adjustment>Invert
kolay gelsin

kendi kendine alıntı yapan olarak tarihe geçtim sanırım.
aynen yukarıdaki yolu izliyorsun..

duf1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kardeşim grayscale nerede bilmiyorum

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑