Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
burdaki olayın nasıl yapıldını anlayamadım biri anlatırsa çook makbule geçicek.
my.php

size biraz önce gerekli linki zaten verdim... son kez buraya ekliyorum https://www.grafikerler.net/plastic-jelly-styles-yazi-efekti-t7712.html

zodjac

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşların resimlerine küpe takmak istiyorum nasıl yapabilirm yardımcı olurmusunuz teşekkürler

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
fotodaki bulanıklığı nasıl giderebilirim

Kulağa takacağın küpeyi patledikten sonra kulağın üzerine getireceksin. Kulağın arkasında kalması gereken yerleri de sileceksin. Küpeyi klonlayıp altta kalan Layere Multiply verebilirsin. Hatta rengiyle biraz oynayarak gölge gibi gösterebilirsin. Açılara da (perspektif) dikkat etmen gerek

Burdan bu kadar yardımcı olabilirim.

Sevgiler

slymngrss

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Merhaba. Photoshop ta daha önce hiç rastlamadığım sorunla karşı karşıyayım. Resmi dekupe yaparken path içindeki path i görmüyor. Örneğin. Bi path yapıyorum onun içine tekrar küçük bi path yapıyorum seçili hale getirdiğimde içindeki path ı görmüyor. Çözümü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

vanderland

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle merhaba ilk mesajımı yazıyorum aranızda yeniyim ben yeni bir matbaacıyım benim sorunum photoshopla ilgili daha öncede cavaplanmış ama bande yararı olmadı soruma geçiyim hemen
photoshopta resimin belli bir yerini kesip corel draw a attığımda arkasında beyaz bir pencere oluşuyor bunu grafiker birine sorduğumda
ctrl+shift+s yapıp TIFF formatında kaydettikten sonra çıkan pencerede
''Save Transparency'' işaretleyip kaydet dedi ama ''Save Transparency'' i seçemiyorum nerde yanlış yapıyorum birisi şöyle basit bir şekilde anlatabilir mi?
bu arada adobe photoshop 7.0 ME var işyerinde ki pc de
''yarım yamalak da türkçe yama''

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar Merhaba. Photoshop ta daha önce hiç rastlamadığım sorunla karşı karşıyayım. Resmi dekupe yaparken path içindeki path i görmüyor. Örneğin. Bi path yapıyorum onun içine tekrar küçük bi path yapıyorum seçili hale getirdiğimde içindeki path ı görmüyor. Çözümü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
pentoolwx5.jpg
Yukarıda göstermiş olduğum görseldeki gibi yaparsanız path ayarlarını sorun ortadan kalkar.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
öncelikle merhaba ilk mesajımı yazıyorum aranızda yeniyim ben yeni bir matbaacıyım benim sorunum photoshopla ilgili daha öncede cavaplanmış ama bande yararı olmadı soruma geçiyim hemen
photoshopta resimin belli bir yerini kesip corel draw a attığımda arkasında beyaz bir pencere oluşuyor bunu grafiker birine sorduğumda
ctrl+shift+s yapıp TIFF formatında kaydettikten sonra çıkan pencerede
''Save Transparency'' işaretleyip kaydet dedi ama ''Save Transparency'' i seçemiyorum nerde yanlış yapıyorum birisi şöyle basit bir şekilde anlatabilir mi?
bu arada adobe photoshop 7.0 ME var işyerinde ki pc de
''yarım yamalak da türkçe yama''

adszmx2.jpg

arka zemin transparan olması lazım bu durumda

corelda görüntü

adsz01oh0.jpg

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️

sanırım sorununuz ilk path i yaptıktan sonra path penceresinden kaydetmiyorsunuz... hala work path olarak kalıyor... o nedenle ikinci path i çizdiğinizde ilkini yokedip ikinci çizdiğinizi algılıyor... work path e iki kez tıklayıp path 1 olarak kaydedin...

83623537qe1.jpg

95557850wb0.jpg

bu şekilde istediğiniz kadar aynı katmanda path çizebilirsiniz...

vanderland

🌱Yeni Üye🌱
peki bu tıff options ayarlarına nerden ulaşabiliriz mazur görün ben çok yeniyim daha
''Save Transparency'' i seçemiyorum ki sizin gibi

Son düzenleme:

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
resim kayit ederken save as diyrsunuz..çikan menüde tiff uzantı seçiyoruz. orada ilk gösterdiğim resmi üzerinde olduğu seçenekler...

adsz02gs7.jpg

grifon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar bir web adresine resim ekliyorum jpg kaydediyorum modu rgb kb sitenn istediği kadar ancak siteye ekledgm zaman görsellerin ustunde sitenin adresi çıkıyor beyaz bir fonla beraber bunu nasıl engellerim bilgisi olan varmı acaba cok acil

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
O kullanmış olduğunuz script in bir özelliğidir.
Host ettiğiniz (upload ettiğiniz) sitenin bir özelliğidir. Engelleyemezsiniz...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
işte ben de onu seçemiyorum diyorum seçilmiyor silik çıkıyor

eğer siz alta gösteren resimler gibi tiff kayıt etmeye çalışıyorsunuz save transacity seçenek aktiv olmayacak..

adszaq6.jpg

adsz01ua0.jpg

tiff kayit etmek için mesela bir resim açtınız, daha sonra arka zemin seçtım, seçtıktan sonra delete dedım. ama ben her zaman işlem yapmadan önce background gelen resim restarize ediyorum

backgroun layer üzerinde maus üzerinde iki kere tıklıyormum Ok diyorum. o halde background Layer 0 hale geliyor.

yada backgroun üzerinde göz işaret kapatın öyle de save transparency aktiv olacak

adsz02nl9.jpg

RoyaL07

🌱Yeni Üye🌱
selam a. arkadaşlar öncelikle bu photoshop merakım yeni başladı sitenizde verilen adobe photoshop 8.0 indirdim Tr yamayıda kurdum fakat sorunum seceneklerde verılen bırcok ozelııgı kullanamıyorum nedeni lisans galiba bu lisansı nereden bulcam nereye yazcam bır yardım ederseniz sevinirim...

Moderatör tarafında düzenlendi:

vanderland

🌱Yeni Üye🌱
eğer siz alta gösteren resimler gibi tiff kayıt etmeye çalışıyorsunuz save transacity seçenek aktiv olmayacak..

tiff kayit etmek için mesela bir resim açtınız, daha sonra arka zemin seçtım, seçtıktan sonra delete dedım. ama ben her zaman işlem yapmadan önce background gelen resim restarize ediyorum

backgroun layer üzerinde maus üzerinde iki kere tıklıyormum Ok diyorum. o halde background Layer 0 hale geliyor.

yada backgroun üzerinde göz işaret kapatın öyle de save transparency aktiv olacak

sorunu hallettim sanırım yeni resim açt dediğimde contents-white da imiş
onu transparent yaptım oldu şimdi kaydederken save transparency aktif

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
gökhan kardeşim bi konu açtım ama cevap veren olmadı gerçi yeni yazdım...

kasta arkadaş bana yardımcı olurmusun önceki msjımda yazdığım konuyla ilgili teşekkür ederim...

mr.circassian

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya ne yapacağımı şaşırdım

arkadaşlar potoshop 7 yi yüklüyorum ama unable to contınue because of a hardware or system error.sorrybut this error is unrecoverable yazıyone yapayım bi yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...