Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Karakalem Öğrenmek İstiyorum.

Carnesir

🌱Yeni Üye🌱
Yaşım 16 Belki geç bir başlangıç yaşıdır çizim için.Ancak içimdeki istek dolasıyla bu işi yapmak istiyorum amatörce olsa bile.Sizin gibi grafikerler tarafından eğer yardım alabilirsem ne mutlu bana.

Öncelikle;
Çizim'e başlangıç yapılırken hangi çizimlerden başlanmalıdır(geometrik vs. gibi)
Daha sonrasında hangi çizimler yapılmalıdır..

Herkeze iyi günler..

Yardımlarınız İçin Şimdeden Teşekkür Ederim.

Saygılar..:angel:

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sevilen birşey yapılmak istenirse bence yaş önemli değil
Ve siz çok gençsiniz, deneyin bence
Ben ilk başladığımda beyaz buruşuk bir kağıt parçasını tam 2 hafta günde 5 saat kadar çizmiştim
Beyaz kağıtta ışık gölge ifadeleri iyi alınıyor bence
Bu şekilde başlanabilir
Yada herhangi bir obje alınıp değişik açılardan çizmeye ve gölgelendirmeye çalışmak lazım

Carnesir

🌱Yeni Üye🌱
Bu yorumun benim üzerimde büyük bi etkisi olucak emin olabilirsin:)

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
O zaman çalışmaya başlayın bakalım :smile:
Buraya koyarsınız çalışmalarınızı ben ve diğer arkadaşlarım yönlendirmeye çalışırız sizi bilgilerimiz doğrultusunda
Kolay gelsin

MehmetBaran

🌟Usta Tasarımcı🌟
Naçizane fikrim...
Önce karakalem bölümündeki düşünceleri, çizimleri bol bol incele... mutlaka şevk veren çıkacaktır... herhangi birini defalarca çizmeye çalış... sabırlı ve hevesli olursan başarırsın...

ben çocukluğumdan beri çiziyorum, son 7 yıldır sanırım tek çizgi çizmedim... kişisel sıkıntı yüzünden...

kalemleri, kağıtları gördükçe içim gidiyor... sanırım yaptıklarına aşk ile bağlanırsan her zaman başarır ve uzak kaldığında fena özlersin...

çok çalışırsan başarırsın...

[...]

grafikız_gs

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle sabretmeyi bilmelisin defalarca cizersin defalarca silersin ögrenenene kadar yılmadan pesetmeden çalışmalısın bikerede olucak die bi şart yok ....;)
En basitinden önce geometrik çizgilerden baslaman daha iyidir senin için

istanbullu34

🌱Yeni Üye🌱
Yaşım 16 Belki geç bir başlangıç yaşıdır çizim için.Ancak içimdeki istek dolasıyla bu işi yapmak istiyorum amatörce olsa bile.Sizin gibi grafikerler tarafından eğer yardım alabilirsem ne mutlu bana.

Öncelikle;
Çizim'e başlangıç yapılırken hangi çizimlerden başlanmalıdır(geometrik vs. gibi)
Daha sonrasında hangi çizimler yapılmalıdır..

Herkeze iyi günler..

Yardımlarınız İçin Şimdeden Teşekkür Ederim.

Saygılar..:angel:

Konu için çok geç kalınmış belki ama ya sizin yada başka arkadaşların işine yarayabilecek bir kaynak önerebilirim size karakalem34 gurubunun çıkardığı bir cd ile görsel konular ve videolu dersler bulunmaktadır bu işte başlangıçtaysanız işinize yarayacağından emin olabilirsin,eğer kursa gitdebilme imkanın yoksa(benim gibi) şiddetle tavsiye ederim ben çok faydasını gördüm :peace1:
Link vermek yasakmı bilmiyorum onun için yazmıyorum isteyen arkadaşlar bana pm atarsa nereden teymin edebilecekleri hakkında bilgi verebilirm...
Sanatla Kalın...

cemre..

🌱Yeni Üye🌱
bna yardmcı olun lütfn karakalem az cok çizsmde el çizemiyorum.. sizce ne yapmalıyım ..?

puRgatoRy..

🌱Yeni Üye🌱
Bu konuda bende çok iyi sayılmam ama kendimce el çizebildiğimi düşünüyorum.Bana kalırsa öncelikle iyi gözlemle(ben öyle yapıyorum:) resimden çizecksen çizdiler nerden nereye gidiyor onu anla,iyi gör sonra başla kağıda çizmeye:) umarım başarırsın ..
Yanlış birşey aktarmak istemem büyüklerimizdende yorumlar gelirse sevinirm :)
herkese başarılar

urfa

🌱Yeni Üye🌱
istanbullu34 hocam size pm atamadım sizden ricam linki banada yollarmısınız

puRgatoRy..

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler banaysa rica ederim :) fakat merak ettim el çizimlerinde bir gelişme var mı :) ??

prosperity

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yaşım 16 diyor ve geç kaldığından bahsediyorsun.
bense 30 yaşındayım ve çizim konusunda bilgiler alabilmek için araştırmalar yapıyorum.
Yanlış mı yapıyorum ? :=)