Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pdf dosyasını indesigne çağırma...

Zahide Bal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Özür dilerim bilmiyordum, kuralları bir kez daha okuyacağım.

iao

🏅Acemi Tasarımcı🏅
WORD programinin yeni versiyonu ile kaydedilmis yani .docx uzantılı olan dosyaların arsiv özelligi vardır. .DOCX uzantılı bir dosyanin uzantisini .ZIP olarak degistirin. Bu zipli dosyayi zipleri açan bir program ile dönüstürün. Bir klasöre dönüsecektir. Klasör içinde Media klasörü içinde resimlere kolayca erisebilirsiniz. Resimler CMYK olarak konulmus ise, ayni özellikleri ve çözünürlüğüyle resimlere ulasabilirsiniz. Tabi Word e getirilecek resim masa üzerinden sürekle bırak ile word e getirilirse PNG ve RGB gelir; Insert >Photo from File komutu ile getirilmelidir, getirilen resim bu şekilde cmyk bilgisini korur.

iao

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çoklu PDF dosyalarini Indesign içine getirmek için mevcut Script dısında daha kontrollu bir script daha var. Adı "MultiPage Importer" Bu hem PDF hem de baska çoklu sayfalı Indesign dosyalarını da baska bir indesign dosyası içine almaya yarıyor.Farkı daha kontrollu ve koordinat bilgisi ile, sayfa seçerek, gelen dosyanın tasma paylı veya sadece net alanını mı almak gibi seçenekleri de bulunuyor. Ücretsiz bir scriptir. > Placing All the Pages of a PDF Inside InDesign | InDesignSecrets

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Çoklu PDF dosyalarini Indesign içine getirmek için mevcut Script dısında daha kontrollu bir script daha var. Adı "MultiPage Importer" Bu hem PDF hem de baska çoklu sayfalı Indesign dosyalarını da baska bir indesign dosyası içine almaya yarıyor.Farkı daha kontrollu ve koordinat bilgisi ile, sayfa seçerek, gelen dosyanın tasma paylı veya sadece net alanını mı almak gibi seçenekleri de bulunuyor. Ücretsiz bir scriptir. > Placing All the Pages of a PDF Inside InDesign | InDesignSecrets

sanıyorum sadece cc için alttaki yorumlarda öyle yazıyor...

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
efoja hanım , verilen Scripts CS5/ CS5.5/ CS6/CC sürümlerinde çalışıyor denedim
Zahide hanımda , pdf ind. aktardıktan sonra üzerinde düzenlemeler yapamamaktan şikayet ediyordu
ve bunu ancak şuan için PDF2ID plug-in satın aldığınzıda pdf i ind. aktarırken word gibi aktarıyor ve
üzerinde düzenlemeler yapabilmenizi sağlıyor

Son düzenleme:

seawolf06

🌱Yeni Üye🌱
150 şayfalık bir dökümanı çağırdığımda sayfalar yan yana gelmekte ben alt alta gelmesini istiyorum ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim...

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
150 şayfalık bir dökümanı çağırdığımda sayfalar yan yana gelmekte ben alt alta gelmesini istiyorum ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim...

Sayfa düzeniniz nasılsa öğle gelir

Karşılıklı gelmesini istemiyorsanız sayfanızı acarken (ind. sayfanızı)

İşaretini kaldırın

----

Şayet pdf aktardınız alt alta gelmesiniz istiyorsanız

ALT+CTRL+P
yapın

İşaretini kaldırın

seawolf06

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler...sorun çözüldü
Fakat pdf yüklendikten sonra yazılar net değil... sayfalar okunmuyor...ne yapabilirim.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Görüntü hassasiyetinizi ayarlayabilirsiniz Object > Display performance ayarına bir göz atın burdaki ayar baskıyı etkilemez

seawolf06

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar fazla oluyorum ama benprogramı yeni ögreniyorum import ettiğim pdf dosyasının üzerine ileri ve geri butonu ekliyemiyorum. yardımcı olursanız...

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar fazla oluyorum ama benprogramı yeni ögreniyorum import ettiğim pdf dosyasının üzerine ileri ve geri butonu ekliyemiyorum. yardımcı olursanız...

İnteraktif PDF konusu burada anlatılmayacak kadar uzun :)

seawolf06

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar 150 sayfalık Pdf dosyasını import ettiğimde karakterler pdf dosyasındaki kadar net değil
ayrıca import ettiğimde ilk pdf sayfası üzerinde yapmış olduğum ayarlar diğer sayfalara nasıl uygulayabilirim...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
dökümanın üstüne ters tık yapın; display performance high quality ile düzelmiyorsa; pdf'in çözünürlülüğü düşüktür (yapacak bişi yok iyisi lazım)...2. sorunuzun cevabını doğru anladıysam sayfaya ortalı düzgün falan; window-utilities-scripts = javascripts placemultipagepdf ile çağırın en başta....

seawolf06

🌱Yeni Üye🌱
dökümanın üstüne ters tık yapın; display performance high quality ile düzelmiyorsa; pdf'in çözünürlülüğü düşüktür (yapacak bişi yok iyisi lazım)...2. sorunuzun cevabını doğru anladıysam sayfaya ortalı düzgün falan; window-utilities-scripts = javascripts placemultipagepdf ile çağırın en başta....

Öncelikle cevapladığınız için tşk..1-Sorum high quality ile düzelmiyor. Sanırım yapıcak bir şey yok 2 sorumu sanırım ben anlatamadım placemultipagepdf ile çağırdığımda Default W=481,89px H=680,315px geliyor. placemultipagepdf çağırmadan bunu değiştirebilirmiyim

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
öncelikle dökümanını olması gereken ölçüde açın. Scripti çalıştırdığınızda size yeni bir döküman mı açayım yoksa place dökümanı var mı diye soryor pencerede. açtığınız dökümanın adını seçin... yalnız pdf ölçünüz neyse ona göre indirecektir, sayfalara sayfa ölçünüz size kalmış....

DesignTr

🌱Yeni Üye🌱
644 sayfalık bir freehand dosyasını vektörel pdf olarak çıkardım şimdi indesignde açmam bu sayfaları indesgne aktarmam gerekiyor daha sonra düzenlemeler vs bunun üzerinden yapılacak yardımcı olurmusunuz ?

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Öncelikle cevapladığınız için tşk..1-Sorum high quality ile düzelmiyor. Sanırım yapıcak bir şey yok 2 sorumu sanırım ben anlatamadım placemultipagepdf ile çağırdığımda Default W=481,89px H=680,315px geliyor. placemultipagepdf çağırmadan bunu değiştirebilirmiyim
Verdiğim linkteki scripi indirip indesing klasöründe

Scripts>Scripts Panel>Samples>Java Script

kısmına yükleyin sonrasında indesing içinden bu scripti çalıştırın pdf dokümanınızı istediğiniz ölçüde ve konumda kullanabilirsiniz

MultiPageImporter