Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

18 mart şehitler haftası çalışması

general-team

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.facebook.com
l0ykd.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

İlk önce duyarlılıklarından dolayı belediye başkanını tebrik ederim ama çalışmadaki kel alaka fotoğrafını ekleyerek konunun dağılmasını sağlamış durumda.

Çanakkale şehitlerimiz ile yaptığınız çalışma dağınık kalmış durumda. vurgulamak istediklerinizi yansıtamamış gibisiniz. kompozisyonu tekrar elden geçirmekte fayda olacaktır.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
dağınık kalma ve anlatamamış olmamın sebeplerini söyleyebilir misiniz?

Türk bayrağı üzerine 1915 Harp Madalyası,
Çaprazı aşırıya kaçmış vektörel dikenli tel,
Mehmetçiğe Saygı Anıtının küçüklüğü ve gölgesinin alakasız yerde olması,
18 mart yazısına vermiş olduğunuz gereksiz efekt ve şehir vektöreli,
Şehitleri anma gününün neredeyse hiç okunmaması,
derin bir boşluk sonrasında belediye başkanı info..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok teşekkür ederim usta bilgiler için Allah razı olsun

Çanakkale Savaşlar'ında savaşıp, bir kolu ile bir ayağını kaybeden Fransız Generali Bridges, yurduna döndükten sonra anlattığı bir savaş hatırasında şöyle diyor:

"Fransızlar, Türkler gibi mert bir milletle savaştıkları için daima iftihar edebilirsiniz. Hiç unutmam. Savaş sahasında dövüş bitmişti. Yaralı ve ölülerin arasında dolaşıyorduk az evvel Türk ve Fransız askerleri süngü süngüye gelip ağır zaiyat vermişlerdi. Bu sırada gördüğüm bir hadiseyi ömrüm boyunca unutamayacağım:

Yerde bir Fransız askeri yatıyor, bir Türk askeride kendi gömleğini yırtmış onun yaralarını sarıyor, kanlarını temizliyordu. Tercüman vasıtası ile şöyle bir konuşma yaptık:

- Niçin öldürmek istediğin askere yardım ediyorsun? Mecalsiz haldeki Türk askeri şu karşılığı verdi:

-''Bu Fransız yaralanınca cebinden yaşlı bir kadın resmi çıkardı. Bir şeyler söyledi, anlamadım ama herhalde annesi olacaktı. Benim ise kimsem yok. İstedim ki, o kurtulsun, anasının yanına dönsün".

Bu asil ve alicenap duygu karşısında hüngür hüngür ağlamaya başladım. Bu sırada, emir subayım Türk askerinin üzerindeki kanı görerek yakasını açtı. O anda gördüğüm manzaranın yanaklarımdan sızan yaşlarımı dondurduğunu hissettim. Çünkü, Türk askerinin göğsünde bizim askerden çok daha ağır bir süngü yarası vardı ve yarasına sadece bir tutam ot tıkamıştı. Az sonra ikisi de öldüler..

Fransız Generali BRIDGES
Çanakkale Savaşları Komutanı

---------

Şimdi yukarıdaki anlatılan hikaye sonrasın da bir duygusallık yaşadıysanız (ki ben okurken ağladım) bu destansı savaşı afişiniz de hissettirmelisiniz.

Bahsetmek istediğim sadece size özgü değil.. genel olarak yazıları yaz, fotoğrafları yerleştir, birde zemin yaptın mı al sana afiş oldu bitti mantığını beğenmiyorum....

dreamsantana

🏆Pro Tasarımcı🏆
İyi günler. Çalışmanız gayet güzel olmuş. Ben bir okulda öğretmenim. Afişinizin alt kısmını kesip sınıf panomuz için kullanabilir miyim acaba?