Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Solventin Zararı

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
ReaLByX 'nın son durumunu bilen varsa bilgi vermesini diliyorum ...
yaklaşık bir yıl olmuş.. Umarım iyileşmisindir kardeşim diyorum...
Ve bir kez daha dikkat edilmesi adına Solventin altını çiziyorum.. Üzüldüm.

VivaLaKinG

🌱Yeni Üye🌱
Geçmiş olsun...
Bende 3 senedir çalışıyorum dijital baskı merkezinde hatta 2 tane baskı makinası kullanıyorum. Birisi Roland(solvent bazlı) diğeri hb(su bazlı) çok şükür bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. İlk günler çok sersem oldum ama alıştı şimdi bünye artık solvent kokusu yada tiner kokusu almıyorum.

Benimde tek sorunum makina temizlerken ojelerimi çıkarması :) ama olsun işimi çok seviyorum ;);)

saçmalık :swear: aramızda böyle insanlarda var :puke:

çok büyük üzüntü verici sağlık bakanlığının biran önce müdahele etmesi gerekir bu konuya... bir haber varmı kardeşimizden ?:sadsmile:

Baterist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Geçmiş olsun acil şifalar.
Daha uzun vadede egzema hatta cilt kanserine yol açtığını biliyorum.

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
Kardeşim gerçektende çok üzüldüm yaa.Çok geçmiiş olsun.Solventin zararlı olduğunu biliyordumda açıkçası bu kadar ciddi bakmıyordum.Yaklaşık 4 yıldan beri solvent makinaları kullanıyorum.Gerçi tasarım yaptığım oda ile baskı yaptığım yerler farklı ama gerçekten en kısa sürede doktora gidip muayeneye girecem. :( Umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun...

bulletproof

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben de konuyu yeni görenlerdenim, çok geçmiş olsun, inşallah iyi yönde gelişme vardır..

hasta halinle gösterdiğin bu duyarlılığın için ayrıca Allah razı olsun senden kardeşim..

sovale80

🌟Usta Tasarımcı🌟
büyük geçmiş olsun inş. eski sağlığına kavuşursun...

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
büyük geçmiş olsun
:S ben de birkaç ay kokladım o kokuyu :S

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok geçmiş olsun arkadaşımıza. İnşallah sağlığına kavuşmuştur. Son durumdan haberdar eden olursa güzel olur. Çok üzüldüm :( merak ettim.
Bir de ben de matbaaya gidiyorum ara sıra. Bu kokuyu nasıl karakterize edebiliriz? Yani yoğun bir boya kokusu alıyorum ben. Pek anlamadığım için solvent mi boya mı onu da bilmiyorum :( Allah şifa versin arkadaşımıza :(

PowerClip

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok geçmiş olsun kardeşim bende 3 yıl baskı yaptım ama allaha şükür kanser filan olmadım ama bende çok zararlarını gördüm. Umarım tekrar eski haline dönersin kardeşim allah yardımcın olsun...

bafralı_ugur

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bende baskıcıım bır ogrem almak içim kımyasal gaz meskesı almam lazm onuda ama 100de 100 kanser oluyouruzzzzzzzzzzz ben daha 18 yaşımdayım:S:S:S:S

budweiserturk

🌱Yeni Üye🌱
cok cok gecmis olsun acil sifalar diliyorum arkadasimiza
ben ayni isi avusturyada yapiyorum burda da insanlarin sagligi 3-5 kurus icin tehklike altinda

normalde burda solvent makinalarinin ekstra bir aparati var yine makina kadar uzun yaklasik 50 cm genisliginde hemen makinanin önüne monte ediliyor makinaya ait davlunbaz gibi birsey icinde her 20 cm yerlestirilmis fanlar var solvent taneciklerini o ortamdan cikmadan cekip havalndirma borusu sayesinde disari atiyor. simdi isin dramatik yani roland solvent aleti 16 bin euro o extra parca 4 bin euro bizim türk reklamacilar 16 binlik eleti alip 4binlik parcayida gerek yok diyip almiyorlar.basinda calisanlar türkiyeden gelen hicbirseyden habersiz ögrenciler....benim gözümde bu adam katil, disarda birine kursun atan adamdan daha katil hemde. yavas yavas haber vermeden gün gün zehirledigi icin... bence saglik bakanliginin tüm reklamciyim denilen yerleri belli araliklarla teftis etmesi ,eksiklerini giderene kadar kapatmasi kilit vurmasi lazim.

_aysegul_1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bende 4 senedir baskıdayım.ve halen havalandırmamız yok.baskıdayken anlamıyoruz dışardan biri odaya girdiğinde, girmesiyle çıkması bir oluyor. bunu bile bile göre göre insan çalışmak zorunda kalıyor malesef (kendi adıma konuşuyorum) kendi sağlığını düşünmeyen patronlardan sizin sağlığınızı düşünmesini beklemeyin.en azından baskı yaparken maske takalım ve her gün 1-2 kase yoğurt tüketelim.hiç bir şey yapamıyorsak bunu yapalım bari. herkese sağlık günler diyorum. sağlığı bozulan arkadaşlara acil şifalar diliyorum.

kenan01

🌱Yeni Üye🌱
su anda bende 19 yasındayım...ve bende aynı işi yapıyorum 320 cm Lik baskı makine bana ait ve hergun durmadan bütün doğuya efes görseli basıyorum...ama artık bitti...bırakıyorum bu işi...ve yapanlar !!! sizde önleminizi alın bunun yüzünden bi abim vefat etti size de yazık olmasın

chidely

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben güzel bi gaz maskesi almak istiyorum.Zehri en aza indirmek için tabiki.Fiyatı önemli değil.Tavsiye edeceğiniz bi marka varmı.Yada bi firma.
Şimdiden teşekkürler...

bilgis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşımıza büyük geçmiş olsun allah acil şifalar versin inş...