Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Microsoft Outlook yazılımına mail hesabı ekleme işlemi için Tools ( Araçlar ) menüsünden E-Mail Accounts ( E-posta hesapları ) menüsü seçilir.
1.JPG

Açılan pencerede Ad a New E-mail Account ( Yeni Posta Hesabı Ekle ) seçilir ve Next butonu ile devam edilir.

2.JPG

Hesap tipi seçiminde Pop3 işaretlenir ve next butonu ile devam edilir.

3.JPG

Bu aşamada veriler aşağıdaki örnekte olduğu gibi girilir. Dikkat edilmesi gereken konu E-mail adress ve User Name mail adresi tam olarak yazılması gerekmektedir.

4.JPG

Bu aşamada More Settings ( Diğer Ayarlar ) menüsüne giriş yapılır ve açılan yeni pencerede My Outgoing Server (SMTP) Requires Authentication ( Giden sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyo) seçeneği resimdeki gibi aktif edilir ve ok butonu ile pencere kapatılırdiğer pencere Next butonu ile son aşamaya geçilir.

5.JPG

Aşağıdaki pencereyi gördüğünüzde mail hesabınızın kurulum işlemi sorunsuz şekilde bitirilmiş olup mail gönderim ve alım işlemlerinizi problemsiz şekilde yapabilirsiniz.

6.JPG

Alıntıdır.

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Eksik var derken eksik olan kısmını söylerseniz kimse yanlış yönlenmemiş olur:)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben kontrol ettim şimdi. Anlatımda bir eksik yok.

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkdaşlar yapılandırma ayarları böyle yapılıyor nasıl anlmadınız anlatımdaki eksiği anlam veremdim.anlatımda eksiklik şu yönden var bu işlemleri yaprıktan sonra mail alamaz ve gönderemessiniz.eger bunu istemiorsanız bu porg. kullanmanın bir anlmaı yok bunun için öncelikle ;
1-Menüden yardım menüsüne tıklayınız,
2-güncelleştirmeleri denetle'ye tıklıoruz,
3-daha sonra office sitesine girercek ve ordan sol bolumden office update dedikten sonra çıkan şeylere evet devam kabul et ve şimdi yukle v.s kesinlikle olumlu yanıt verin en son yerinde istege baglı yuklemeler falan dicek siz orada sadece office guncelleştirmesini yukle ve kaydet diceksiniz windows deil. daha sonra yaptıktan sonra outlookunuz kullanıma hazrı maillerinizi koontrol edebilrsiniz...Eger alamassanız mail office kapatıp yeniden açın..
anlatmak isteidğim buydu..yanlıs anlaşıldıysam kusura bakmayın