Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yürüyen yada koşan insan

vidius

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar elinde yürüyen/koşan insan animasyonu olan varsa paylaşabilir mi lütfen?Flasına ihtiyacım var..

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Size en basit ve kabaca yöntemi söyleyeyim. Frameleri arkaya çizip koyarak, yürüyen adam animasyonu oluşturabilirsiniz. Ya da yürüyen adam animasyonunu import edip, flasha gömmek.

+Ya da Adobe Flash Cs4 Professıonal' in yeni eklentisi KEMİK(Bone Toll)(X) ile karekteri çizip; movie clip yapıp, hareket noktalarını belirledikten sonra; kemik ile hareketlendirebilirsiniz(yürüyor gibi yapabilirsiniz)

İyi çalışmalar, kolay gelsin.

vidius

🌱Yeni Üye🌱
Henüz CS4'e geçiş yapamadım, 3'ü kullanıyorum. Import edecek yürüyen adam animasyonu bulamadım. Çizim yapmaya vakit bulamıyorum, işlerin acil yetişmesi gerektiğinden. :/ Elinizde var mı animasyon, import edebilmem için?

Ayrıca cevap için teşekkürler..

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Henüz CS4'e geçiş yapamadım, 3'ü kullanıyorum. Import edecek yürüyen adam animasyonu bulamadım. Çizim yapmaya vakit bulamıyorum, işlerin acil yetişmesi gerektiğinden. :/ Elinizde var mı animasyon, import edebilmem için?

Ayrıca cevap için teşekkürler..

Biraz geç kaldım ama belki işinize yarar; aşağıda yürüyen tavşan animasyonu var...umarım işinize yarar.
Siz frame deki tavşan yerine insan vektörü import edip değiştirebilirsiniz.

mum_alevi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Link ölmüş... Yenileyebilirmisin blueden?

haceorcun

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar, flasha for döngüsünü anlatmak için, şöyle bir örneğe ihtiyacım var, yardımcı olabilir misiniz? iki buton ve bir adam var (ya da tavşan farketmez) 1.Butona basınca bir adım atıyor 2. Butona basınca bir yere kadar yürüyor örneğin 10 adım atıyor. Tabi bu örnek fla olursa daha güzel olur, işlemleri takip etmek açısından. swf den çevirince pek tadı olmuyor. For döngüsüyle ilgisi nedir diyen olur belki; 2. butonla adım atma işini bir döngüyle yaptırıldığını vurgulamak istiyorum. Aklıma böyle bir örnekle anlatmak geldi. Eğer yardımcı olursanız çok sevinirim. ******* :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

suzann

🌱Yeni Üye🌱
ben cs4 kullanıyorum ama kemik aracını kullanamadım. yürüyen bir tavuk yapmam grekiyor bir ödevim var ok uğraştım beceremedim yardımcı olursanız çok sevinirim...