Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Beşler Ayçiçek Yağ etiketi

Esoalp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aycicekyagieu0.gif

Benzer konular

ertiryaki

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
göze hoş gelen bir çalışma, logo renkleri değil ama çizgisi güzel, ellerine sağlık...

muratiff

🏅Acemi Tasarımcı🏅
----Düzeltmeler----
*Production date and part serial number on the packing.
Doğrusu: Production date and serial number is printed on the label.

* Please to protect from sun light.
Doğrusu: Please protect from direct sunlight.

*Please to hide in cold area.
Doğrusu: Please keep it in cold area.

Rakipleri olan Ülker, Yudum, Trakya birlik gibi markaların yanında tasarım çok amatör kalmış. Ayrıca beşlerin çalışmada 2 farklı logosu var. Kırmızı kurdelanın üzerinde yazıların boşluk mesafeleri tutmuyor ve açıları yanlış, kovert edip manuel olarak yazarsanız düzelicektir.

Son düzenleme:

Esoalp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
----Düzeltmeler----

Çok teşekkür ederim. Yazıları hep ikinci hatta üçüncü planda tuttuğum için ne yazdığına hiç dikkat etmiyorum. Müşteriye bu haliyle sunacağım ve onayını bu haliyle isteyeceğim.
Tekrar teşekkürler

Bu arada logonun ustundeki çizgiler, onları çizdim. Oyle bir karekter yok zaten:)

muratiff

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok teşekkür ederim. Yazıları hep ikinci hatta üçüncü planda tuttuğum için ne yazdığına hiç dikkat etmiyorum. Müşteriye bu haliyle sunacağım ve onayını bu haliyle isteyeceğim.
Tekrar teşekkürler

Bu arada logonun ustundeki çizgiler, onları çizdim. Oyle bir karekter yok zaten:)

Hadi hayırlısı, kolay gelsin :)

grafibo

🌟Usta Tasarımcı🌟
fena olmamış eline sağlık. Ama uğraşılınca bence daha iyi sonuçlar çıkacağına inanıyorum..

by_maske

🌱Yeni Üye🌱
Güzel Bir çalışma paylaşım için saol kardeş

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Peki yine de yazım hatalarıyla mı yolladınız onaya?

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
----Düzeltmeler----

Rakipleri olan Ülker, Yudum, Trakya birlik gibi markaların yanında tasarım çok amatör kalmış. Ayrıca beşlerin çalışmada 2 farklı logosu var. Kırmızı kurdelanın üzerinde yazıların boşluk mesafeleri tutmuyor ve açıları yanlış, kovert edip manuel olarak yazarsanız düzelicektir.

Kesinlikle burada yazılan yorumu dikkate alınız.

Bir ürün çıkartılırken rakipler incelenir ve onlarla sadece ürün kalitesi olarak değil ambalaj kalitesi olarakta yarışabilecek bir sunum yaparsanız ürününüz diğerlerinin yanında satmaya başlar. Aksi taktirde...

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
güzel olmuş emeğine sağlık

TEKİNCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Güzel olmuş
zeytin yağ içinde ben hazırlıyorum

Esoalp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

zozz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tam incelemedim ama tasarım hoşve farkl duruyor. ama en büyük sorun tasarım için baskı kalitesi

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
biraz yöresel bir havası var.. etiketlerde insan figürü kullanmak herzaman çok etkili olmayabilir... daha çok kozmetik ürünlerinde insan resimleri kullanılır... kullanıldığı zaman da amacına uygun olmalı, mesela ıslak mendilde bebek kullanmak gibi... ayçiçek yağı ile çocuk pek bağdaşmıyor... ayrıca renkler de çekici değil, ayçiçek ve içindeki ürün sarı olduğundan genelde sarı, açık yeşil ve turuncu gibi renkler kullanmak ürünü pekiştirir diye düşünüyorum.. Bir ipucu daha, etiketteki her ögeyi bir tasarım objesi olarak kullanabilirsin, mesela gramaj ya da besin ögeleri için kutucuklar kullanılabilir... sönük bir etiket olmuş... çok parlak bir tasarım olduğunu söyleyemeyeceğim...

saygılarımla

ezrakesay

🌱Yeni Üye🌱
beğendiğimi söyleyemem yağ türkiyenin mi yoksa suriyenin mi malı anlayamadım

Esoalp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
biraz yöresel bir havası var.. etiketlerde insan figürü kullanmak herzaman çok etkili olmayabilir... daha çok kozmetik ürünlerinde insan resimleri kullanılır... kullanıldığı zaman da amacına uygun olmalı, mesela ıslak mendilde bebek kullanmak gibi... ayçiçek yağı ile çocuk pek bağdaşmıyor... ayrıca renkler de çekici değil, ayçiçek ve içindeki ürün sarı olduğundan genelde sarı, açık yeşil ve turuncu gibi renkler kullanmak ürünü pekiştirir diye düşünüyorum.. Bir ipucu daha, etiketteki her ögeyi bir tasarım objesi olarak kullanabilirsin, mesela gramaj ya da besin ögeleri için kutucuklar kullanılabilir... sönük bir etiket olmuş... çok parlak bir tasarım olduğunu söyleyemeyeceğim...

saygılarımla

"Etiketlerde insan figürü kullanmak herzaman çok etkili olmayabilir" demişsin. Ama kullandığın insan ayçiçekleri içindeyse ve ürün ayçiçeğiyse kullanabilirsin. Tıpkı benim kullandığım gibi. Hoş da olur. "Etiketteki her ögeyi bir tasarım objesi olarak kullanabilirsin, mesela gramaj ya da besin ögeleri için kutucuklar kullanılabilir" demişsin. Bence o zaman biraz cağaloğlu işi olur. Sade olmasını tercih ederim.
beğendiğimi söyleyemem yağ türkiyenin mi yoksa suriyenin mi malı anlayamadım

suriyenin malı

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Her yiğidin bir at binişi vardır elbette..Bir de zevkler ve renkler tartışılmaz derler... Benim sizin çalışmaya baktığımda gördüğüm ve düzeltildiğinde daha güzel olacağını düşündüğüm yerleri dile getirdim, elbette bu size kalmış...

İnsan figürü kullanmanız etikete bir değer katmıyor (bana göre), ayçiçek tarlası içinde olsa bile... Sizin söylediğiniz mantığa göre ayçicek tarlasında olsun da kamyon, uzay gemisi ya da bir koyun da olsa anlamlı mı oluyor? Bu ürünün çocukları besleyici bir özelliği mi var? Bir ıslak mendil etiketinde bebek kullanılır, bir süt ambalajında aile kullanılır, bebe şampuanı bebek resmi kullanılır, bu resimler ürünle ilişkilidir çünkü. Bunlar elbette benim şahsi yorumum...

Etiketteki her objeyi tasarım unsuru olarak değerlendirmek de elbette görsel bir zevkle doğru orantılıdır... Etkin kullanırsanız güzel görünür, bununla ilgili birçok örnek gösterebilirim isterseniz, bu objeleri öylesine kullanırsanız sizin deyiminizle Cağaloğlu işi gibi görünür (ne demekse)... Yani yapan kişiye bağlı...

Bence yayımladığınız işe yorum isteyip, eleştirileri reddederseniz, yeniliklere kendinizi kapatırsınız... Olumlu olumsuz her eleştiriyi değerlendirmek, bir adım öteye gidebilmenin, gelişimin ve değişimin şartıdır...

Saygılarımla

cxxxn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ayçiçek yağı ve çocuk görseli. Sanki "yağ çocuklar için çok faydalı alın" der gibi olmuş. İmaj olarak yanlış seçim derim ben!

sarcoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ortadoğu ve arap ülkelerine yönelik bir çalışma olmuş fakat türk tüketicisi ve Türkiyeye göre bir etiket olmamış düşünülen pazar ağırlığı Suriye ise iş yapıcaktır.emeğinize sağlık kolaygelsin.