Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ejderha Çizimi (deneme)

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu son çizimim arkadaslar istek olursa çizim aşamalarina koyarım bir ara hepsini hazırladım umarım beğenirsiniz ben yaparken zevk aldım...

ejderhacizimrd5.jpg

Benzer konular

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ejderha çizimi anlatim WACOM TABLET ps.

Bir ejderha çizdimi yaptım. Wacom tabletle, yarıda aklıma geldi aşamalarini kaydetmek ama size yinede faydasi olur diye düşündüm...

ilk olarak, yaratacağımız karakterin temel hatlarını çiziyoruz nereler çukurda kalır nereler yukarıda kalır gibi ve şekli tabiki...
ejder01copydz4.jpg

Simdi renklendirmeye gecebiliriz, İlk gözden baslayalim ilk attığm renk herzamn açık olandır sonra tonluyoruz koyuya.
ejder02mm8.jpg

Şimdi diğer kısımları renklendirelim çıkıntılara girintilere dikkat ediyoruz bizi onlar uğraştıracak...
ejder03da1.jpg

Ben renklendirirken yeşil i tercih ettim daha rahat çalişiyorum tabi daha sonra istediğiniz renke çevirebilirsiniz önemli olan renk tonlarını ayarlamak, şekil olarak bişeylere benzedi...
ejder05rr4.jpg

Boyun be ağız kısmını tamamladıktan sonra dişlerine geçelim...
ejder06mi1.jpg

Nerdeyse bitti boyoma kısmı şimdi buna bir deri seçip ekleyelim...
ejderhacizimnd7.jpg

Son olarak deri attık üstüne arka zemin yaptık ve bitti...

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tesekkürederim yorumlarınız için, bidahaki çizimimi daha ayrıntılı anlatmaya çalişacağım...

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok hoş bir çizim ve anlatım olmuş..Teşekkurler paylaşım için.

kycdizayn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel görünüyor élinize sağlık :)

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ejderha çizimi (Anlatim)

Bu konuyu (dersler) konusuna koymak istedim...

Bir ejderha çizdimi yaptım. Wacom tabletle, yarıda aklıma geldi aşamalarini kaydetmek ama size yinede faydasi olur diye düşündüm...

ilk olarak, yaratacağımız karakterin temel hatlarını çiziyoruz nereler çukurda kalır nereler yukarıda kalır gibi ve şekli tabiki...
ejder01copydz4.jpg

Simdi renklendirmeye gecebiliriz, İlk gözden baslayalim ilk attığm renk herzamn açık olandır sonra tonluyoruz koyuya.
ejder02mm8.jpg

Şimdi diğer kısımları renklendirelim çıkıntılara girintilere dikkat ediyoruz bizi onlar uğraştıracak...
ejder03da1.jpg

Ben renklendirirken yeşil i tercih ettim daha rahat çalişiyorum tabi daha sonra istediğiniz renke çevirebilirsiniz önemli olan renk tonlarını ayarlamak, şekil olarak bişeylere benzedi...
ejder05rr4.jpg

Boyun be ağız kısmını tamamladıktan sonra dişlerine geçelim...
ejder06mi1.jpg

Nerdeyse bitti boyoma kısmı şimdi buna bir deri seçip ekleyelim...
ejderhacizimnd7.jpg

Son olarak deri attık üstüne arka zemin yaptık ve bitti...

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben bu çalışmanıza yorum yaptım diye hatırlıyorum ama unutmuşum sanırım :utann:
öncelikle tebrik ederim. ayrıntılı anlatımınızda da başarılısınız..
İzninizle birkaç öneride bulunmak istiyorum..
-Ayrıntılara girmekten kaçınmışsınız sanırım.. derisine birkaç hareket eklemelisiniz bence.. Kerem Beyit bu konuda çok gelişmiş bir İllüstratördür.. onu incelerseniz ne demek istediğim daha da iyi anlarsınız.
- Karakalem izlerini daha da azaltmalısınız bence. daha hoş durur..
-işaretlediğim yer biraz blurlu olmuş daha da netleştirebilirsiniz..

ejderhacizimrd5hy1.jpg

-arkaplan.. biraz daha sade olursa ejderhanız daha ön plana çıkar..
- ve diline biraz salya yapmalısınız bence.. ağzından salyalar fışkırsa bence çok daha vahşice olur ;)
- ve imzanız :) gitgide daha da düzgün bir imza hazırlarsınız kendinize ve logo gibi kenarda köşede durabilir.. çiziminizin üstünde değil ;)
tekrar tebrik ederim ve başarılarınızın devamını dilerim..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yorgunellaya ek olarak, korkak ( kesik, kesik) çizmek yerine %400, 600 yakınlaşarak çizmeniz hatlar konusunda daha başarılı olmanızı sağlar..Ben beğendim ve çalışmalarınızın devamını bekliyorum..İyi günler.

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben bu çalışmanıza yorum yaptım diye hatırlıyorum ama unutmuşum sanırım :utann:
öncelikle tebrik ederim. ayrıntılı anlatımınızda da başarılısınız..
İzninizle birkaç öneride bulunmak istiyorum..
-Ayrıntılara girmekten kaçınmışsınız sanırım.. derisine birkaç hareket eklemelisiniz bence.. Kerem Beyit bu konuda çok gelişmiş bir İllüstratördür.. onu incelerseniz ne demek istediğim daha da iyi anlarsınız.
- Karakalem izlerini daha da azaltmalısınız bence. daha hoş durur..
-işaretlediğim yer biraz blurlu olmuş daha da netleştirebilirsiniz..

ejderhacizimrd5hy1.jpg

-arkaplan.. biraz daha sade olursa ejderhanız daha ön plana çıkar..
- ve diline biraz salya yapmalısınız bence.. ağzından salyalar fışkırsa bence çok daha vahşice olur ;)
- ve imzanız :) gitgide daha da düzgün bir imza hazırlarsınız kendinize ve logo gibi kenarda köşede durabilir.. çiziminizin üstünde değil ;)
tekrar tebrik ederim ve başarılarınızın devamını dilerim..

Yorumunuz için Çok tesekkürederim :)
Aslında ben pcde çizim yapmaya yeni basladım sayilir bu benim 3. çizimim yeni bir çizim bitirip hemn koydum birazda aceleciydim açıkcasi :) bitirmekte sabirsizlandım.
Gösterdiğiniz yerle ilgili biraz uğraştım alsında oraya yapmak istediğim deriyle yanağın derisini birleştirip başka birşey ortaya çıkarmak ama olmadı belliki :D

Ben bunu ve diğer çizimlerimi ve tekniklerini kendim keşfettim yani bana özgü teknikler baska biryerden destek almadım ama dediğiniz gibi arkadasların yaptıklarınıda inceliyorum birazdaha biseyler katmaya çalişicam kendime... :D

teşekkürler....

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yorgunellaya ek olarak, korkak ( kesik, kesik) çizmek yerine %400, 600 yakınlaşarak çizmeniz hatlar konusunda daha başarılı olmanızı sağlar..Ben beğendim ve çalışmalarınızın devamını bekliyorum..İyi günler.

Aslinda ben kağıda öyle çizerim ama malum tabletim çok iyi bir tablet değil elimden gelen en iyisi bu rahat çizemiyorum açıkcasi biraz zorluyo bu konu beni teknik bir sorunum var orda haklısınız :D

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

16) Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bence de, güzel," gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki DÜZELT butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

16) Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bence de, güzel," gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki DÜZELT butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...

Bu yazınızın benim açtığım konu ile hiç alakası yok bana bunu özelden atabilirsiniz burda biraz rencide edici olmuş ayrıca benim üyeliğimi biraz incelediyseniz çok yeni bir üye olduğumun farkına varabilirdiniz.

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
12 saat önce üyemiz yorgunellanın mesajını yorumladıktan hemen sonra ki 3 dakika sonrasında üyemiz creedwarın mesajını yorumlamışsınız. Bu size yaptığım uyarıda flood' tur.
flood: (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi )
Rencide olmanızı gerektirecek hiçbirşey yoktur. Burda herkeze eşit kurallarla yaklaşılır ister yeni olun ister eski kurallar herkezi içerir...!

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
12 saat önce üyemiz yorgunellanın mesajını yorumladıktan hemen sonra ki 3 dakika sonrasında üyemiz creedwarın mesajını yorumlamışsınız. Bu size yaptığım uyarıda flood' tur.
flood: (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi )
Rencide olmanızı gerektirecek hiçbirşey yoktur. Burda herkeze eşit kurallarla yaklaşılır ister yeni olun ister eski kurallar herkezi içerir...!

flood un ne olduğunu biliyorum tesekkürler ama yaptığımın farkında değilim neyse amacımızdan saptı kbiraz sanırım gereksiz oldu diye düşünüyorum bu tartısma