Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3 boyutlu yazı yazmak?

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
elektroworld.jpg

Arkadaşlar örnekte verdiğim gibi yazı ps de nasıl yazılır?

İlla ordaki gibi gölgeli ve şık olmasına gerek, sadece yazılara burdaki gibi derinlik verebilirsem oda yeter.

Cevaplayacak arkadaşlara teşekkürler

Benzer konular

beykozlu1908

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tam olarak bilmiyorum photoshopta ama cs4de 3d menüsü var ve oradan yapılır diye tahmin ediyorum :)

sherifhe

🌟Usta Tasarımcı🌟
3c82x.jpg

ps tam bılemıyorum ama
Corelde de yazabılırsın aslında bu sekılde.
yazıyı yazıyorsun effect ten add perspective secıyorsun yazıyı egebılırsın daha sonra
yazını bı kopyasını arka kısmına gelecek sekılde kopyala sonra blend tool sec ve ılk yazından arkadakı yazıya dogru cek araya kopya yazılar atacaktır araya usttekı menuden blend object kısmından degerı artırabılırsın ve 3 boyut verecektır en onde olan yazının rengını degıstır arkadakıler sıyah olarak kalsın bu sekılde bı yazı elde edebılırsın.(tam aynısı olması ama bıraz acele yapıldı:))
umarım anlatabıldım kolay gelsın...

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
sadece mantık çözmek yeterlidir böyle işlerde.

ps dede coreldede ai de hep aynı fakat kendi çözümünü kendin üret ;)

ben olsam ps de yazarım layerleri kopyalarım çekerim. al sana görüntü blendig ayarıda çekerim tamam baba.

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
3c82x.jpg

ps tam bılemıyorum ama
Corelde de yazabılırsın aslında bu sekılde.
yazıyı yazıyorsun effect ten add perspective secıyorsun yazıyı egebılırsın daha sonra
yazını bı kopyasını arka kısmına gelecek sekılde kopyala sonra blend tool sec ve ılk yazından arkadakı yazıya dogru cek araya kopya yazılar atacaktır araya usttekı menuden blend object kısmından degerı artırabılırsın ve 3 boyut verecektır en onde olan yazının rengını degıstır arkadakıler sıyah olarak kalsın bu sekılde bı yazı elde edebılırsın.(tam aynısı olması ama bıraz acele yapıldı:))
umarım anlatabıldım kolay gelsın...

emeğinize sağlık en güzel çözüm ve cevap teşekkürler ;)

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
sadece mantık çözmek yeterlidir böyle işlerde.

ps dede coreldede ai de hep aynı fakat kendi çözümünü kendin üret ;)

ben olsam ps de yazarım layerleri kopyalarım çekerim. al sana görüntü blendig ayarıda çekerim tamam baba.

ya bende biliyorum onları yapmayı ama buradaki gibi istiyorum ben. daha önce yazdım 3 boyutlu ama çok uğraştırıcı bu yöntem. iki yazıyı arka arka koy sonra kesişmeyen yerleri birleştirmeye uğraş. corelde daha basit heralde

createk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Cok Basit. Yazini yaz Sonra ctrl+t ile free transforma gel sonra ctrl ve shift tusuna basarak istedigin aciyi ver. Sonra Alt+Ctrl tusuna bararak ok tuslarina bas. Tabi aciya gore yukari assa saga sola o sana bagli. Sonra layerlardaki en usttekinin rengini degistir. Ilk Siyah ile basla. Eger aynen yaparsan olcaktir. Kolay gelsin. Hatta gölge vermek istiyorsan sonradan layer menusunten type -> ordan convert shape yap. Sonra tum layerlari sec ve Uuzerine sag tikla merge layers yap sonra layerin uzerine cift tikla golge ver olur.

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
photoshop'un cs5 sürümünde yapabilirsin. bunun için photoshopta yazını yaz 3D / Repousse /Text layer ve raster etmen için bir seçenek çıkacak evet diyerek onayla.

biraz uğraşı sonucu işte sonuç
MqVqW.jpg

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Cok Basit. Yazini yaz Sonra ctrl+t ile free transforma gel sonra ctrl ve shift tusuna basarak istedigin aciyi ver. Sonra Alt+Ctrl tusuna bararak ok tuslarina bas. Tabi aciya gore yukari assa saga sola o sana bagli. Sonra layerlardaki en usttekinin rengini degistir. Ilk Siyah ile basla. Eger aynen yaparsan olcaktir. Kolay gelsin. Hatta gölge vermek istiyorsan sonradan layer menusunten type -> ordan convert shape yap. Sonra tum layerlari sec ve Uuzerine sag tikla merge layers yap sonra layerin uzerine cift tikla golge ver olur.

Hocam bu en kolay çözüm oldu, bin bilsende bir bilene sor, bu yöntemi hiç bilmiyordum :smile:

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende 3D bölümü pasif kalıyor neden acaba? ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Yazıyı Smart Objeye çevirdim ama üstteki 3D menüsü pasif. Create seçeneğinde ise resimdeki uyarıyı veriyor ...

scanman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazıyı Smart Objeye çevirdim ama üstteki 3D menüsü pasif. Create seçeneğinde ise resimdeki uyarıyı veriyor ...

3D Sadece Photoshop ın Extended Sürümünde Olan Bir Özellik!

Extended sürümü kullanıyorsan ve 3D menüsü görünmüyorsa. sorun ekran kartı ile ilgili. ekran kartın open gl destekliyorsa edit preferences performance bölümünde. enable open gl drawing aktifleştirmen gerekiyor tabi ekran kartın destekliyorsa!

Son düzenleme:

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Ekran kartı desteklemiyor ...