Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Longcolor makinemin tıkanık kafaları açılabilir mi????

makınanın markası onemlı degıldır. solvent kullanarak kafaları temızlersınız tıkalı kafaları acabılırsınız ancak sık sık yapılması ıcerısındekı vuruculara zarar verebılıyor. Ilk gunku verımı vermesede ayda en az 1 kere 24 saat 48 saat arası solvent verılmesınde fayda vardır. uzun omurune omur katabılır problemsız baskı alabılırsınız.

myjet baskı maiknasında sürekli mavi kafa kesiyor
havasını aldık arkadaki valfi değiştirdik, kafaları solvente yatırdık yine olmadı sorun ne olabilir kardeş

mavı kafaları temızleyerek kırmızı kafalarla degıstırın. problemın aynısı kırmızıda da yaparsa voltaj ayarlarını kontrol edersınız ayrıca mavı boyanın bozuk olup olmadıgınada bakarsanız ıyı olur.

behcetreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kafayı solvente yatırınca belırlı bır olcude kafa acılırç Solventleyınce kafalar sana ılk gunku verımı vermez senı ıdare edecek konuma gelır sadece o kadar. Kafa kartından kaynaklanan problem olabılır. bundan emın olmak ıcın mavı kafaların kablolarıyla sarı kafayı sıyahın kablolarıyla sıyah kafanın kablolarını degıstır baskı almayı dene. Hangı kafala kesecek bak. Ona gore cevabını tekrar beklıyorum.

verdigin bilgiler icin teşekürler . mavi kava düzeldi siyah kafada sorular var
(CLEANER) dügmesine basıyorum diyer kafalardan boya düz akıyor siyah kafadan
damla damla akıyor baskıda cızıkler oluşuyor.

akface

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ayrıntılı anlatımın için teşekkur ederim. İlk önce su siyah kafadan başlayalım turkıyede elektrık donanımı avrupadakı kadar kalıteli degil bu sebeple elektrıklerde devamlı olarak artmalar azalmalar oluyor. Sımdı bunu sana soyle ızah edeyım.ilk makınayı actıgımda baskı problemı yaşamıyorum ancak ılerleyen metrelerde kafalar pusulayı sasırıyor. Sana tavsıyem makınennın şasesine bağlı olan bir vidadan topraklamaya hat çek eger başabılırım dıyorsan boya kanalını takıp ederek kafanın bulundugu alana toprak hattı cek. surtunmeden dolayı asırı elektrıklenme yaparak kafa kartını olumsuz etkılıyorsun boylece kafa kartı kafalara 1 voltun altında bır + saglıyor ya da voltajlar dusunce - verıyor.sende kafalarda sıkıntı yapıyor sanıyorsun aslında tamamıyle elektrıksel. havadakı nem oranı mukemmel her daım oyle tutmakta fayda var. boyalar yer ıle mumkun oldugunca temas edılmemelı. boya tanklara dolum olmadan once çalkalanmalı. kagıt havlu ıle temızleme yaparaken mutlaka kafaların cılmesıne dıkkat etmelısın. bunu onlemek ıcın havlu peceteyı arka taraftan on tarafa dogru kaydırarak yapmalısın. saga sola one arkaya oynatmadan ve mutlaka kalıtelı yumusak olmaısna ozen gostermelısın. bu sekılde kullanıldıgında makıden verım alabılırsın.

İlgin için teşekkürler atamec gerekenleri yapıp tekrar sana döneceğim...

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
verdigin bilgiler icin teşekürler . mavi kava düzeldi siyah kafada sorular var
(CLEANER) dügmesine basıyorum diyer kafalardan boya düz akıyor siyah kafadan
damla damla akıyor baskıda cızıkler oluşuyor.

siyah boya veren kafalar çoğu makinede sorunludur. Boyanın içindeki renk verici maddeler ve boyanın özelliği ile alakalı pigment sorunu henüz net olarak çözülmüş değil. Her hafta sonu düzenli olarak solventte bırak bir hafta seni idare eder ;)

MarlboroMan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar sektörde çok deneyimli değilim... bana vutek' e alternatif olacak yada parasını hak eden makina markası konusunda yardımcı olabilirmisiniz.
sevgilerimle..

gördüğün gibi bir alternatifi yok :) olsa onunda bi sorunu olurdu bu sayfalarda,ama onun dışında nerdeyse her makinanın bir sorunu dile getirilmiş.sadece bir vutek çi olarak duygusal yaklaştım sanırım :) ama gerçekten de öle bea :) herkeze saygılar...

muhsin çal

🌱Yeni Üye🌱
SELAM MERHABA ATAMEK BENİM DGİ REX 2002 MODEL VAR BU MAKİNAYI AÇTIĞINDA HİÇ BİR HAREKET ETMİYOR EKRANDA ŞÖYLE Bİ YAZI VAR (HOME POSİTİON CHECK START POSİtiON ) diye bi yazı çıkıyor makina açıldıktan sonra ölçü alması gerekiyor ama durduğu yerden kımıldamıyor bunu sebebi ne olabilir birdr yazıları içten gölgeli gibi basıyor herkes bir şey diyor

selam atamec bende dgi rex 2002 model makina var makinada açıldıktan sonra ölçü almaya gitmesi gerekirken şu yazı çıkıyor ( home position check start position ) diye yazı çıkıyor makina durduğu yerden oynamıyor ölçü almaya gitmesi gerekirken gitmiyor bide yazıları içten gölgeli gibi basıyor bana parça konusunda ve arıza konusunda yardımcı olurmusun teşekürler (bu günlerde bizim memleketten buralardan koreli biri geçmesin akraba olabiliriz )

Moderatör tarafında düzenlendi:

freedeath07

🌱Yeni Üye🌱
PhotoPrint DX Myjet 4 +Jaws cd bozuldu ve makinamı çalıştıramıyorum.cd yi nerden temin edebilirim veya başka çözüm yolu varmı

celta99

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar. Öncelikle yardımların için teşekkür ederim. Seiko makinamız var. Dökme boya sistemi kullanıyoruz. Cyan cipi hata veriyor ve makinemiz açılmıyor. Cyan cipini nerden bulabilirim %1 lik bile olsa işimi görür. Tekrar yardıımlarınız için teşekkür ederim...

süleyman alkaya

🌱Yeni Üye🌱
SEIKO
MIMAKI
INFINITI
DGI
MYJET
ROLAND
TEKNOJET
GHONGZHENG
SAPPHIRE
VUTEK
LONGCOLOR
vs....
vs...
vs..
vs.

Baskı Makinenizle ilgili problem ve şikayetlerinizi Bildirebilir bu konuda yardım talep edebilirsiniz.

İLETİŞİM İÇİN MESAJ BIRAKINIZ...

>
roland 540V makinemiz var. Baskı sırasında kafanın her gidip geldiği yerde iz bırakıyor. Buda baskıda sorun yaşamamıza sebep veriyor. Nedeni ne olabilir. Satın aldığımız yerle konuştuk, aynı makinayı kullananlarla konuştuk temizlik, ayar herşeyi yaptık olmuyor. Yardımcı olabililirseniz sevineceğiz. Teşekkürler

dev

🌱Yeni Üye🌱
ata kareşim bende myjet 320 var bu kafa tıkınma olayının bi çözümü varmıdır ne yapmamız gerek solvente yatırıp beklettim 3 gün falan ama bi netice alamadım mavi ve kırmızı kafalarda çizgiler bırakıyo sanırım 2 kafa tıkalı bu arada kafalar xaar 128 plus acil cvp be aslan kardeşim selamlar olsun sana...

Fu_Fu

🌱Yeni Üye🌱
merhaba... benim infiniti marka 1.60 lık xaar kafa makinem var. dün baskı yaparken kafalar baskı malzemesine değdi ve kafalarının 2 tanesinin altındaki zar gibi olan plastik çıktı. pörç yaptığımda boya akıtıyor ama baskıya girdiğinde baskı yapmıyor. servisine sorduğumda kafayı atmamı istediler. yeni kafa da tanesi 490 dolarmış.

benim ricam, bu kafaların altındaki zar gibi olan plastiği tekrar kafaya takamaz mıyız bulup? bu konuda yardımcı olablirseniz sevinirm.

kolay gelsin...

elifreklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
baskı kafası satıyomusunuz
fiyatı ne kadar
4 adet

elifreklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kafa temizlemek için istanbulda firmanın birinde solisyon satılıyor.satıcının dediğine göre bir gece hortumlara solisyonu verdikten sonra,sabah solventle solisyonu akıttıktan sonra açılıcagını söyluyor.ne kadar dogru bu.ciddiye almalımıyım.yada bendeki %70 porformanslı çalışan kafaları nasıl açabilirim.yardımcı olursan cok sevinirim.

behcetreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba... benim infiniti marka 1.60 lık xaar kafa makinem var. dün baskı yaparken kafalar baskı malzemesine değdi ve kafalarının 2 tanesinin altındaki zar gibi olan plastik çıktı. pörç yaptığımda boya akıtıyor ama baskıya girdiğinde baskı yapmıyor. servisine sorduğumda kafayı atmamı istediler. yeni kafa da tanesi 490 dolarmış.

benim ricam, bu kafaların altındaki zar gibi olan plastiği tekrar kafaya takamaz mıyız bulup? bu konuda yardımcı olablirseniz sevinirm.

kolay gelsin...

benim başımada geldi mavi kafa folyoya sürtü yapacak birsey yok.kafaların
degişmesı lazım birde baskı yaparken kafa koruma tablasını kullansan iyi olur

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
SELAM MERHABA ATAMEK BENİM DGİ REX 2002 MODEL VAR BU MAKİNAYI AÇTIĞINDA HİÇ BİR HAREKET ETMİYOR EKRANDA ŞÖYLE Bİ YAZI VAR (HOME POSİTİON CHECK START POSİtiON ) diye bi yazı çıkıyor makina açıldıktan sonra ölçü alması gerekiyor ama durduğu yerden kımıldamıyor bunu sebebi ne olabilir birdr yazıları içten gölgeli gibi basıyor herkes bir şey diyor

selam atamec bende dgi rex 2002 model makina var makinada açıldıktan sonra ölçü almaya gitmesi gerekirken şu yazı çıkıyor ( home position check start position ) diye yazı çıkıyor makina durduğu yerden oynamıyor ölçü almaya gitmesi gerekirken gitmiyor bide yazıları içten gölgeli gibi basıyor bana parça konusunda ve arıza konusunda yardımcı olurmusun teşekürler (bu günlerde bizim memleketten buralardan koreli biri geçmesin akraba olabiliriz )

:D Makinanın programında setup ayarları var orda makınenın kac mm baskı alanı oldugu yazıor. Ancak sen ordakı degerı makıne acıkken upload to printer tuşuyla sabitlemen gerekiyor. eğer bunu yapmazsan makınen her acıldıgında senden bu ölçüyü isteyecektir.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
PhotoPrint DX Myjet 4 +Jaws cd bozuldu ve makinamı çalıştıramıyorum.cd yi nerden temin edebilirim veya başka çözüm yolu varmı

Makineyi aldığınız firmayla görüşün. Eğer firma size bunu temin edemiyorsa MADE IN CHINA :) Aynı makineden kulllanan birinden programın kopyasını isteyebilrisin. Bende birçok makinanın cdsi cracki var ama senin işini görmeyecektir. Bu konuyu firmanla görüşmen gerekli. Fiyatını soracak olursan 1000$ gıbı bir miktarı gözden cıkartmalısın.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhabalar. Öncelikle yardımların için teşekkür ederim. Seiko makinamız var. Dökme boya sistemi kullanıyoruz. Cyan cipi hata veriyor ve makinemiz açılmıyor. Cyan cipini nerden bulabilirim %1 lik bile olsa işimi görür. Tekrar yardıımlarınız için teşekkür ederim...

siyahın cipiile yer değiştirip kontrol etmeni tavsiye ederim. Eğer cip sorunlu ıse sıyahtada kullanılmayacaktır. Kaç tırnaklı onu soylersen ya da resım atarsan daha kolay yardımcı olabılırım

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
roland 540V makinemiz var. Baskı sırasında kafanın her gidip geldiği yerde iz bırakıyor. Buda baskıda sorun yaşamamıza sebep veriyor. Nedeni ne olabilir. Satın aldığımız yerle konuştuk, aynı makinayı kullananlarla konuştuk temizlik, ayar herşeyi yaptık olmuyor. Yardımcı olabililirseniz sevineceğiz. Teşekkürler

sorunu tam olarak anlayamadım ? Kafalar tıkalı baskı kotu mu demek ıstedın acaba?

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
ata kareşim bende myjet 320 var bu kafa tıkınma olayının bi çözümü varmıdır ne yapmamız gerek solvente yatırıp beklettim 3 gün falan ama bi netice alamadım mavi ve kırmızı kafalarda çizgiler bırakıyo sanırım 2 kafa tıkalı bu arada kafalar xaar 128 plus acil cvp be aslan kardeşim selamlar olsun sana...

Saol sanada selamlar olsun ;) Bu kafalara solvent basma olayı en bilinen ve geçerliliği uzun süre olmayan bir temizliktir. Kafaları açman için yapabileceğin pek birşey yok bu konuda benim fikrimi istersen 15-20 mg şiringaya sentetik tiner ve solventi karıştırıp ağır ağır bas. Sonra bu olayı tekrar uygula şiringanın yarısını kafaya boşaltıktan sonra geri çek sonra bir kere daha uygula taaaki geri çektiğinde şiringaın içine kaba pislik gelmeyene kadar. Ama öncelikle belirtmek isterim ki kafalara bu şekilde uygulama yaparken solvent basarken ve ya her hangi başka birşey kafadan çıt çıt çıt diye sesin gelip gelmemesine dikkat edin eğer bu ses duyuluyorsa kafa içindeki pixbilyeler kırılmış ve kafa kurtarma operasyonu başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Arızalı kafadan bu şekilde ses çıkar eğer imkan varsa yenısıyle degıstır yoksa arkada kullan.