Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator / Live Trace ile fotoğrafları vektörel hale getirmek

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yapmanız gereken referans fotoğrafınızı çağırmak ve
Object > Live Trace > Tracing Options' tan fotoğraflarınızı vektörel hale getirmek.
Preset kısmından yapmak istediklerinizle ilgili detay başlangıç bulunur.
Bazen çizim için vaktiniz yok ise size illustratorun sunduğu bir kolaylık.

Aşağıdaki örnekler 'Photo High Fidelity' seçeneği ile yapılmıştır.

qx4ru.jpg

Son düzenleme:

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bu bilgilendirme için teşekkür ederim ulaş emeğine sağlık

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
vektörelleri orjinallerinden daha güzel sanki:smile:tşk ler bilgilendirmeniz için..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
vektörelleri orjinallerinden daha güzel sanki:smile:tşk ler bilgilendirmeniz için..

Tracing Options ayarlarından zevkinize göre daha farklı vektörellerde elde edeilirsiniz. Ben pastel tonlamayı sevdiğimden bu şekilde uygulama yapmıştım..
Ben teşekkür ederim ilginize..

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
bir de bişi sormak istiyorum..live tracing yaptığımızda resimler vektörel oluyo ama çok küçük küçük parçalardan oluşuo bunun başka bi yolu var mı acaba?fazla parçalanmadan vektörel olabilmesi gibi..tşk ler......

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu kadar iyi sonuç veriyormu gerçekten Ulaş? Beni illustaror programına gitgide özendiriyorsun. Bu kadar özendirme başına ekşirim vallaha :rofl:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bir de bişi sormak istiyorum..live tracing yaptığımızda resimler vektörel oluyo ama çok küçük küçük parçalardan oluşuo bunun başka bi yolu var mı acaba?fazla parçalanmadan vektörel olabilmesi gibi..tşk ler......

Tracing Options/ Threshols seçeneğinden sonuca ulaşabilirsin. Seçtiğin Jpg te ne kadar renk seçeneği varsa okadar parçalanır aslında. Ve bu kötü bir durum değil. Ve iyi bir vektörel sonuç için bırak parçalansın. Vektöreline beyaz ok (Dirct selection tool, Kısa yolu A) ile seçili hale getirip, Select/ Same/ fill color veya fill&stoke seçenekleriylede istediğin renk düzenlemesinide yapabilirsin.

Bu kadar iyi sonuç veriyormu gerçekten Ulaş? Beni illustaror programına gitgide özendiriyorsun. Bu kadar özendirme başına ekşirim vallaha :rofl:

Fatoş, ilüstrasyonada yöneldin sen hala nerelerde dolaşıyorsun.. Gelll....Gelll
Grafikerler.net - Adobe Illustrator tutkunları

corelin trace daha güzel görmeni isterim

Corel de inceleme imkanım olmuştu. Sonuçta vectörel tabanlı corelde. Güzel olmaması için sorun yok ama sizin gibi bir Corel kullanıcısınında İllustrator konularını takip etmenize sevindim:p

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Tracing Options/ Threshols seçeneğinden sonuca ulaşabilirsin. Seçtiğin Jpg te ne kadar renk seçeneği varsa okadar parçalanır aslında. Ve bu kötü bir durum değil. Ve iyi bir vektörel sonuç için bırak parçalansın. Vektöreline beyaz ok (Dirct selection tool, Kısa yolu A) ile seçili hale getirip, Select/ Same/ fill color veya fill&stoke seçenekleriylede istediğin renk düzenlemesinide yapabilirsin.

Fatoş, ilüstrasyonada yöneldin sen hala nerelerde dolaşıyorsun.. Gelll....Gelll
Grafikerler.net - Adobe Illustrator tutkunları

Corel de inceleme imkanım olmuştu. Sonuçta vectörel tabanlı corelde. Güzel olmaması için sorun yok ama sizin gibi bir Corel kullanıcısınında İllustrator konularını takip etmenize sevindim:p

tabiki rakip programı incelemek güzel çok hoş özellikleri var (ai) nin ama halen burda ai dersleri ve bilen sayısı çok az öğrenmekte sıkıntıoluyor daha fazla görsel dersler lazım bence teşekkürler ilginize

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
tabiki rakip programı incelemek güzel çok hoş özellikleri var (ai) nin ama halen burda ai dersleri ve bilen sayısı çok az öğrenmekte sıkıntıoluyor daha fazla görsel dersler lazım bence teşekkürler ilginize

Rakip? :p

Ai kullanan çok kişi olmasına rağmen ders hazırlamak gerçekten meziyet ve haliyle zaman da gerekmekte.

Corelin en küçük bir detayı için ufak bir ders çalışması yaparsan söylemek istediğimi daha iyi anlarsın.

Illustratoru photoshopve freehand kullanıcılarının rahatlıkla kısa zamanda öğrenebileceği kanaatindeyim.

Daha fazla görsel dersler lazım konusunda haklısın. Ve bu konuda forumda birçok kişinin sadece bu dersler için zaman harcadığını hatırlatmak isterim. İlgine teşekkürler..

duygu016

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya arkadaslar bi sorunum var.bende live trace diye bi bölüm yok optıonsta:(neden acaba yardımcı olurmusunuz

arkadaşlar yardımcı olun lütfen live trace bölümünü ekleme sansım varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ekleme şansınız yok..Ai nin hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

trvendetta

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vector amacı yakınlaştırıldığında bozulmama sanırım böle yaptığında olmaz ?

ya arkadaslar bi sorunum var.bende live trace diye bi bölüm yok optıonsta:(neden acaba yardımcı olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:

ozd3m1r

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşkkürler baya işime yarıycak çok pratik ve sık kullanılır bişey :):) sevindim şimdi

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşkkürler baya işime yarıycak çok pratik ve sık kullanılır bişey :):) sevindim şimdi

Çeşitli ayarlama ve düzenlemelerle evet güzel sonuçlar yakalamak mümkün..
Teşekkürler ilginize..