Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ilk Dergi kapak Tasarımlarım (İyireklam10)

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ee Nerde Millet kimse Yorum Yapmamış
Horus konuları birlşetirdik diger arkadaşlar o dergi kapaklarının devamı zannediyor diger sayfalardada resimler var zannediyor

sanırım oyuzden bu Dosya kapağı çalışmamı ayırabilirmiyiz.?

başka bir konu olarak

maviş

🌱Yeni Üye🌱
süpeerrrrr

gerçekten ilk tasarımlarınsa süperrrrrr olmuş başarılarının devamını dilerim (bende yapıcam ama boyutları sizce nasıl olmalı bilemiyorum cvp yazarsanız sevinirim)

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Olur gibi

Dergi kapaklarında derginin ismi daha okunaklı ve göze çarpar olmalı. Dergi içeriği yazıları çok ince ve yazı karakteri olmamış. Resimler çok ön planda... Ama yinede ik çalışmaya göre çok iyiler..

İlanlara gelince biraz fazlaca eleştiri yapmak gerekiyor ama ben sadece şunu söyliyim...Clinique ilanı feci olmuş bir güzellik ve makyaj devinin ancak bu kadar kötü reklamı yapılabilir. (aslında sorun kullanılan kadın resimlerinde) Kusura bakma.. Ama diğerleri fena değil olacak gibi... gidişat iyi yani :)))

kahin23

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben inanmıyorum o arkadaşın yaptığına bunları... bi işde insan başlarken daaa baskı sonrasını düşünemiyorsa normaldir yapılan yorumlar. tabii arkadaşımızın baskı aşamasından sonrakilerini beklemek komik olur çünkü şu an onun için tek görsellik vardır.diyeceğim ileride çok güzel şeyler yapacağından eminim. hadi hayırlı traşlar.

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben inanmıyorum o arkadaşın yaptığına bunları... bi işde insan başlarken daaa baskı sonrasını düşünemiyorsa normaldir yapılan yorumlar. tabii arkadaşımızın baskı aşamasından sonrakilerini beklemek komik olur çünkü şu an onun için tek görsellik vardır.diyeceğim ileride çok güzel şeyler yapacağından eminim. hadi hayırlı traşlar.

inanmıyorum onun yaptıgına derken neyi kast ettiğini anlamadım tam olarak .?

çalışmaların benim olduguma mı inanmıyorsun .?

Baskı sonrasını tabi dediğin için düşünemem çünkü bunlar ilk deneyimlerdi.. önce görsellik ama yok şurada kesim payı yok şurda renk ayarı falan onları tam bilmediğim için onlara daha geçmedim....

tasarlayanadam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
iyireklam10 sana küçük bir tavsiyede bulunucam. Eğer bu işin okulunu okumadıysan, alaylı olarak kendini yetiştiriyorsan öncelikle ve tabiki şansın da yaver giderse iyi bir ustanın yanında kendini yetiştirmeye çalış. Çok iyi gözlem yapman gerekiyor. Fırsat buldukça kitapçılarda dolaş. Kapak tasarımlarını ve diğer tasarımları incele. Resim font ilişkisini öğren öncelikle. Farklılıkları gör. Tipografiyi öğren. Kitap oku. vs. vs. Eleştirilerden ziyade bu tavsiyeler senin işine daha çok yarıyacaktır. Yolun açık olsun..

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
iyireklam10 sana küçük bir tavsiyede bulunucam. Eğer bu işin okulunu okumadıysan, alaylı olarak kendini yetiştiriyorsan öncelikle ve tabiki şansın da yaver giderse iyi bir ustanın yanında kendini yetiştirmeye çalış. Çok iyi gözlem yapman gerekiyor. Fırsat buldukça kitapçılarda dolaş. Kapak tasarımlarını ve diğer tasarımları incele. Resim font ilişkisini öğren öncelikle. Farklılıkları gör. Tipografiyi öğren. Kitap oku. vs. vs. Eleştirilerden ziyade bu tavsiyeler senin işine daha çok yarıyacaktır. Yolun açık olsun..

tavsiyen için tşk ederim

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel olmuş genelde lost haric

Lost ta neyi begenmediğini yazarsan bende deişiklik yapabilirim onun dizisini izliyorsan eger lostun gizemlilik simgesi oldgunu ve özel bir hayran kitlesi oldugunu biliyorsundur sanırım bende oyuzden bir başlık ,dergi logosu koydum sadece ,
üzerinde içindekiler bu aykiler vs...vs.. tarih fiyat yok özel bir kitlesi var sonuçta özel bir hayran kitlesi takip eden bilir mantıgı ile özel bir diziye özel bir satış ve tasarım uygulaması

fordfiesta

🌱Yeni Üye🌱
Reİs Sen DaĞitmiŞsin OrtaliĞi Bana GÖre 1. 2. 4. Fevkalade Yola Devam Et Moto Sporlari KapaĞi İÇlerİnden En GÜzelİ.... Ama Benİm Dİkkatİmİ Çeken İlk Dergİ KapaĞinin Bu Kadar GÜzel Olmasi

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Reİs Sen DaĞitmiŞsin OrtaliĞi Bana GÖre 1. 2. 4. Fevkalade Yola Devam Et Moto Sporlari KapaĞi İÇlerİnden En GÜzelİ.... Ama Benİm Dİkkatİmİ Çeken İlk Dergİ KapaĞinin Bu Kadar GÜzel Olmasi

teşekkür ederim ...

evet ben yapmadan önce baya bi araştırma yaptım dergiler üzerinde
sonrasında gititğim kurstada öğrendiklerimle bişeyler yapmaya çalıştım

jasmine

🌱Yeni Üye🌱
fikirler güzel.. ancak ufak tefek hatalar var.. o da kadı kızında bile olur.. ellerine sağlık..

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
fikirler güzel.. ancak ufak tefek hatalar var.. o da kadı kızında bile olur.. ellerine sağlık..

tşk ederim evet hatalar yazılarla ilgili olabilir özellikle çünkü hepsini photoshopta yaptım freehand ve coreli bilmiyordum şuan olsa yazı ve logo işlerini corelde yaprdım çünkü onlerıda yeni öğrendim :D
ne ise diğer çalışmalarımıda atarım biriktireyim :)

grafikis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk tasarımlarınsa gayet iyiler..

ercü

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hepside çok güzel olmuş ellerine sağlık

moonlight34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Oncelikle azmin icin tebrik ederim. Onerilerim soyle;
- Elestiriler seni gelistiriyor, sinirlenmeden mesaji anlamaya calis (bkz. Cahit-Horus elestirileri).
- Yeni basladigin icin gorduklerini yorumlamaya calisiyorsun, ne kadar kolaj-efekt uygularsam o kadar iddiali olurum diye varsayiyorsun, sadelik guzeldir (bkz.dergi kapaklari).
- Bilgisayar basina gecmeden once ne yapacagina karar vermeye calis, yani once bir konsept belirle, sonra ona uygun imaj ve grafik olustur (bkz.lost kapak)
- Konseptinin hedef kitleye uygun olup olmadigini sorgula, uygulamanin hedeflediginle ortusmesine ozen goster (bkz. Clinique ilan :( ).
- Ayni tasarimin renk alternatiflerini denemektense farkli tasarimlar dene, logonun yeri-buyuklugu-gorsel secimi vs. (bkz.dosya kapagi ilk tasarimlar)
- Ve son soz: her calismani tamamladiktan sonra onune al ve bir sonraki seferde daha iyi-daha farkli nasil yapabilirim diye sorgula.

nickin gibi iyi reklamlar yapman dilegiyle...

otytaner

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlk çalışmansa iyi yoldasın. Devamında daha güzel çalışmalar çıkıcak.

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
yorumlar için tşk ederim şuan bir matbaada grafiker olarak işe başladım :)

olduklça güzel tasarımlar çıakrtmaya çalışıyorum patronumda müşterilerde memnunlar vaktim olsa bayabi takvim başlıgı tasarladım onlarıda atacaktım buraya ama ilerde inşallah...

sizlerle paylaşacagım onları emeği geçen herkese tşk ederim

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
Oncelikle azmin icin tebrik ederim. Onerilerim soyle;
- Elestiriler seni gelistiriyor, sinirlenmeden mesaji anlamaya calis (bkz. Cahit-Horus elestirileri).
- Yeni basladigin icin gorduklerini yorumlamaya calisiyorsun, ne kadar kolaj-efekt uygularsam o kadar iddiali olurum diye varsayiyorsun, sadelik guzeldir (bkz.dergi kapaklari).
- Bilgisayar basina gecmeden once ne yapacagina karar vermeye calis, yani once bir konsept belirle, sonra ona uygun imaj ve grafik olustur (bkz.lost kapak)
- Konseptinin hedef kitleye uygun olup olmadigini sorgula, uygulamanin hedeflediginle ortusmesine ozen goster (bkz. Clinique ilan :( ).
- Ayni tasarimin renk alternatiflerini denemektense farkli tasarimlar dene, logonun yeri-buyuklugu-gorsel secimi vs. (bkz.dosya kapagi ilk tasarimlar)
- Ve son soz: her calismani tamamladiktan sonra onune al ve bir sonraki seferde daha iyi-daha farkli nasil yapabilirim diye sorgula.

nickin gibi iyi reklamlar yapman dilegiyle...

moonlight bütün dediklerine katılıyorum.

yeni başlayan her arkadaş, ne kadar efekt ne kadar ayrıntı eklersek tasarımımız güzel olur anlayışındalar.
tasarımlara müşteri ile ilgili ne kadar malzeme varsa tepiştirilmiş.
sadelikten tamamen uzak.
bir de işleri eleştiriye açarken iyiye de kötüye de açık olmak lazım.
iyi eleştiriler sizi motive eder.
kötüler ise dikkate aldığınızda sizi geliştirir ve hırslandırır.
"Grafik tasarım, o kadar basit ki...
zaten o yüzden o kadar karmaşık" Paul Rand

bol şans