Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

seliim

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar elimde olan resimler (manken vb) onları elips şeklinde yapabilrim resimleri bide hepsi aynı boyda olcak :S

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Anlamadım probleminizi biraz daha geniş bir bilgi verebilmeniz mümkünmü ?

sadecedize

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aynen biraz daha genis vede hangi programda yapıcaksın?

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Karşınıza çıkan sorunları bizimle paylaşın onların sorun olan yerlerini çözüme kavuşturalım.
Bana ne istediğinizi söyleyin, size nasıl ulaşabileceğinizi göstereyim... Gökhan Tekin

ama istediğini çok açık şekilde anlat ki yardım kısa sürede gelsin.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
untitled1fm5.gif

sanırım elips şeklinde olsunlar diyorsun
o zaman onların etrafını elips şeklinde kes

bunu kullan

seliim

🌱Yeni Üye🌱
Bulamadım Ya yanlış Şeymiş

bulamadım yanlış şeymiş yapmak istegim şey budur bunu nasıl yapabiliriz gördünüz gibi resmin kenarları yuvarlatılmış

sdef7.jpg

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
arkadaşım ilk resmini aç.daha sonra HORUS un gösterdiği eliptical marque tool ile bir seçim alanı oluştur.sonra Select >> Feather ı seç. 20 px lik bir değer ver ok de.Ctrl+Shift+I tuş bileşimini kullanarak seçimin tersini seç.Filter >> Blur >> Guissian Blur u seç önizleme penceresinde bakarak istediğin bir değer ver ama 5.5 iyi bir değer.Ctrl+D yaparak seçimi kaldır.Feather değerini arttırarak elips şeklinin keskinliğini yani hatların görünürlüğünü azltabilirsin. NASIL İSTEDİĞİN GİBİ OLMUŞ MU?

thk1322002038bn7.jpg

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Yok oda değil. Ama sanırım bunu soruyorsun?

kenarlargs2.gif

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Klavyenizin "M" tuşuna basarak Rectanguler marquee aracını seçiniz ve resimin üstünde bir seçili alan yapın örnek resim aşşağıda
elips001.gif
. Daha sonra yukarıdaki select menüsünden "Modify" e girin "Smoth" a girin önünüze gelen menüde
elips002.gif
"Sample Radius "' u örnek veriyorum 20 değerini verin (BU DEĞER resimin büyüklüğüne göre değişir kenarların oval olmasında).
20 değerini verdikden sonra aşşağıda göstermiş olduğum resimdeki gibi olucak seçili alanınız .
elips003.gif
ve seçili alan bu şekilde oldukdan sonra ctrl+ i yada yukarıdaki menüden select e girin Inverse tıklayın bir kez. Bu yaptığınız işlem seçili alan yaptığınız alanın tam tersine döndürür. Inverse yi yaptıktan sonra delete tuşu ile sildiğinizde aşşağıdaki resim görünümü aldıysanız dediklerimi anlamışsınızdır =).
elips004.gif
NOT : Ben resimlerin kenarlarına bir parça blur verdim :)

Saygılar...

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
hah çözdük sonunda :)

koray5507

🌱Yeni Üye🌱
selam ben gürsel bir şey sormak istiyorum photosopu pek bilmiyorum ama resimlere kendi yüzleri ekledikten sonra pc ye save as yapıyoruzya bunu mail e falan aktardıktan sonra başka bir pc de açmak için o pc de de photoshop olması gerekiyor bu resmi normal resme dönüştürmek için ne yapıyoruz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler..

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
jpeg gibi resim formatlarında kaydetmen yeter

husberkegs

🌱Yeni Üye🌱
ne alak kardeşim etrafını sıyah yapmak istiyor arkadas arkadasım sen m yi kullan araçlardan yani elipsi al tut kenarından fhater 10 ver ctrl+shift+ı yap sonra ctrl+u ile siyaha boya ;)

mekanci

🌱Yeni Üye🌱
abi sole bise var ben mesela photoshop yapacam mesela turkiye bayraginin ustune kendi resmimli koyacam hangi programla daha iyi ve kolay yapabilirim acil lutfen

mavi_1193

🌱Yeni Üye🌱
Elinde fotoshop programı olan varsa verebilirmi cs.08 sürüm olursa sevinirim

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir Diğer Alternatif

Resmimizi açalım.
28473306pc8.jpg

Toolboxdan Rounded Rectangle Tool aracını seçip property barda; radius değerini resmin ebatına dikkate alarak ayarlıyoruz ben 20 olarak belirledim ve bir dörtgen çizdim.
82138674gn7.jpg

Sonra paletlerden path paletine gidip CTRL tuşuna basarak yaratılmış olan path'i çift tıklayıp seçim alanına çeviriyorum.
88545474ni0.jpg

Select menüsünden feather veriyorum ben feather değerini 5 olarak belirledim.
21628654qw5.jpg

Seçimi iptal etmeden CTRL+J komutu ile seçimi yeni katmana taşıyıp,ardından background katmanını siliyorum.
83276643be6.jpg

Sonuç olarak işinizi görür umarım.
10107378ex1.jpg