Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gözde balık Restaurant logosu

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
gozde.jpg

illustrator cs3 ile yapıldı

Benzer konular

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
emeğinize sağlık verilen bir emek var

ama olmamış bu...fırça darbeleri ile balık hatalı bir seçim bence

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
küçük bir kasabacığın küçük bir lokantası, orda bir lokanta açsam alır fırçayı elime tabelasını yapardım diye düşlenmiş bir fikirden geliyor fırça izleri.

yorumunuza teşekkür ederim.

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
eline sağlık hoş durmuş

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
hoş ve sade bir çalışma olmuş

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
küçük bir kasabacığın küçük bir lokantası, orda bir lokanta açsam alır fırçayı elime tabelasını yapardım diye düşlenmiş bir fikirden geliyor fırça izleri.

Ozaman ben olsam , alırım elime fırçayı boyayı...Büyükçe bir tahta parçası üstüne başlarım logoyu yapmaya...Orijinalliği bozulmasın diye.Çünkü böyle "mış" gibi olacak.İmkan varsa fırçayla gidip yapmak daha güzel kanımca...

Logoya gelecek olursam;

-Üst yüzgeç nedeniyle sanki bu balık lokantasında köpek balığı yada yunus balığı pişiriyorlar gibi bir izlenim var.
-Alttaki balık taklamı atmış, alttaki yüzgeç balığa nazaran bukadar büyük olmaz.
-Balık restaurant yazısı kalabilir ama gözde'nin fotu kesinlikle değişmeli diye düşünüyorum...

Tamami şahsi fikirlerimdir...İyi çalışmalar dilerim.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
@yosa
tahtaya fırçayla yapılmış bir tabelaya benzetilmek istediğim fikrini nerden edindin bilemedim XD Alıntı yaptığın cümleyi anlamadığını düşünüyorum.

yani miş gibi olacağı bir durum yok zaten böyle bir amaç yok, Fırça efekti kısaca amatörlüğe bir göndermeden ibaret.

logo hakkındaki eleştirilerine gelirsek...
balık dünyasında alt yüzgeci üstündekinden büyük bir çok balık var.
ama konumuz bu değil :) o bir sitilizasyon, andırma, hatırlatmadır... yeteri kadar hamsiye benzemiyor diye eleştirmek bazı bilgilerimizin yetersiz olduğunu göstermez mi?

gözdenin fontu gayet uygun. belki 2 renkten tek renge düşürebilirim. çok ufak boyutlarda anlamsız kalabilir. Belki logo type ı biraz daha aşşağıya çekerim. ufak bir sıkışma gözüme çarptı tekrar bakınca.

yorumların için teşekkür ederim.
sana da iyi çalışmalar.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
tahtaya fırçayla yapılmış bir tabelaya benzetilmek istediğim fikrini nerden edindin bilemedim XD Alıntı yaptığın cümleyi anlamadığını düşünüyorum.

Peki :)

"küçük bir kasabacığın küçük bir lokantası, orda bir lokanta açsam alır fırçayı elime tabelasını yapardım."

Düşledim...Ahşap bir yapı,etrafta tahta iskemleler,yanda eskimiş bir kayıktan arta kalanlar, ortalık yemyeşil,küçük lokatanın sahibinin özenle yetiştirdiği ama inatla büyümeyen seyrek çiçekler...vs vs...düşlerim böyle gider...Ben olsam diye bir cümleye başladım, akabinde ekledim; Alır elime fırçayı bu doğallığı bozmamak adına fırçayla yapardım dedim (ki amaç o izlenimi vermekse) yorum yazmadan önce konu sahibinin açıklamalarını ve çalışmasını özenle incelerim herzaman...Sizde yorum yaparken aynı titizliği gösteriyor musunuz? yazdığınız yorumdan göstermediğiniz izlenimini çıkarıyorum zira alta bariz bir not düşmüştüm;" Tamamı şahsi fikirlerimdir" diye

Balık dünyasında alt yüzgeci büyük olan birçok balık var evet doğru ama balık figürü kullandığınız için açıklama yapmaya gerek duymamıştım. Aceba bu ufak lokanta balık dünyasından zengin bir menümü sunuyor? Balık dünyasıyla yakından ilgilenirim...

Logonuza baktığımda balık pişiren bir mekan gelmedi aklıma, içimden balık yemek hiç gelmedi...Sadece yazdığınız yazı nedeniyle mekanı düşledim.

Birtek yoruma bakıp (ki ne amaçla yazdığım anlaşılmamış) kişilerin bilgi düzeyini irdelemek bizim nekadar büyük bir hata yaptığımızın bir göstergesi değil mi? Bilgi düzeyim hakkında bir merakınız varsa forumda mevcut onlarca çalışmam var...

Yaptığım yorumları özenle yazarım...Aynı özeni sizin konunuzda da gösterdiğimi bilmenizi isterim...Ben bukadar özenli davranıyorsam , karşımdaki kişiden azıcıkta olsa özen göstermesini rica etmek kabalık olmaz sanırım.

Son düzenleme:

sentelay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence ilk bakışta balık stilizesinin altta kalan kısmı yüzgeçten çok bir çiçeği andırıyo balık stilizesinde biraz oynanırsa bence daha iyi olacaktır, elinize sağlık başarılar...

respot

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
elnor acizane önerim balık şeklinin alt kısmını biraz öne getir ve "z" harfi balığın ağız kısmına "ö" harfinin noktalarından birinide göz kısmına getirirsen tam bir balık havası uyandırıcak. Bide yazı konusunda acizane önerim gözdeyi ya koyu yap yada açık renk yap derim, şu anki şeklde 2 kontrast arasındaki keskin renk kaçışı çok göze batıyo..

Son düzenleme:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
elnor acizane önerim balık şeklinin alt kısmını biraz öne getir ve "z" harfi balığın ağız kısmına "ö" harfinin noktalarından birinide göz kısmına getirirsen tam bir balık havası uyandırıcak. Bide yazı konusunda acizane önerim gözdeyi ya koyu yap yada açık renk yap derim, şu anki şeklde 2 kontrast arasındaki keskin renk kaçışı çok göze batıyo..

bence ilk bakışta balık stilizesinin altta kalan kısmı yüzgeçten çok bir çiçeği andırıyo balık stilizesinde biraz oynanırsa bence daha iyi olacaktır, elinize sağlık başarılar...

akılcı eleştirilerinizi dikkate aldım. Teşekkür ederim.
iyi çalışmalar.

kurremkarmerruk

🌱Yeni Üye🌱
üstat grafiker gözü o logoda balığı görür ama % 90 insan göremez sanırım biraz daha stilizasyon derim, ayrıca bu logoyu ne kadar büyük uygularsın bilmem ama mesafeden o restoran ismi o şekilde mümkün değil okunmaz özellikle mavinin birbirine karışma durumundan kaynaklı. yakından güzel duruyor biraz daha uğraşmak lazım gibi

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
üstat grafiker gözü o logoda balığı görür ama % 90 insan göremez sanırım biraz daha stilizasyon derim, ayrıca bu logoyu ne kadar büyük uygularsın bilmem ama mesafeden o restoran ismi o şekilde mümkün değil okunmaz özellikle mavinin birbirine karışma durumundan kaynaklı. yakından güzel duruyor biraz daha uğraşmak lazım gibi

haklısın. bu restoranın en büyük handikapı 4mX42 cm lik bir tabela alanı olması. alışılagelen, kiç çalışmalar için o kadar uygun bir zemini var yani. Times la yazıp dipten ışığı verip geçmemek için çok zor tuttum kendimi XD bu logo ve sizin görmediğiniz alternatifleri tabela uygulaması olarak ayrıca tasarlandı. O yüzden bu menüde, kartvizitte ya da benzer yerlerde görülecek. Okunma sıkıntısı olmayacak.

Alternatiflerini buraya koymamamın sebebi ise bunun seçilmeyeceğini biliyor olmam, burdaki çoğu eleştirilerde olduğu gibi daha balığa benzeyen(!) daha restoran çağrıştıran alternatiflerden biri seçilecek kuşkusuz.

Ama o restoran benim olsaydı logom kesinlikle bu ya da biraz revize edilmiş hali olacaktı.

genel anlamda görünen o ki, müşteri haklılığı bir çok meslektaşın da hayal ve tahayyül noktasında büyük rol oynuyor.

bazen grafikerin hayal ettiği şey müşterisinin müşterilerine seslenmeye çalışır,

şu ana kadar yorum yapan, beni anlayan ya da anlamayan tüm meslektaşlara ilgileri için teşekkür ederim. Ancak bu çalışma için balığa benziyor benzemiyor tadındaki eleştirileri dikkate almadığımın farkında olarak bu tip cevaplar yazmamalarını da rica ediyorum.

asıl olarak bu çalışmada ne olduğunu bulamadığım ama içime sindiremediğim başka bi sıkıntı var. ama henüz o ışığı yakacak bi yorum gelmedi :)
iyi çalışmalar.

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
bilmiyorum ne kadar dikkate alırsınız, ama amatörlüğe gönderme amaçlı fırça efekti ve bu bağlamda kullanılan bir font var ortada. ama bence amatörlüğe gönderme işi biraz aşırıya kaçmış ve logo amatör işine dönmüş (lütfen bunu yanlış anlamayın, size amatör demiyorum ama çıkan işi o şekide görüyorum.)

Fontu yine benzer tarzda bir handscript tarzı bir font seçebilirsiniz; ama, kanımca o font, bu font değil. Bu fontta, araları çok açık ve font "balık restaurant" gibi uzun bir yazıyı kaldıracak ritm duygusuna sahip değil. karakterlerin hepsi birbirinden farklıymış gibi algılanıyor. amatörlükten kastım buydu. umarım derdimi anlatabilmişimdir.

bir de, dikkate alın ya da almayın ama fikrimi söylemek isterim; balık figürünü daha ince bir fırça ile çizilmiş havası verebilirdiniz. bu hali, enli bir fırça kullanılmış izleniminde. daha küçük ve yuvarlak uçlu bir fırça tarzı denerseniz, daha iyi olacağı kanısındayım.

"gözde" yazısına gelince. bu yazını fontunu tamamen değiştirip, daha kurumsal tarzda çalışabilirsiniz. "balık restaurant" yazısında kullanacağınız handscript tarzı fontla, zaten bir amatörlüğe gönderme yapıyorsunuz. daha ciddi bir font seçilebilir. illaki yine bu tarz bir font seçecekseniz de daha dolgulu, karakteristik bir font daha hoş durabilir.

iyi çalışmalar

dygrfkr

🌱Yeni Üye🌱
birazdaha balık figürünü yaptığın brushen kalınlığını ve opositesini düşürürsn daha iyi olur

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
@darth_cygan
espaslar konusunda gözlemin doğru ama fontun suçu yok özellikle o kadar açtım espasları :) daha derli toplu güzel bi fonttur aslında. başka bir font konusunda eleştirini dikkate aldım. çünkü bu font açıldığında iyice amatöre kaçıyor, bu durumda gözde yazısnın daha düz tırnaksız bişey olması gerektiğine dair eleştrin haklılık kazanıyor. ancak inan bana istediğim havayı yakalayamıyor. Sanıyorum bunun tek çözümü fırça izinden geçmek, daha keskin çizgiler kullanmak ve fontu alıştığımız biçimlerde kullanmak, Bu da bu iş için hiç istemediğim bi çözüm. En niyahetinde bu işi rafa kaldırıp başka bir iş için ilerde revize etmeye karar verdim.

Ek: ışıklı tabelda da kullanılacak bir logo olduğu için ince uçlu çizgiler malesef bir seçenek olamadı. Yoksa bende daha ince, naif çizgiler tercih ederdim :)

birazdaha balık figürünü yaptığın brushen kalınlığını ve opositesini düşürürsn daha iyi olur

hoş bi çalışma olmuş...

yorumlarınız için teşekkürler.
iyi çalışmalar.

Son düzenleme: