Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

e-dream Fatih ... Şaka mı bu?

ihsanutku

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yetkilendirilmisgumruk.com
Acaba, diye düşünüyorum, e-dream jürisinin TASARIM konusundaki kriterleri neler? e-dream finalistlerinden ödül alan projeler açıklandı sitesinde... İşte bir arkadaşla e-dream yarışmasına katıldığımız ve ön elemeyi dahi geçemeyen projeler:

002baris.jpg

001zormu.jpg

Asıl bombaysa şimdi geliyor...

İşte Altın Madalya kazanan 3 proje...

1438.jpg

altin02.jpg

altin03.jpg

Orjinalliklerine mi verilmiş puanlar? Aaa evet, ama ben bunların hepsini daha önce gördüm, jüri hiç mi internete girmiyor? Tasarım kalitesine mi veriyorlar? Aaaa tabi, Paint Photoshop'u geride bırakır, yalan mı!!

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Peki siz ne isterdiniz? Dereceye girmeyimi? Veya bir plaket, ödülle sırtınızın sıvazlanmasınımı?
Kriterlere göre çalışmalarınız hoş ama sadece siz ve 5-10 kişi katılmadı yarışmaya..
Bir şekilde karşılık beklediğiniz kurum, kuruluşlara saygınızı göstererek sadece işinize bakın..''TASARLAYIN''
Kolay gelsin..

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Belki uygulamadan ziyade basit anlatım önemli olmuştur onlar için... ilaç fikri daha önce bir reklamda gördüğüm bir fikir; ne bileyim şaşırtıcı...

ihsanutku

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
Peki siz ne isterdiniz? Dereceye girmeyimi? Veya bir plaket, ödülle sırtınızın sıvazlanmasınımı?
Kriterlere göre çalışmalarınız hoş ama sadece siz ve 5-10 kişi katılmadı yarışmaya..
Bir şekilde karşılık beklediğiniz kurum, kuruluşlara saygınızı göstererek sadece işinize bakın..''TASARLAYIN''
Kolay gelsin..

Tasarladığın şeye değer vermek çok önemlidir bence biz derece girmeyi önemsemedik tabikide fakat bu benim başıma geldiyse kaç kişinin daha başına gelmiştir benim sinir olduğum konu benim kaçıncı olduğum değil sen(edream) böyle bir yarışma yapıyorsun ve kendi okullarını birinci yapıyorsun işte bu gerçekten çok üzücü polimik oluşturmak istemiyorum iyi günler..

meteora

🌱Yeni Üye🌱
çokta anormal durum yok ortada, senin tasarımların güzel fakat yüzeysel olmuş.

Gülsüm ÖZER

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ortada şöyle bir durum var. Tasarım açısından hangi kriterlere önem veriyorlar acaba.
Sizin yaptığınız çalışmalar sade ve estetik ama amacına uygun olğunu düşünmüşler mi?...

Diğer örneklerin de durumu vahim. Nasıl bir şey çözemedim hala....

Ama siz çalışmaya ve tasarlamaya devam edin.
Kaliteli yerlerde daha iyi değerlendirme yapan kişilerden daha iyi ödüller alacağınızı umuyorum.

ihsanutku

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
Ortada şöyle bir durum var. Tasarım açısından hangi kriterlere önem veriyorlar acaba.
Sizin yaptığınız çalışmalar sade ve estetik ama amacına uygun olğunu düşünmüşler mi?...

Diğer örneklerin de durumu vahim. Nasıl bir şey çözemedim hala....

Ama siz çalışmaya ve tasarlamaya devam edin.
Kaliteli yerlerde daha iyi değerlendirme yapan kişilerden daha iyi ödüller alacağınızı umuyorum.

Hani bizim kaçıncı olcağımız önemli değilde ama hiç mi ön elemeyi geçmez bu projeler ben anlamıyorum birinci projeyi gördükten sonra dedim bu proje bari ön elemeyi geçer diye düşündüm fakat daha ne diyim ki :)
Hani içerik olarak düşünüyorum fikir olarak düşünüyorum neticede bizimkindede yazı yazıyor bu birde lise tasarım yarışması olucak :rofl: Ben benim tasarımımı bile beğenmezken buna ne diyeyim :)

Trtrtr

🌱Yeni Üye🌱
ilaç kutusunun yansımasına bakın Allah aşkına :D

EFENDIE

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yarisma bir nisandami düzenlendi ? diye bir soru sormak lazim

acaba gercekden sakami !!!

angelus444

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çalışmalar kötü demicem ama derecelendirilecek kadarda güzel degil
bence kafanıza takmayın...

öMéRCiK

🌱Yeni Üye🌱
Bence bu çalışmaların seçiminde görselin güzelliğinden çok mantığa bakılmış. Zaten e-dream'ın seçimleri genelde bu yönde oluyor diye biliyorum.

ihsanutku

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
Bence bu çalışmaların seçiminde görselin güzelliğinden çok mantığa bakılmış. Zaten e-dream'ın seçimleri genelde bu yönde oluyor diye biliyorum.

doğru olabilir neyse bencede çok uzatılacak bir şey yok olan olmuş :) katılacak arkadaşlar dikkat ederse sevinirim :)

Son düzenleme:

Cyber-Emir

🌱Yeni Üye🌱
Lise de boyle tasarım yapıyolarsa pııyyv :D Nasıl diyim ben ilkogretim 7 deyim ama tasarımlar bana kotu gozuktu xD Özellikle ilaç kutusu :D

ihsanutku

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
Lise de boyle tasarım yapıyolarsa pııyyv :D Nasıl diyim ben ilkogretim 7 deyim ama tasarımlar bana kotu gozuktu xD Özellikle ilaç kutusu :D

zaman ve emeklede alakalı aslında ne kadar zaman ve emek ayırırsan afiş ve diğer tasarımlar için(birde tecrübe çok önemli) bence zamanla tasarımlar güzelleşebilir :)

serhangenc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya arkadaşım tamam sen uçmuşsundur, yazılım kullanmada çok iyisindir güzelsindir..
ama adamlar senin coreldraw ya da illustrator kullanabilme yetini ölçmek için çabalamıyorlar..
tamam öyle olsaydı 'al arkadaş, ödül senin' derdik..
ama yarışma bu değil..
diğer afişlere de baktım..
ömrü hayatımda ilk defa gördüğüm yarışmada şunu anladım ki; prensipleri 'içtenlik'..
bunu anlamamak zor değil..
o kadar dövünme yav..

ihsanutku

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
ya arkadaşım tamam sen uçmuşsundur, yazılım kullanmada çok iyisindir güzelsindir..
ama adamlar senin coreldraw ya da illustrator kullanabilme yetini ölçmek için çabalamıyorlar..
tamam öyle olsaydı 'al arkadaş, ödül senin' derdik..
ama yarışma bu değil..
diğer afişlere de baktım..
ömrü hayatımda ilk defa gördüğüm yarışmada şunu anladım ki; prensipleri 'içtenlik'..
bunu anlamamak zor değil..
o kadar dövünme yav..

dövünmeyle alakası yok fakat bu tasarım yarışması makale ya da kompozisyon yarışması değil :) içtenlik derseniz daha nice arkadaşlarımın projesi elendi muhteşem sayılabilecek içerik olsun tasarım olsun, asıl tasarım yarışmasının amacını belli olmalı içerikde önemli fakat tasarım adı üstünde! :wink:
ben kasmıyorum olan olmuş artık katılacak olanlar düşünsün :)

serhangenc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dövünmeyle alakası yok fakat bu tasarım yarışması makale ya da kompozisyon yarışması değil :) içtenlik derseniz daha nice arkadaşlarımın projesi elendi muhteşem sayılabilecek içerik olsun tasarım olsun, asıl tasarım yarışmasının amacını belli olmalı içerikde önemli fakat tasarım adı üstünde! :wink:
ben kasmıyorum olan olmuş artık katılacak olanlar düşünsün :)

iyi bakalım yav, hayırlısı olsun:D