Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo tasarım ücreti?

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
onur arkadaşımızında dedeği gibi "Logosunu Hazırladığınız Firmanın Durumuna Göre Fiyat Belirlemektir." benim çalıştığım ajansta 750 tl den başlıyor. düşük fiyatlarla çalışsak bu ajansın prestijini düşürür ayrıca tasarımcınında.

jim_carrey

🏅Acemi Tasarımcı🏅
lola1903 hangi şirkette çalışıyorsun gerçekten merak ettim:D

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben de polemiğe girmeden fiyat söyleyeyim; (Manisa' da çalışıyorum)
Burada da Anıl'ın bahsettiği trüde çok fazla tasrımcı var. İşlerin kalitesi çok kötü ama sonuçta hepsi bir kartvizitini yapacakları firma için bile logo tasarlama gayerti içindeler. Herneyse ben inatla bu döngünün dışında tutmaya çalışıyorum kendimi. Şu ana kadar sadece çok yakın bir arkadaşıma 150 $ dedim. Ama onun dışında logo+kurumsal kimlik tasarımı işi olursa 1000 liradan pazarlığa başlıyorum. Dolayısıyla pek iş gelmiyor tabi manisa şartlarında :D

covenant

🏅Acemi Tasarımcı🏅
baltalama denmez buna herkes ekmeğinin peşinde ve bu zamanın şartlarına göre bunlar gayet normal.
peki söyleyin bir logo tasarımına dünya kadar para alan adamlar piyasayı baltalamıyor mu sizce ?
reklam alacağın bir firmanın logosu eskidir veya değişiklik yapılacaktır ve senden logo istiyor adamın reklamını almışınbir de logoya para alırsan bu sefer de insanları iyice sömürmüş olacaksın ve asıl bu zaman piyasayı baltalamış olacaksın...

burda piyasayı esnafı koruyacaksan eğer beni değil bizi bu duruma düşüren iktidarı yargıla...

Arkadaşım ilk mesajların hala duruyor okudum logo hangi programla yapılır diye insanlara soruyorsun şimdi koskoca sektörü için fiyat belirtiyorsunn o milyar fiyat belirleyen insanlar sanat ve tasarımı birleştiriyor baltalamaktan çok haklarını alıyorlar. akılda kalıcı zekice reklamlar logolar tasarlıyorlar sen kendi tasarımlarınla onları bir tutma bence ... insan ne olduğunu bilmeli boyundan büyük laflar etmemeli ve burdaki emeği geçen bu işe yıllarını vermiş insanlar dururken böyle bir konuya bilir kişilik yapmamalısın.

Arkdaşlar Kurallara uyuyor. Aslında forumumuzda ücret belirlemek ve bunu alenen yazmak yasak, daha doğrusu etik değil.
Bence siz bu konuyu bu şekilde irdelemeyin, En çok uygulanan ticari şekil: "Logosunu Hazırladığınız Firmanın Durumuna Göre Fiyat Belirlemektir."

Sanırım sorunda tam burda başlıyor.. Anıl Arkadaşımız Günlerini vermediği için bir logo tasarlamasına ve zihinsel, psikolojik, stratejik, teknik gibi hiçbir olguyu hesaba katmadan sadece çiz bakalım ne çıkacak mantığıyla yaptığı için logoyu 50 lira fazla bile diye düşünüyor.

Çok haklısınızz ...

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
madem merak ettin benim fikrim logo fiyatları bedavadan başlar binlerce dolara kadar yükselir.Taban bellidir ama tavan fiyat belirsiz. tabiki şirketin büyüklüğüne göre değişir.Türkiyeden bir tasarımcıya yaptırırsan farklı yurt dışından bir tasarımcıya yaptırırsan altından kalkamaya bilirsin (tabiki bu çok ayrı bir tartışma konusu yani derin mevzu)

Son düzenleme:

Designer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ladakulubu.com
Ben de polemiğe girmeden fiyat söyleyeyim; (Manisa' da çalışıyorum)
Burada da Anıl'ın bahsettiği trüde çok fazla tasrımcı var. İşlerin kalitesi çok kötü ama sonuçta hepsi bir kartvizitini yapacakları firma için bile logo tasarlama gayerti içindeler. Herneyse ben inatla bu döngünün dışında tutmaya çalışıyorum kendimi. Şu ana kadar sadece çok yakın bir arkadaşıma 150 $ dedim. Ama onun dışında logo+kurumsal kimlik tasarımı işi olursa 1000 liradan pazarlığa başlıyorum. Dolayısıyla pek iş gelmiyor tabi manisa şartlarında :D

Üstad sana aynen katılıyoorum bende manisada Tasarımcıyım ama TIRT yani özelden görüşelim tanışmak sohbet etmek isterim

MangoArt

🌱Yeni Üye🌱
Bence 50 TL ücret alacağına hediye et makbul olsun... Ben İstanbuldayım salt logo yapılacaksa 400 TL alıyorum Kurumsalda dahil edilirse 1500 2000 Tl civarı...

grafikeriso

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
boluda 100 tl den aşağıya yapmıyorum. he fiyatı duyunca gelen pek olmuyor fakat mesleğimizinde bir emeği var değilmi.

Güneşş1

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yaratıcılıgı nasılda kısırlastırıyorlar..50-100 tl ye logo tasarımları he ..vay bee..gıdısat dusundugumdende kotuymus arkadaslar..yınede pıyasayı dusurmemek lazım ya,bıraz kendımızı ortaya koymalıyız...naçisane fikrim..

majestecan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bedava yapıyorum logo para almıyorum ( artı kimse logoya para vermiyor)

insidethefire

🌟Usta Tasarımcı🌟
verilen fiyatlar 50-100-500 herneyse , gunumuz sartları dusunulerek veriliyo tabiki, tamam emeğimizin hakkıda, herkesin paraya ihtiyacı var su zamanda, 500 üde vercek insan çok azdır, kurumsal olmadıktan sonra, nabza göre serbet yani

GamsIzVeZir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Nike'in su anki logosu 35 dolara bir ogrenciye yaptirilmis. 35 Dolarda sanirim 50 Lira civarinda birsey ediyor.

reklamevi

🌱Yeni Üye🌱
müşteriden aldığın elektiriğe görte değişir verdiğin emeğe göre değişir tasarımın ölçüsüve fiyatı yphktur tasarımı neye göre yaptığına bağlı ikiharfi yan yana getirirsez üzretsiz yazar çizer düşünür pc ye aktarıroır emek verirsen ücretlidir bend e250 ytl

visualB

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence bu logo tasarımını talep eden firmanın, tasarımı yapılacak logosuna, markasına, verdiği değerle ilgili birşey, o logo'nun beraberindeki markaya yapacağı yatırımlada ilgili o marka ne iş yapacak, nekadar yatırım yapacak gibi, örneğin piyasaya yeni girecek bir araba markasının logo çalışması önemlidir ve o çalışmayı herhangibi birisi 50 TL ye yapmayacaktır...

ShellByMrt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:) bu konu neden çok uzamış anlayamadım doğrusu gemisini yürüten kaptan sonuçta + nabza göre şerbet olayı bu ülkemizde, gerisini konuşmak boşa zaman kaybı gibime geliyor çünkü değiştirebileceğiniz bir şey yok bu konuda..