Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CorelDraw X4'de numaratör yapmak

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com
Diyelimki 5x3 Cm.ebatlarında ve seri nosu devamlı artan bir etiket çıktısı almamız gerekiyor. Corel da etiketimizi hazırlıyoruz ve sayfa ölçülerimizide 5x3 Cm. yaparak etiketimizi sayfamıza ortalıyoruz. File/Print Merge/Create/Load Merge Field Mesünü açıyoruz. Creat New Text'i seçip ileri diyoruz. Numeric Field bölümüne bir isim (örnek no diyoruz) veriyoruz ve Add diyerek ileri butonuna basıyoruz. Açılan sayfada sağ tarafta New butonu ve ileri butonlarına basıyoruz. Son diyerek çıkıyoruz. Corel sayfamıza Print Merge Tool Bar'ı gelecek. Bar da ki Inset e tıklıyoruz, sayfamıza yapışan no yazısının boyutunu, fontunu ve yerini ayarlıyoruz. Print diyoruz ve Perform Print Merge seçili olarak OK diyoruz ve yazdırma menüsü ekrana geliyor. Print Preview u açıyoruz, Imposition Layout Tool a tıklıyoruz, Pages Across/Dawn seçeneğinden çalışmamızı sayfamıza sığacak kadar kopyalıyoruz. Etiketleriniz artık birbirini takip eden seri numaralarına hazırdır. Yazdırma yaptırabilirsiniz. Kolay gelsin...

Benzer konular

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
hımm güzel bir olay teşekkürler:)

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com
Kesinlikle yanlış anlamamışsınız evet numaratör arzu ederseniz sayfa numarası veya nüsha numarası olarakta faydalanabilirsiniz.

xl9009

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba
corel x3 yayabiliyormuyuz numuratörü

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com
Print Merge olduğu için elbette X3'de de yapılabiliyor. Tek fark İnsert'e basmak yerine çek bırak yöntemi kullanılıyor.

batu1928

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.sorucozum.com
bunu videolu anlatsaydınız çok süper olurdu. Yada resimli anlatırsanızda makbule geçer. Şimdiden ilginiz için teşekkürler...

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben 12 de yaptım ama detaylı çalışmak lazım hatalar var hala şimdilik vaktim yok ama paylaşım için çok teşekkür ederim +1

worm32

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederimm emeğe saygı

alikaraman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.birport.net
arkadaşlar sizin verdiğiniz örnekler sayfa sayfa peki tek sayfada a4 80 küçük fiş olarak böldük diyelim. bu fişleri numaralandıracağız nasıl yapabiliriz ?

cazgir35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ozkaner.com
80 adedi de değişikse, sanırım ram hafızanız yetmeyecektir ama 80 ni de aynı ise tek bir orjinal hazırlayıp, sayfa boyutunuzuda o iş ölçüsünde yaparsanız, print view da; değil 80, printer sayfa boyunuzun alabileceği adede kadar bölebilirsiniz.

ozcan.ates

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sayfada 80 adet iş olduğunu düşünürsek...

80 li baskı komutunu nasıl veriyoruz anlamadım..

ismet19

🌱Yeni Üye🌱
Sayın Cazgır
Size teşekkür ederim gerçekten çok faydalı bir paylaşımdı.
İyi Seneler...

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
a4 sayfayı 6 ya böldüğümüzü düşünürsek, ayarları nasıl yapmalıyız? yani ilk sayfada numara olarak 1 basılıyorsa, ikinci sayfada aynı yere 7 basmasını istiyorum. numarayı 6'nın katları olarak bastırmak için yapabileceğimiz bir ayar var mı?

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
üstteki soru bir şekliyle gereksizmiş... numarayı 3000'e kadar yazdırmak istiyordum. birinci kısmı 1'den 500'e aynı sayfa içindeki ikinci kısmı 500'den 1000'e üçüncü kısmı 1000'den 1500'e... şeklinde yazdırdım... ilk sorumda birinci sayfadaki numaraların 1-2-3-4-5-6 olmasını istiyordum.. şimdi 1-501-1001-1501-2001-2501 oldu... işimi de gördü..