Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Nedir bu overset text ?

xpress

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar forumda overset diye aradım ama bulamadım, hazırladığım dergide bazı sayfalarda kullandığım yazı karakterinden olsa gerek, pdf export ettiğimde There is overset text on these pages uyarısı alıyorum, bu uyarı matbaada karakterlerle ilgili problem çıkarırmı?

Diğer bir sorum ise Ben dergiyi matbaaya gönderirken sayfaları tek tek pdf olarak gönderiyorum, ama bunu yapmak için her sayfayı tek tek kaydediyorum, diğer türlü tek pdf dosyası olarak kaydediyor, bu sayfaları daha kısa yoldan tek tek pdf dosyası halinde nasıl kaydedebilirim?

Benzer konular

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba arkadaşlar forumda overset diye aradım ama bulamadım, hazırladığım dergide bazı sayfalarda kullandığım yazı karakterinden olsa gerek, pdf export ettiğimde There is overset text on these pages uyarısı alıyorum, bu uyarı matbaada karakterlerle ilgili problem çıkarırmı?

Diğer bir sorum ise Ben dergiyi matbaaya gönderirken sayfaları tek tek pdf olarak gönderiyorum, ama bunu yapmak için her sayfayı tek tek kaydediyorum, diğer türlü tek pdf dosyası olarak kaydediyor, bu sayfaları daha kısa yoldan tek tek pdf dosyası halinde nasıl kaydedebilirim?

Taşan Metin Raporu, Birleştirilmiş Belge Oluştur iletişim kutusunda Taşan Metin Raporu Oluştur seçeneği işaretliyse ve veriler birleştirildikten sonra bir veya daha çok alanda taşan metin varsa görünür.
Verilerin birleştirilmesi halinde (data merge) taşan yazılar hakkında verilen otomatik bir uyarı. Tam etkisinin nolacağını bilemiyorum doğrusu sadece o kısmı convertlersen çıkma ihtimali olan sorunlardan kurtulmuş olursun.

pdf i neden sayfa sayfa ayırmak istediğini anlamadım doğrusu otomatik olsun elle olsun montaj yaparken tek pdf daha kullanışlıdır. Eğer pdf ini ayırmak istiyorsan acrobatta belgen açıkken görev cubuğunda document/extract pages a tıklayıp nereye ve ne kadar sayfayı ayıracağına ilişkin kutuları işaretledikten sonra bu işlemi gerçekleştirebilirsin.

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
overset text genel anlami ile; yazi alanindan tasan yazi olarak aciklanabilir, alttaki resimde daire icine alarak gostermeye calistim,, bu arada ozellikle sayfa numaralamada problem cikarabilir ( genelede cok sayfali islerde siz sayfa numaralandirma alanini icine iki karakter alacak sekilde bicimlendirmis iseniz 100 ve ustu sayfalarin 3. karakteri bu alana girmez ve overset text olusturur)..

bu uyariyi indesign ayarlarindan kapatabiliyorduk diye hatirliyorum ama cokta emin degilim,, ben pdf yaparken yazilarimi daima outline ettigim icin bu uyariyi gormeyeli cok uzun zaman oldu,, yapabileceginiz en iyi sey oversetli text alanlarini bulup manuel olarak bunlari duzenlemek diyebilirim..
pdf konusuna gelince pdf'i tek dosya olarak kaydetmenin ne sakincasi oldugunu anlayamadim , calistiginiz matbaa formalari dizerken gonderdiginiz pdf icinden istedigi sayfayi cagirip istedigi gibi konumlandirabilir,, karsilikli sayfalari tek tek goruntulemek (bir tek pdf icerisinde) istiyorsaniz; pdf e export ederken "General" sekmesindeki "spread" seceneginin yanindaki tik'i kaldiriniz , karsilikli sayfalariniz tek tek goruntulenecektir, matbaanizda istedigi sayfayi formanin icine direkt olarak oradan cagirabilir,,
kolay gelsin

xpress

🌱Yeni Üye🌱
Yardımınız için teşekkür ederim arkadaşlar.