Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arka plan silme!

ronal39

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
WwW.UcUknet.OrG
Arkadaşlar resimde arkaplanı nasıl silebilirim. aslında siliyorum ancak forumlara koyduğum zaman beyaz oluyor arkaplan örneğin aşağıdaki resim gibi

anelka39.jpg

forumun sayfası beyaz olduğu için sadece resim görünüyor forumun rengi siyah bir renkte tema olsaydı arkaplandaki beyazlıklarda çıkarda onun için ben hiçbir renk kullanmadan sadece objeyi resim olarak kaydetmek istiyorum. nasıl yapabilirim acaba

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
resmi foruma eklediğiniz zaman ve arka plan olmamısı için gif olarak kayit etmelisiniz...

ama bizim forumda teması'nın zemin rengi beyaz olduğu için çalışma üzerine zemin göremiyoruz

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Gif olarak kaydederseniz; hangi zeminde olursa olsun, arka plan şeffaf görünecektir.

ronal39

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
WwW.UcUknet.OrG
Gif olarak kaydettim ama olmadı acaba alttaki ayarlarda bir değişiklik yapmam gerekiyormu?
snap1mbw.jpg

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Gif olarak kaydettim ama olmadı acaba alttaki ayarlarda bir değişiklik yapmam gerekiyormu?
snap1mbw.jpg

File-Save for Web(Alt+Shift+Ctrl+S) seçeneğinden-GIF-Save olarak kaydedin.
GIF formatı saydam rengi desteklemektedir...Bu yüzden arkaplan saydam olarak kaydedileceginden, resim ne olursa olsun bulundugu resimde arka planın rengini alacaktır.Yani herhangi bir arkaplan veya resmin üzerinde rahat bir şekilde görülebilir...256 renge kadar kayıpsız format kaydetme sağlar.

Png formatıda saydam arkaplan sağlar.

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşların söylediği şekilde yaparsanız istediğiniz sonuçu alırsınız arkadaşım...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
gif'te renk kaybı png'ye göre daha fazladır. Siyah beyaz ya da renk sayısı az olan çalışmalarda gif kullanın, diğerlerinde png kullanın. Bu işinizi daha kaliteli gösterecektir. Ama gif elbette daha az yer kaplar...

ronal39

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
WwW.UcUknet.OrG
bu sefer oldu, Hepinize yardımlarınız için tşkler özellikle ''blueden'' sana tşk ederim.