Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Parçalar nasıl birleştirilir ?

sol_ak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Photoshop'da yapılan bir siteyi save for web ile html olarak kayıt ettim , sonra kodlarını kopyalayıp dreamweaver'a attım.
Benim sormak istediğim aşağıdaki resimde de göründüğü gibi sayfa parçalar halinde, ben o parçaları nasıl birleştirebilirim ?
(sitenin images dosyasında 50 den fazla jpeg ortaya çıktı ben bunları tek tek upload etmesi çok uzun sürer onun için bu soruyu sordum)

CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TŞK:smile:

sorun.jpg

tarık_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
50 den fazla jpeg değil png resimi çıkmasının sebebi photoshopta parçalama işleminin
düzgün olmayışından kaynaklanıyor yani parçalar arası boşluklar oluşmuş bunu daha düzgün yapmak için zomlayarak daha iyi şekilde görebilirsin boşlukları ve bunu daha rahat bir şekilde parçalayabilirsin

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Birde sadece daha sonra değişiklik yapmanız muhtemel parçaları keserseniz daha iyi olur.

ByGizmo

🌱Yeni Üye🌱
bende aynı sorunu yaşıyorum arkadaşlar yardım lütfen banada bende aynı şekilde parçalara ayırdım herşey güzel oldu aralık felan yok ama dreamweaver da resimleri koymaya gelince iş resimler yan yana gelmiyor alt alta yada araları acık oluyor bu sorunu nasıl çözebilirim sizce bir bilen yardım edebilirmi ?

ByGizmo

🌱Yeni Üye🌱
bide bişey daha var cok oluyorum ama dreamweaver da yazı ve resmi başka bir resmin üstüne nasıl getirebilirim örneğin bir yazı listesi başka bir resmin tam üstüne gelmesi lazım ama birtürlü getiremedim sitede bakdım bu konuda bişeyde bulamadım :(

Grzerasyon

🌱Yeni Üye🌱
bende aynı sorunu yaşıyorum arkadaşlar yardım lütfen banada bende aynı şekilde parçalara ayırdım herşey güzel oldu aralık felan yok ama dreamweaver da resimleri koymaya gelince iş resimler yan yana gelmiyor alt alta yada araları acık oluyor bu sorunu nasıl çözebilirim sizce bir bilen yardım edebilirmi ?

Slice too'u kullanamamanızdan kaynaklanıyor. Doğru dilimleyemediğiniz taktirde, Dreamweaver'da özellikle butona/text'e link verirken büyük sorun yaşarsınız.