Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

üslü sayı yazmanın kolay yolu var mı?

seda_aydin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar uzun zamandır coreldraw kullanıyorum. daha önce hiç ihtiyacım olmamıştı. kitap dizgisi yapıyorum yazıyı wordden alıp corele kopyalıyorum ama üslü sayıları düzgün kopyalamıyor elle tekrar yerleştirmek zorunda kalıyorum. wordden bozmadan almanın bir yolu var mı?

Benzer konular

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
var tabiki Word Dosyasındaki yazıları CorelDRAW kopyalarken Paste Specil'ı kullanın. Böylelikle tek tek elle düzeltmek zorunda kalmazsınız

pnH0y.jpg

zEf4x.jpg

yWlTa.jpg

ve sonuç
pq8hN.jpg

Son düzenleme:

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Kaç tane üstlü yazı var bilemiyorum ama bir kaç tane ise Shape Tool'u seçtikten sonra ilgili harfi seçtikten sonra ekteki resimde işaretlediğim yere tıklarsanız üstlü şekilde yazabilirsiniz...

seda_aydin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba Shape Tool'u işi çözmez 380 sayfalık wrd dökümanı ve her sayfada var maalesef diğer yöntemi denicem teşekkür ederim...

ruzgardizayn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
ruzgarsdizayn.wixsite.com
m² ve m³ yazmak isteniyorsa;
kısa yol tuşları,
m yazdıktan sonra alt 0178 tuşlarıyla m²
m yazdıktan sonra alt 0179 tuşlarıyla m³

seda_aydin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
istediğim m² ve m³ gibi ama her kelimede farklı rakam. roman içindeki dipnotlar vardır ya onlar için gerekli. Paste Specil'ı denedim ama olmadı bu sorunu acilen çözmem gerek koca roman elle düzelterek bitmeyecek...

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba Shape Tool'u işi çözmez 380 sayfalık wrd dökümanı ve her sayfada var maalesef diğer yöntemi denicem teşekkür ederim...

380 Sayfa olduğundan bahsetmişsin word belgesini CorelDRAW'a akıtmak için Paste Speacil'ı kullanmanı tavsiye ederim.Bahsettiğim şekilde sorunu çözebildinmi ??

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
Vermemesi gerek ilgili metni wordden çıkartıp başka bir word dosyasında buraya yüklemeniz mümkünmü eğer veriyorsa Word belgesinde sorun vardır.

Olsinwe

🌟Usta Tasarımcı🌟
çözmedi maalesef üslü sayı olan kısım boşluk veriyor...

Başka bir fikir vereyim umarım işine yarar dediğim yöntemle çözemiyorsan Word Belgesini PDF çevirip aktar CorelDRAW'a

Microsoft Office belgeleri için PDF Eklentisi mevcut çalışmayı direk kaydet kısmından pdf çevirebiliyorsunuz

seda_aydin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
başka word dosyasına da ekledim yine olmadı niye olmuyor çözmedim bir türlü pdf deniyorum...

seda_aydin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
“İHL sorunu” denildiğinde akla İHL gelse de, “İHL sorunu”nun arkasında Türkiye’de din öğretimi sorununun olduğu, hatta bu “din öğretimini, hem din görevlilerinin yetiştirilmesi (din eğitimi) ile halkımızın bir kesiminin din öğrenimi taleplerini (1) normalde burası üsslü raka worrden kopyalayıp aldığım ama burda da bozuyor

agit77

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba arkadaşlar uzun zamandır coreldraw kullanıyorum. daha önce hiç ihtiyacım olmamıştı. kitap dizgisi yapıyorum yazıyı wordden alıp corele kopyalıyorum ama üslü sayıları düzgün kopyalamıyor elle tekrar yerleştirmek zorunda kalıyorum. wordden bozmadan almanın bir yolu var mı?

CorelDraw programına alıp üzerinde düzeltme yapmayacaksanız eğer
pdf e çevirip Adobe Acrobat Pro programının eklentisi olan enfocus pitstop programı ile yazıları convertleyip CorelDraw programına kolayca alabilirsiniz.
en sağlam yolu budur.

linkteki resimlerden bakabilirsiniz.
https://i.imgur.com/AiTz6.jpg
https://i.imgur.com/dDZx6.jpg

seda_aydin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şimdi yaptığım yöntem o zaten öyle çok uzun sürüyor çünkü çok fazla var...

seda_aydin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yok ya olmuyorr imdat diye bağırıcam şimdi yetmezmiş gibi dosya bozuldu iyice delirtti beni dün 12 saat çalıştım oda gitti...