Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

su damlası yapımı

grafikher

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2layernu4.jpg

ilk önce ikinci layer ımızı açalım , birisi arkaplan için diğeride su damlalarımız için .

daha sonra .

sekilxl1.jpg

layer bire su damlasına dönüştürmek istediğimiz şekilde selection lar oluşturalım . bunların 3 4 ünü birden olşturmak için shift tuşu yardımıyla işlem yapıyorsunuz ve içlerini istediğimiz herhangi bir renge boyuyoruz .

daha daha sonra

ayarlarcr1.jpg

layer1 in üzerine çift tıklayarak , resimde görüldüğü gibi seçili şekillere 3 efekt uyguluyoruz , ayarları görülebiliyor resimde , sizde kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz .

daha daha daha sonra

arkaplanys1.jpg

arkaplana geçiyoruz . siz istediğiniz arkaplan üzerine uygulayabilisiniz ama ben paint bucket aracını seçerek , patternden , rock patterns serisinden black marble ı seçtim . yanlız dikkat ederseniz layer 1 in yanındaki göz simgesinide kapattım , bir süre öyle kalsın :)

şimdi sıra ; arkaplanımızı su damlalarımıza uyumlu hale getirmaye geldi .

arkaplan2xc6.jpg

ben biraz abarttım galiba ama . bu şekilde oluyormuş . layer2 ye filter den liquify i seçerek açılan pencerede bloat aracını bulup arkaplanımızın üzerine uyguluyoruz resimde de görüldüğü gibi .

ve son olarak ;

tam3tj0.jpg

layer 1imizi yanındaki göz simgesini işaretliyerek aktif kılıyoruz . resmimizi opacity ve fill gibi ince ayarlarını da yaptıktan sonra bitiriyoruz .

chip özel sayısından alıntı bir derstir ama uygulamasını ben yaptım olmuşmu :):)