Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yolunuz Açık Olsun diye... Gelişmiş Programlar Öğrenin Aranan Kişi Olun

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Farkındaysanız Artık Photoshop,Corel yada Illustrator gibi programları herkes
kullanmaya başlıyor buda çoğu grafikerin maaşını doğrudan etkiliyor
ve değerini düşürüyor...
Şimdi biri çıkıp diyecekki:
-Hayır Önemli Olan Programı Kullanmak Değil O Programla Neler Yapacağındır

ne yazıkki dostum
bu sadece düşük seviyedeki ucuz tasarım yapan grafikerlerin kendini kandırmasından başka birşey değildir.
şimdi biride,
-"Ben Kaliteli Tasarım Yapıyorum" Diyecek
onada cevabım
Eğer Kaliteli Tasarım Yapsaydık, Türkiyedeki Lider Türk Firmaları Çalışmalarını
Yurtdışında Yaptırmazdı

Örneğin: reklam olmasın Arçelik'in logo olayı türk tasarımcılar için utanç verici bir olay:S

bu gerçeği kabullenmeyecek olanlar olacak ama bir kaç yıl çalıştıktan sonra
ne demek istediğimi anlayacaklardır.

değinmek istediğim konu tasarımın değeri değil aslında, eğer pastanın büyük payını yemek istiyorsanız, sevdiğiniz işle para kazanmak istiyosanız
Gelişmiş Grafik Programlarını Öğrenmeye Bakın
Bu tür gelişmiş programları Freehand, Illustarator, Photoshop gibi Crack ile evinizdeki Bilgisayara kurup kullanamazssınız.
Bu tür programlar Donanımsal Lisans + Kilit Dongle sistemi ile korunur
fiyatlarıda oldukça pahalıdır
Piyasada gelişmiş nesne tabanlı grafik programlarını bilen çok az sayıda
grafiker var. Bu Tarz Gelişmiş Programları Kullanabilen Grafik Operatörleri Şuan 2750 - 5000 arası maaş ile çalışabiliyor

Size Tavsiyem Bu tarz gelişmiş programların buulunduğu şirketlerde ucuz maaşa bile olsa çalışıp, programı öğrenmenizdir
Programlardan birkaç örnek vermek gerekirse
Esko Artpro
Esko PackEdge (PackEdge Kesinlikle Tavsiyemdir)
GMG DotProof
olabilir.

Gelişmiş Programlar Hakkında Bulduğum Bir Yazıyı Sizinle Paylaşayım
Yazının kaynağı: webnews.newsturkiye

Bu tip programların farkı bazı sektörlerdeki (sektörün doğasından
kaynaklanan) problemlere getirdiği kolay ve hızlı çözümler üzerine
odaklanmalarından kaynaklanır. (Ambalaj veya textil sektörü gibi.) Bu tip
programlarda sadece sektöre yönelik özellikler değil programların temelden
gelen özellikleri de fark yaratır. Satılacak programın değeri çok yüksek
olduğundan programın geliştirilme aşamasında hiçbir masraftan (ve emekten)
kaçılmaz, sonrasında da karşılığı alınır. Bu durum klasik grafik
programlarında böyle değildir; piyasada corel, freehand veya illustrator'ün
kırılmış kopyaları fink atarken packedge'in veya artpro'nun kopyasını
bulabilmek mümkün değildir. Programlar çok değerli olduğundan donanımsal
kilit+lisans sistemi ile korunur. Benim yakından tanıdığım packedge'in
yazılım geliştirme grubu "bir grup kaçık" tan oluşmaktaydı, proje yöneticisi
evden işe bisikletle gider gelir (böyle uçuk ve yüksek para alan adamda
proş, lamborcini filan vardır diye düşünüyor insan) ve genel müdür (onnarda
CEO) dahil kimseyi takmazdı (Esko merkez Belçika'da). Programcılığın ucundan
kıyısından geçmiş biri olarak packedge'in geliştirilmesine akıl sır
erdiremiyorum. PackEdge "gerçek" nesne tabanlı grafik programı nasıl olurmuş
çok iyi anlatıyor, normal grafik programlarında bi kaç bin objeyi tutup bi
tarafa bloklamak veya hareket ettirmek gibi temel fonksiyonlar bile eziyete
dönüşürken (bikaç bin'e bağlı olarak freehand bazen 15-20dk'da yapar bazen
de kendine hiç gelemez :)) ) PackEdge ise sıradan PC donanımında inanılmaz
hızlarda bu işlemleri yapıyor (bir keç saniyede). Demek istediğim bu tip
programlarda sadece ek özellikler veya normal özelliklerin daha
iyileştirilmesi değil programın geliştirilmesi aşamasından kaynaklanan çok
büyük üstünlükleri oluyor.

Son düzenleme:

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Senin logoda baya benziyor hani eskoya :)

Ve merak ettiğim bu programı bir konu da daha diretmiştin.
Çok iyi bir şey ise kendin kullanıp bir yerlere gelebilirsin.
Ben sanmıyorumki bir sihirbaz elinceki donelri izleyicilerine versin.
Ancak bir pazarlamacı bunu yapar.

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshop,Corel, Illustrator bunların yapamadığı neyi yapmakta o saydığınız programlar ?

Ayrıca demişsiniz ki:

-"Ben Kaliteli Tasarım Yapıyorum" Diyecek
onada cevabım
Eğer Kaliteli Tasarım Yapsaydık, Türkiyedeki Lider Türk Firmaları Çalışmalarını
Yurtdışında Yaptırmazdı

...demişsiniz. Onun sebebi; biz bu kadar batı hayranı oldukça tasarım yerine kart vizitimize design yazdıkça daha çok firma size bize değil de Hans'a Tom'a Alexandra'ya tasarım yaptırır... :)

Konu ülkede iyi tasarımcı olmaması değildir. Konu dışarıya duyulan hayranlıktır...

Evet güzel bir araştırma fakat doğru tespitler değil...

leventelpen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
leventelpen.co.cc
Bu başlığı tasarımcılığa HAKARET olarak görüyorum.

Tasarımı o programlar kendi kendine mi yapıyor yahu?

O programları kullanan İNSANIN hiç mi değeri yok?

ARAÇ, AMAÇTAN DAHA DEĞERLİ OLAMAZ!

Diyelim, bir resim yapmak için eline kâğıt ve kalem aldın. Resmi yaptın, bitirdin. Hangisi değerli şimdi? Kalem mi, kâğıt mı, yoksa resmi yapan sen mi?

Hangisi değerli? Programı kullanan tasarımcı mı, programın kendisi mi?

E, tasarımcıyı hangi DONGLE ile koruyacaksın? Tasarımcıyı crack'layanın hiç mi suçu yok?

Türkiye'de değersiz tasarımcılar yok! Bir de ayrıca özel olarak Türkiye'de telif haklarını zaten alamayan ve alamadıkları için ekonomik olarak perişan durumda bulunan grafik tasarımcılara hakaret edilmiş bu başlıkta...

Yukarıda, arkadaşımızın bahsettiği "Batı hayranlığı" doğru ama bundan daha önemli bir başka mesele var:

Batı'daki grafik tasarımcı, ÖRGÜTLÜ ve yaptığı eserin ücretini şıp diye, hiç bir tahsilat uğraşı gerektirmeden alabiliyor. Yerinden bile kalkmadan, ücreti bankaya şıp diye yatırılıyor. Yatırılmazsa, yapılan işin bedelini vermeyen adamın anasını ağlatırlar Batı'da. Çünkü Batılı grafik tasarımcının MESLEK BİRLİĞİ var, ayrıca bir de SENDİKASI var, var oğlu var!

Biz, bu ülkede grafik tasarımlarımızın, illüstrasyonlarımızın, karikatürlerimizin bedelini almak için 15 YIL mahkemelerde sürünüyoruz. 15 yılın sonunda, mahkeme, 15 yıl önceki ücret tarifesine göre karar veriyor nihayet! Güya ihtisas mahkemesi... Konuyu anlaması bile 15 yıl sürüyor. Sırtımızdan bu mahkemeler de ihtisaslaşıp, fikir ve sanat hakları konusunda uzman oluyorlar!

Bir meslek birliği kurulamadığı, kurulanlar da grafik sanatının sorunlarından pratik olarak anlamadığı için, bizim gariban grafik tasarımcısı bu ülkede sürünecek, sonra da bu arkadaş gibi birileri çıkıp, onları hakir görecek, küçümseyecek, elin Batılı programcısını, Türk sanatçısından üstün tutacak!

İsmet İnönü'nün dediği gibi: "Hadi canım sen de!"

Bir tane daha: "Bir sabah dünya yeniden kurulur, Türkiye de o dünyada yerini alır."

Son düzenleme:

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
o dediğin maaşları Photoshop,Corel, freehand yada Illustrator gibi programları kullanarak alan kişiler var müşteri hangi programda yaptığına bakmıyor neler yapabildiğine bakıyor o yüzden sana tavsiyem sen saydığın programları kullanarak o maaşları alabilirsin ama bırakta bu Photoshop,Corel, freehand yada Illustrator gibi programları kullananlarıda bşy bilmez durumuna düşürmeyin.

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Yazınızı okuyunca direk aklamı geleni yazıyorum. "Bu adam acaba Esko çalışanı mıdır?"
Yazdığınız ve iddia ettiğiniz düşüncelere maalesef sadece güldüm. Tasarımın programla bir ilişiği vardır evet. Ama bu araç olmaktan öteye geçemez! Siz tasarımı nerenizle yapıyorsunuz? sorusuna verilecek cevap, sanırım ne demek istediğimi özetlemektedir. Ben ne tasarımcılar bilirim Paint ile İllüstrasyon çizen, ben ne tasarımcılar bilirim indirdiği iki vektör template ile "Ben kartvizit yaptım" diyen. Bu sebepledir ki "Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!" diyorum...

Son düzenleme:

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
'Size Tavsiyem Bu tarz gelişmiş programların bulunduğu şirketlerde ucuz maaşa bile olsa çalışıp, programı öğrenmenizdir'

Bu tavsiyede siz mi bulunuyorsunuz yoksa yazıyı alıntı yaptığınız kişi mi? bu çok önemli cevap verirseniz sevinirim. Ayrıca siz hiç programı gördünüz mü? Hiç tasarım yapma şansınız oldu mu? Siz risk alıp işten çıkıp bu program olan bir şirkete (varsa eğer) girip az maaşla çalışmayı denediniz mi merak ettim?

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Söylediğim şeyler yalan olsaydı bu sizi sinirlendirmezdi
yorumlarınızdan sinirlenmiş olduğunuz belli:)
ama ben Tasarıma hakaret etmiyorum
:) en azından ben etmiyorum, buyrun bir Türk Tasarım Örneği Bu linkte
vaktim kısıtlı olduğundan şuan tüm yorumlarınıza cevap yazamıyorum
ama yorumlarınızı okudum hepsine en kısa zamanda cevabım var:)

leventelpen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
leventelpen.co.cc
Söylediğim şeyler yalan olsaydı bu sizi sinirlendirmezdi
yorumlarınızdan sinirlenmiş olduğunuz belli:)
ama ben Tasarıma hakaret etmiyorum
:) en azından ben etmiyorum, buyrun bir Türk Tasarım Örneği Bu linkte
vaktim kısıtlı olduğundan şuan tüm yorumlarınıza cevap yazamıyorum
ama yorumlarınızı okudum hepsine en kısa zamanda cevabım var:)

Ee... Bununla neyi ispatlıyorsun şimdi?

Sinirlenen sensin ki bu kadar konuyla alâkasız bir örnek verip zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.

Burada senin gösterdiğin programların, insan ve dolayısıyla "tasarımcı"nın beyni olmadan birer çöp tenekesinden farksız olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Programlarını yüceltmek için önce bir "robot" tasarlamalısın :)

İkincisi, Türkyie'deki grafik tasarımcılar ve diğer sanat alanlarında çalışan benzer durumdaki sanatçılar, fikir ve sanat ürünlerini yaratmaktan kaynaklanan telif hakları alacaklarını almak konusunda, örgütlü olamadıkları için bu kadar sorunla boğuşurken, onları yurtdışındaki örgütlü ve telif haklarını almakta sorun yaşamayan meslektaşları ile karşılaştırmak kadar saçma bir yorum olamaz.

Üstüne üstlük, bir de bu saçmalığın üstüne tüy dikilmeye kalkılıyor.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Kendi adıma iş ilanlarında Photoshop, Corell, bilmem ne yanısıra Flash, 3DMax, AutoCAD, PHP, C++ vs... bilen "grafiker" sözlerini okuyunca sinirleniyorum. Hele bir de yaş sınırı ve deneyim şu kadar dendi mi, git diyor şeytan dağıt orayı... Uzmanlık alanı diye birşey var. Bunu geçtim bir insanız, bilgiler Matrix'teki gibi beyne yüklenmiyor... Web Master, Grafiker, Programcı, Modelleme, Teknik Çizim, Mimari Çizim farklı şeyler... Millet bedavaya neyi getiririm düşünmekten, insanlıktan çıktı... Böyle şeyler ayıp, biz bize yapmayalım bari.

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Sorularımızın hepsi yanıtsız kalmış..Eğer siz bunları yanıtlarsanız konu aydınlanıcaktır zaten.
* Bu tavsiyede siz mi bulunuyorsunuz yoksa yazıyı alıntı yaptığınız kişi mi?
* Siz hiç programı gördünüz mü? Hiç tasarım yapma şansınız oldu mu?
* Siz risk alıp işten çıkıp bu program olan bir şirkete (varsa eğer) girip az maaşla çalışmayı denediniz mi merak ettim?

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Alın size Türklere hakaret eden kendini zeki sanan tasarımcı örneği

artiste.jpg

eskoartworklogo.jpg

Sizinde yolunuz açık olsun ...

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok şey yazıp silmiştim...
Ama son nokta konulmuş. Fatih işte budur...!!!! :alkis::alkis:

insidethefire

🌟Usta Tasarımcı🌟
adam resmen prgrami pazarlıyo, yok crack yokmus, orjinal alıncakmıs bilmem ne ,

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
tasarım nedir

daha büyüyeceksin gerçek türk firmalarının kimlerle çalıştığını öğreneceksin yaşın daha 22 bu işi kaç senedir yapıyorsunki çoğu insana tasarım öğretmeye çalışıyorsun senin dediğin iki programıda packedge ve artpro isimli programıda indiririm çalışır şekilde sanada gönderirim ne kilit ne şifre dünyada kırılamayacak hiçbir program yoktur her program kırılır bunu öğrenmen gerek başta logoyu dışarıdaki tasarımcılar o kadar iyi madem neden yurt dışındaki vatandaşlarımız türkiyeye gelip yaptırıyor hadi fiyatları pahalı diyelim ondanmı hayır yurt dışına çok tasarım yaptım hiçbiride ucuz paralar değildi bir örnek: sene 98 almanyada bir anahtar tamircisine yaptığım tasarım fiyatı : 350 tl bugünün para birimi yaklaşık 5000 tl ile dükkan kiram ozaman 15 tl bugünün para birimiyle dükkanın kirası 200 tl bu müşteri madem oradakiler o kadar iyi neden buraya yaptırdı daha çok örnek var sayacağım fransa-belçika-amerika daha ne kadar sayayım daha kaç tane arkadaşımız vardır böyle yurt dışına iş yapan ilk önce türk'ün gücünü öğren sonra tasarımcı arkadaşlarımıza program tavsiye et ! biz türk'üz yapamayacağımız şey yoktur

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Hala anlamakmakta ısrar ediyorsunuz
benim tasarımcılara bir lafım yok
ama tasarımcı olmayıp grafik ile ilgilenen arkadaşlara öneri sundum
Sorulardan bir kaçına cevap olarak:
Bu tavsiyenin benden yada başkasından gelmiş olması neyi değiştiriyor?
Bu programlar nesne tabanlı grafik programları oldukları için tasarım ile bir alakası yoktur
bunlar sadece sektörün doğasından kaynaklanan sorunlara kolay çözümler getirn programlardır
örneğin flexible ambalajlarda otomatik trappin seçeneği yada otomatik gravur montajı yapabilme seçeneği
renklere dirket olarak müdahale edebilme seçenekleri
ambalajı önizleme seçenekleri gibi kullandığımız çoğu programda olmayan özellikler mevcut
bu gibi programları kullanabilen arkadaşlar az oldukları için Türkiyede değerleri daha yüksek.
Konu tasarıma hatta benim zeki olmama ve hatta logo mu kıyaslamaya nasıl geldi anlamadım
Laf ebesi ile konuya logo ekleme ile olmuyor bu işler.
Varsa Tasarımı olan lider bir firmaya adam gibi bir tasarım yapan sunsunda görelim.
Ayrıca programı crackleyecek arkadaş
sen bu programlardan esko packedge i crackle ben en az 1000 dolara senden satın alıcam.
1 haftada süre:)
yine vakit kısıtlı yoksa daha yazıcam:)
Bu arada izmirli grafikerlere sesleniyorum
destek için istanbuldan grafiker çağırıyorlar bilginiz olsun:)
şuan izmirdeyim:)

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu programlar nesne tabanlı grafik programları oldukları için tasarım ile bir alakası yoktur
bunlar sadece sektörün doğasından kaynaklanan sorunlara kolay çözümler getirn programlardır
örneğin flexible ambalajlarda otomatik trappin seçeneği yada otomatik gravur montajı yapabilme seçeneği
ambalajı önizleme seçenekleri gibi kullandığımız çoğu programda olmayan özellikler mevcut
bu gibi programları kullanabilen arkadaşlar az oldukları için Türkiyede değerleri daha yüksek.
Konu tasarıma hatta benim zeki olmama ve hatta logo mu kıyaslamaya nasıl geldi anlamadım
Varsa Tasarımı olan lider bir firmaya adam gibi bir tasarım yapan sunsunda görelim.
sen bu programlardan esko packedge i crackle ben en az 1000 dolara senden satın alıcam.
1 haftada süre
yine vakit kısıtlı yoksa daha yazıcam
destek için istanbuldan grafiker çağırıyorlar bilginiz olsun
şuan izmirdeyim

Nasıl bir yüz var sizde anlayamadım. Lafında tasarımında ebeliğini yaparım.
Bir istisna örnek verip Türk tasarımcılara laf atmayla olmuyor bu işler.
Benim tasarımlarımdan istediğiniz büyüklükteki firmaları bulabilirsiniz. Portfolyoma imzamdan ulaşabilirsiniz.
Madem tasarımcılara laf etmiyorsunuz( ! ) diğerleride operatör olduğundan,
programlarda tasarım yapamayıp herşeyi barındırdığından bahsettiğiniz maaşları kişinin alması bir hayal ürünü oluyor. Burda sen veya bir başkası ırgalamıyor. İsterse eskonun yöneticisi gelsin söylesin. Ben yapılan muhabbete bakarım.
Burda bir reklam var mı ? Var! Pazarlama söz konusu mu ? Elbette.
Benim bunları sizi kaale alıp yazmamam gerekiyor lakin bazı arkadaşlarımızın aklı karışmasın, hedefleri şaşırmasın, zihinleri bulanmasın diye cevaplıyorum.
Daha fazla uzatmayınız.

Ha ayrıca şuan programlarınızın 5 çeşidinin torrenti crackli şekilde mevcut 5000 dolar
karşılığında anlaşabiliriz

Son düzenleme:

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
1 haftaya gerek yok

1 haftada süre:)
yine vakit kısıtlı yoksa daha yazıcam:)
destek için istanbuldan grafiker çağırıyorlar bilginiz olsun:)
şuan izmirdeyim:)

program için internette tonla cirit atıyor sen yeterki aramasını bil sen bu konuyu reklam amaçlı açmışın yani onun için siteye reklam ücreti ödemen gerekir tasarımcıyım diyorsun esko ile logon aynı ürünün pazarlamasını yapıyorsan söyle bilelim kaç paraya satıyon

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Ha ayrıca şuan programlarınızın 5 çeşidinin torrenti crackli şekilde mevcut 5000 dolar
karşılığında anlaşabiliriz

artdevil

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşlar bence hiç uzatmayın çünkü her bir yazıda biraz daha değiştiriyor söylediklerini bırakın herkes kendi işine baksın bu gibi kişilerle uğraşmaktansa biz tasarımlarımız ile konuşalım onlar program tavsiye etmeye devam etsinler sanki programlar tek başlarına tasarım yapıyorlar...sadece gülüyorum ve geçiyorum bu gibi insanlara hiç kimse kusura bakmasın benim beynim ve yaratıcılığım olmadığı sürece en baba program gelsin hiç bi halt yiyemez.. herkese başarılar emeğe her zaman saygı göstermenizi tavsiye ederim program tavsiye etmenizi değil