Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Canlı modelden bir kaç desen ,imgesel

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hpim2006ey5.jpg

hpim2004is5.jpg

hpim2018nn9.jpg

hpim2022ss7.jpg

50*70 desenlerim devamı glecek bikaç gün sonra bunlar bir kaçı..

Benzer konular

ParYo$a

🌱Yeni Üye🌱
Desenlerindeki çizgi tadı çok hoş:)
İkinci ve üçüncü desenin çok iyi;) Birincide kafa vücuda göre büyük olmuş ve belden yukarısı bacaklara göre biraz büyük kalmış sadece.
İmgesele gelince, o da çok başarılı. Figürler sağlam. Derinlik çok iyi. Yalnız bir iki perspektif sorunu var sadece. Pazarcı adam bize en yakın. O yüzden en uzun o olmalı. Çocuğa bakan kadın devasal kalmış. Bir yakınındaki başı örtülü kadına bak, bir de ona. Uçurum fark var arada. Oysa biraz uzun olması yeterliydi. Kadının eğilmeyip dikildiğini düşünürsek, boyu çadırı geçecek. Sanırım Mimar Sinan istiyosun.. Kağıt boyutundan belli:) Biraz daha dikkat ettiğin takdirde canavar gibi olursun:)) 'Senin için' kısa değil, daha uzun bi süre var;) Başarılar;)

asu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yapılan eleştiriye tamamıyla katılıyorum. çizgi tadın çok hoş. yalnızca figür çizimlerinde oranlara dikkat etmen gerekiyor. mesela, sence alttaki figürün iki bacağı eşit uzunlukta mı?
bize hocalarımız şöyle sorarlardı: "sence bu figür ayağa kalksa topallayıp düşer mi? yoksa yürüyebilir mi?"
imgesel çalışmanda hareketliliği çok güzel yansıtmışsın. yaşamda çok kısa boylular ve çok uzun boylular elbette var ama böyle bir resimde perspektif dengelerini korumak için farkları göstermesek de olurdu...
çünkü sınavda hocalar senin ne bildiğinden çok kağıttaki; açık-koyu, derinlik, hareket, çizgi akıcılığına bakacaklar.

Erdem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemerciyas.com.tr
oldukça soft dokunuşlar ama sadece oranlamalarda düzenleme yapılması çoğu şeyi çözecektir. Yeteneklisin gerçekten de başarılar dilerim.

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşşekür ederim arkadaşlar bu imgesel 2 ay öncesi şuan oturmuşları var onları fotolarını çekip koyucam yakında dikkat edicem söylediklerinize ;)

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hpim2011hl5.jpg

hpim2012hp1.jpg

hpim2016dv4.jpg

hpim2017ni8.jpg

hpim2019cm7.jpg

hpim2031rz9.jpg

hpim2021qk3.jpg

hpim2020qk9.jpg

hpim2032pk3.jpg

hpim2000fo7.jpg

şimdilik bukadr arkadşlar;)

Son düzenleme:

Schizophrenia

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gerçekten çok iyi çizgiler ve araştırma çizgileri süper çizgiler çok rahat uçuşuyor emeğine sağlık başarılarının ve çizimlerinin devamını merakla bekliyorum

g_ecem

🌱Yeni Üye🌱
Walla Herkezın Dedıgıne Katılıorum Coook Begendım Ozellıkle ımgesellere Hasta Kaldım Basarılar Dılerım

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler düzen ve disiplinle layık olmağa çalışıorum işime..:)

sheker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel çalışmalar arkadaşım ellerine sağlıkk :)

eeddaa

🌱Yeni Üye🌱
resimlerin ilham verdi, daha çok çizesim geldi :)) çok beğendim, ellerine sağlık

bilinmezmen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben bunları bile yapamıyorum.....

ama nasıl yapabilirim... nereden başlamalıyım...

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Herşeyin doğdu şey noktadır resimde 2 nokta çizgiyi oluşturur önce çizgiden başla sonra aslında herşeyin bir geometrik şekli olduğunun farkına var.Küpler, diktörtgenler , koni ,silindirlerle işe başla başlangıçlar bu umarım yardımcı olabilmişimdir.:)

akifim

🌱Yeni Üye🌱
bencede çizilmlerin iyi eger sınva hazırlanıyorsan boyle çalışmaya devam edersen istedigin yeri kazanabilirsin.igesellerin gerçekten iyi sadce bi tavisye verebilrm imgesellerin için bakış açın tam karşıdan yada yukardan olmasın biraz alttan bak dugunlu resimde oldugu gibi çunku sınva girenlerin çogu hep o açılardan bakar boylece farlılık yapmış olursun

ewrex

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim bende genelde kedi bakışını severim fakat olaylara göre değiişir bu ,mesela bir çocuğun oyuncağı ile oynamasına ilgiçekecek isek tabikide ufuk çizgisini altta almalıyız ama bir pazarda alttan değilde daha çok normal ayakta bir insanın göz hizasından bakmak daha mantıklıdır bnce haklısın tabi ama ben zaten sınavda çift kaçışlı yapayım diorum yakında çift kaçışlı çalışmalarımıda koyucam tekarar soğolun..

prozacxxx

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar ben bu forumda yeniyim bu ilk mesajım hatalarımda uyarın lütfen.

öncelikle arkadaşların yaptığı eleştirilere katılıyorum.çizgi tadın çok iyi.fakat benim dikkat ettiğim şey araştırma çizgilerin çok az..figürlerindeki uzuvların yanı üstü arkası önü onu belli etmen gerektiğini düşünüyorum.ve ilk yolladığın resimlerle diğerlerini karşılaştırdığımda bi gerileme görüyorum.iyisin ama geliştimen gerekli.biraz daha planlara hakim olman gerekli bence..imgesellerinde araştırmaların,figürlerindeki hereketlere yönelik aldığın akslar daha iyi modellere göre..tonlama konusundaki görüşüm ise objeler kendi içinde tonlaması iyi ama kompozisyon anlamında baktığımızda objelerin önde-arkada ilişkisini biraz daha göstermelisin..arkadaki objeyle öndeki obje tonlama anlamında aynı sözü söylüyorlar..biraz daha lokal tona sadık kalarak yaparsan resimlerini derinlik hissini biraz daha verebilirsin..bir objenin kompoziyon içerisinde geri gitmesini istiyorsan,objenin başka birobjenin arkasında olduğunu anlatmak istiyorsan öndeki kadar detay girme..başarılarının devamını dilerim iyi çalışmalar...

zera

🌱Yeni Üye🌱
:alkis:ne zamandır araştırıyorun böyle kaliteli çizimler görmedim eline emeğine sağlık.seninle birlikte çalışmak isterdim

Son düzenleme: