Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bla...Bla...

lisiaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
ne oluyor burda ya :D karıştırmayın ortalığı beyler :D

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Gaza geldim sanırım biraz :D Yok yok ben fazla bi şey istemem. Ben yine aynı benim merak etme. Şöyle piskremden sonra bol çikolata parçalı bi dondurma, arkasına kola, sonra bi bardak su :) Ohhh ne güzel :D

Daha fazla gaza getirme Memo :D Şimdilik yeter bu gaz :D:D
Hem benim arkadaşım her ne kadar cimriyse de gönlü zengindir :D:D
:angel: Di mi Özgül? :D :wink:

İşte başardı musti amacı seni tırstırmaktı peh. :D:D

Hahahhhah.:)

Söz yarın size sarma ilen su böreği getireceğim. Yanına da yayık ayranı.:D
Sen doymazsın memo ama içimden geldi bunu yapmak. Kıyağımı unutma.:D

Cimri değilim ya, mesajımı oku.:) Kabul et-mi-yo-rum.:D

Heeee bilirim sen hiiiç cimri değilsin. :rofl::rofl::rofl:

Özgül'ün Su böreği tarifi: Herhangi bi böreği alıyorsunuz tabağı koyun üzerine bi bardak su, afiyet olsun.
Özgül'ün Yayık ayranı tarifi: Adamın eline bi şişenin içine karıştırılmış yoğut ve ayranı tutuşturuyorsunuz sonra adamı evire çevire dövüyorsunuz alın size yayık ayranı. :D:D:D

Buyrun ikramımdır :)

gf7v4.jpg

Çikolatalı Kek Sevmeyen Varmı?​

Hoşgeldin abi. :D

Bayatlamadı mı bu pasta kaç gündür? :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Ben bitti sanıyordum, pastanın birazını saklamışsın belli. :rofl::rofl::rofl:

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Martin ben senin yerine yazıyordum niye zahmet ettin? :D

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
yooo çok tuttu bu çikolatalı pasta, devamını getirelim istedik :D:D:D

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
iyi o zaman memoşun ağzı dili bağlıysa, o zaman krize sokalım onu :D:D:D

Yok abi ya zincirlediler ama kurtuldum, pastayı yememem için bi komplo bu kimin yaptığını gayet iyi biliyorum.
Bu lafım onadır: hacker seniiiiii hacktir ordan. :rofl::rofl::rofl::rofl:

Martin ben senin yerine yazıyordum niye zahmet ettin? :D

Yok yok yedirmem sana pastayı tek başına. :D

Ben tokum ama arkadaşlar bayağı bir aç kalmışlar.:D Özellikle memo. Onu bu pasta da kesmez sanırım.:D

Sabahtan beri tıkınıyorsun artık doy istersen. :rofl::rofl::rofl:

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Yok abi ya zincirlediler ama kurtuldum, pastayı yememem için bi komplo bu kimin yaptığını gayet iyi biliyorum.

Lügatime öyle bir kelimeyi kim soktuysa bu lafı ona havale ediyorum. Martinim saate bak. Tamam tamam, bir dilimcik ayırırım sana.:D Kafan rahat olsun. Ha ola ki unutur da yersem, nasılsa Murat Abi var arkamızda.:D

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
:rofl:

şimdiii şöyle bir durum söz konusu;
memoş forumda en aktif rolü üstlendiği için, danışmada bütün gün :D habire insanlara merham anlattığı/dinlediği için pastadan en büyük payı onun alması çok normal, bir gün memoşun yaptığı işi yapında sizde hak edin arkadaşlar...
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Lügatime öyle bir kelimeyi kim soktuysa bu lafı ona havale ediyorum. Martinim saate bak. Tamam tamam, bir dilimcik ayırırım sana.:D Kafan rahat olsun. Ha ola ki unutur da yersem, nasılsa Murat Abi var arkamızda.:D

Aman ye ben gidiyorum verin topumu küstüm. :D:D

:rofl:

şimdiii şöyle bir durum söz konusu;
memoş forumda en aktif rolü üstlendiği için, danışmada bütün gün :D habire insanlara merham anlattığı/dinlediği için pastadan en büyük payı onun alması çok normal, bir gün memoşun yaptığı işi yapında sizde hak edin arkadaşlar...
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

En sonunda beni anlayan biri geldi buraya eyvallah Murat abi bu gazla eve yürülerek giderim ben. :D

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar yarın görüşürüz (mümkünse erken olsun :D).

ayyuce1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
GÜNAYDIN KAHVESİ...

Sabahları nasıl günaydın dersiniz, bazen sıcak bir kahve, bazen bir bardak çay...Kimi uyandığımda yatağıma getirilmiş olsun ister, kimi ben onun için hazırlayayım. Bir kış sabahında sıcak bir kahve gibisi var mıdır? Dumanı üzerinde bir kahve en gergin anları bile yatıştırır.

Meryem Şahin "Kahve tadında hayat" şiirinde kahvenin hayatımıza dokunuşunu anlatıyor.

"kahve tadında hayat
güller kahve kokulu
ve...leylaklar.
bülbül şakıyor duygulu
kahvedir sırtındaki kanat. "

Şiirle beslenip, şiir tadında bir kahve içmek istiyorum diyenler için...Yekta Kopan'da kahve mekanlarını anlatmış. Kahveyi mekanında içmek istiyorsanız kaçırmamalısınız.

"Türk kahvesi tartışmasız önde. Mekan önerileri Çorlulu Ali Paşa Medresesi ile başlıyor. Kadıköy’de Fazıl bey, Cihangir’de Firuzağa ya da Orhan Kemal Müzesi, Üsküdar’da Dilruba’da, Galatasaray'daki Danışman Geçidi içinde Mustafa Amca, yine Galatasaray’da Mandabatmaz, Emirgan Çınaraltı, Kapalıçarşı’daki Şark kahvesi, Piyer Loti, akşamüstü saatlerinde Yeniköy kahvesi, Ramazan aylarında Sultanahmet, Beşiktaş çarşıda Kartal heykelinin yakınındaki büfede kumda kahve. Ama Türk kahvesi önerileri İstanbul’la sınırlı kalmıyor: Örneğin Bozcaada’ya gidenler için Çınaraltı kahvesindeki damla sakızlı kahve, yanında acıbadem likörü ve çikolatayla öneriliyor. Gökçeada Zeytinliköy’de Madamın dibek kahvesinin kaçırılmaması gerekiyormuş. Ayvalık-Cunda’daki Taş Kahve.

Ege bölgesi Türk kahvesi ikramı konusunda çok hevesli. İzmir-Kemeraltı’nda fincanda pişen Türk kahvesi, Kızlarağası Hanı'nda dibek kahve (özellikle Kızlarağası çok tekrar edilen bir öneri oldu). Foça köyü Kozbeyli'de dibek ya da Alaçatı Kırevi’nde sakızlı Türk kahvesi…

Manisa Cilveli kahvenin adı ne kadar neşe veriyor. Peki Muğla şehir merkezinde bulunan Ramazan'ın Gavesi’nde kulpsuz fincanlarda içmeye ne dersiniz? Bodrum-Gümüşlük’te Meydan kahvesinde kahve iyi de oradan hemen akşamüstü rakısına geçmek lazım. Marmaris Netsel marinada rüzgarın çarpmasından dolayı teknelerin direklerinden gelen sesi dinleyerek içilen kahvenin tadı başka olurmuş. Biraz yukarı çıkıp Balıkesir'e uğrayınca Salı pazarına, Mehmet Abi'nin merdiven altındaki ufacık çay ocağında mola vereceğiz. Elbette hep söylenen kahvenin sevgiyle, yavaş yavaş, kömür ateşinde pişirilmesi şartı. (Önerilen formül şu: İyi Türk kahvesi= Bakır cezve + kaynar su + bir taşım kaynatma + üzerine damla soğuk su + demleme.)

Ankara’da Hacı Baba’da kızgın kum üzerinde cezvelerde hazırlıyorlarmış kahveyi. Yine Ankara’daki Plaklı Figüran Kahvesi’nin ortamı özellikle parlatılıyor. Sivas’ta Çerkez’in Yeri, Gaziantep Bakırcılar Çarşısı'nda melengiç kahvesi, Van'da Saçıbeyaz (fakat önce saray burma yenilecek)! Hiçbiri olmazsa evde yapılan, pişerken içine bir tutam tarçın ve bir tutam toz zencefil katılan Türk kahvesi.

İtalya'da büyük bir aile barındıran, kocaman evde ,büyükannenin ocak üstü esspresso makinesinde yaptığı kahveye kim itiraz edebilir. Dileyene Viyana Damel pastanesinde içilen melange, dileyene Saraybosna'da yanında lokumla ikram edilen Bosanska Kafa. Üsküp'te bakır cezvede pişmiş Türk Kahvesi ya da Kosova'nın sevimli kenti Prizren'de sarı ışıklı,huzurlu minik bir kafede diz boyu karı unutturan macchiato. Starbucks’lar da seviliyor ama Prag’daki Wenceslas Starbucks yeri ayrı. Lavazza’cılar da var ama Momo’da içilebilecek Julius Meinl açık ara önde gidiyor."

Kahveyi nerede içerseniz için, sıcak bir tebessümle için.

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yar yine grafikerlere haram geceler .. :) İyi geceler grafikerler ailesi =)