Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bob Ross

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Bob Ross

bob-ross.jpg

1943 yılında Florida eyaletine bağlı olan(daha doğrusu olduğunu bildiğim ) Daytona'da doğdu.

Daha 14 yaşındayken okuldan ayrılmak istedi ve ayrıldı da, ABD Hava Kuvvetleri'ne katıldı. İlk resim çalışmasını Alaska'daki USO(United Service Organizations) kulübünde yaptı. Askerliğini tamamladıktan sonra sanata katkıları çoğaldı.William Alexander amcamızdan özel yağlıboya dersleri aldı. Bu teknik ile ıslak boyaları birbirinin üzerine vurup tabloları 1 saatten kısa sürede tamamlamaya başladı. Genelde manzara ağırlıklı konularda çalışırdı. 1983 yılında, ulusal televizyonda kendi tekniğinin sırlarını izleyicilerle paylaştığı The Joy of Painting programını sunmaya başladı. Program kısa sürede 275 farklı kanalda yayınlandı ve Ross dünya çapında bir ressam oluverdi.Ross, Amerikan ressamların en ünlüsü ve en çok kazananı haline gelmişti.

Kanser sebebiyle 1995 yılında hayatını kaybetti.

Resim Sanatını bize sevdiren nadir insanlardan biridir. Saygıyla anıyoruz kendisini...

bob_ross2_564.jpg

db_bob_ross1.jpg

bob_ross_csg029_evergreens_at_sunset.jpg

bob_ross_csg001_mountain_retreat.jpg

wwwonlinerws3bj0.jpg

db_winter102.jpg

Bob Ross çocukluğumun ressamı hep bende böyle kısa sürede böyle güzel manzara resimleri yapabilecekmiyim diye düşündüren sonrada kandırıyo bu ya diye beceremeyince oturup agladıgım adam çok severdim çocukken halada çok severim...

Benzer konular

henry

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hey bob.saçlarını hep beğendim.yaşasın trt=P

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
"yelpaze fırça, spatula, titan beyazı, vanday kahverengi ve küçük sevimli çalılıklar..."
bu kelimeleri vaktiyle zihnimize kazıyan bob ross nasıl unutulur:)

Son düzenleme:

henry

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öldüğünde öldüğünü duymamıştım..üzgünüm Bob...
ismin de saçların kadar güzel.

baris_43

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende öldüğünü duymamıştım üzüldüm valla hatta geçenlerde yayınlanan programlarını nereden bulurum diye düşünmüştüm.

mc_mrt

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.gravideo.org
TRT de Hayranlıkla İzlerdim ... Bence Bu Adamın Sihirli Dokunuşları Var ... Ve Kendine Has Küçük Şirin Tanımlamaları :)

koserim

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bi Ara Sanırım Beyazıt Öztürk Takiltini Yapıyordu Öle Htırlıyorum...

byimaj

🌟Usta Tasarımcı🌟
hayatımda yapmayı istediğim ama birtürlü fırsat bulamadığım resimler, keşke bende Bob Ross'un kılı kadar olabilseydim :(

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
hayranlıkla izlerdim şaşar kalırdım nası yapıyor diye

smh-smh

🌱Yeni Üye🌱
BOB ROSS.....
söyleyecek kelime bulamıyorum

mavideniz47

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hayranlıkla izlerdim şaşar kalırdım nası yapıyor diye

trt de onu görünce ayrılmazdım.çok seviyordum yaptığı çalışmaları.Rahmetle anıyoruz.Bize sanatı sevdiren ilklerden biri olarak nitelendiriyorum...
:iloveyou:

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
paylaşımın için teşekkürler bende gıptayla izlerdim Bob Ross' u ( hep boyalı Bob marley derdim :D) iyi adamdı... saygıyla anıyoruz...

seyma_k

🌱Yeni Üye🌱
Bob Ross televizyonda saatlerce izlemek istediğim bir sanatçı. Saçıyla da farklıydı. Hiç çizmesini bilmesemde resime teşvik eden bir büyüsü vardı. Pratik bir kaç dokunuşla muhteşem eserler ortaya koyardı. Mekanı cennet olsun...

şirine13

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
grafikpaylasim.azbuz.com
6,7 yaşlarımdayken trt yi açtıgımızda izlerdim Bob Ross amcayı:D göl kenarına çizdiği ağaçlara bayılırdım ben resim merakını zaten Bob amcadan sardım . Bob amcanın ismini şidi duymasaydım bir daha öğrenemiyicektim
........... öldügünüde:(

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir zamanlar TRT den hayranlıkla takip ettiğimiz,hayal gücüyle sanatı olgusal imgelerle birleştiren harika bir ressam Bob Ross,gerçekten harika çizimleri var.

Teşekkürler paylaşım için.

terapiZEZE

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bob ross gibi biri bu dünyaya bir daha gelmez keşke daha uzun süre yaşasaydı bizimle o harika resimlerini paylaşsaydı :(

Gülsüm ÖZER

🏆Pro Tasarımcı🏆
İlkokula gittiğim zamanlar resime büyük bir ilgi duyuyordum. Resim yarışmalarına katılıyor ve başarıyordum :angel:. Bob amcanın programlarını da hiç kaçırmazdım :wink:. Öldüğünü de yeni öğreniyorum:sweating:. Keşke ölmeseydi bizimle paylaşacak birçok bilgisi vardı. Bob u seviyorum çünkü Resim e beni bağlayan kişilerden biridir. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bu ressamın çizim şekli ressamlar tarafından kabul görmemiştir. Hiç bir ekolde yer bulamamış ve yeni ekol olarak da kabul edilmemiştir. Bu konu beni derinden üzer. Çünkü ben onun gerçekten resim sevgisi aşıladığına inanıyorum insanlara. Küçükken daha hayranlıkla izlerdim onu spatulayla nasıl kar yapılırlarını... O kadar mutlu resim çıktı ki onun ellerinden... nur içinde yatsın. :) teşekkürler Hatice ÇAVDAR. Bu tip paylaşımlarınızdan ötürü sizinle gurur duyuyorum. :)