Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2 yıllık grafik tasarım bölümü varmı??

grafiker adayı

🌱Yeni Üye🌱
bazı üniversitelerde 2 yıllık grafik tasarım bölümleri varmış
fakat bunlarında kontenjanı sadece liselerdeki bu bölümlerde okuyan öğrenciler içinmiş yani o öğrenciler direk geçiş yapabiliyolarmış fakat belki de başka öğrenciler için de sınavla geçiş varmış
acaba bileniniz varmı;):cool1:

burcax

🌱Yeni Üye🌱
evet var ama hala alıyolarmı bilmiyorum??

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
hangi şehirdesin bilmiorum ama
Bolu Abant Üniversitesi
Fatih Üniversitesi
Gazi üniversitesinde
Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksekokulu
2 yıllık grafik bölümleri mevcut ve halende aıyorlar

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
matbaa tasarim dersleri veriyolar.

Elsi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet var bende grafik tasarım okuyorum lise 3 , ama 2 yıllık a girmem hiç bir zaman hedef 2 yıllık olmamalı bence her zaman 4 yıllık çünkü liseden mezun oldunmu grafiker yardımcısısın 2 yıllık okudunmuda aynısın değişen birşey olmuyor tabi , mürekkeb yalamış oluyorsun genelde üniversite mezunları tercih edilirmiş hocamız demişti.. ama hiç bir zaman 2 yıllık ı düşünmedim tavsiye etmem . Bence 4 yıllık a girmek zor değil yetenek sınavıyla alıyor.çizimle yani oda hergün çizmekle gelişiyor zaten...ben eski çizimlerime bakıp gülüyorum şimdi tabi daha iyi çiziyorum önemli olan çalışmak ;)

grafiker adayı

🌱Yeni Üye🌱
evet de ben çok korkuyorum yaa :(
Tabiki hedefim 4 yıllık ama olurda kazanamazsam 2 yıllık yine iyidir çünkü bu devirde herşey diploma ben istanbulda yaşıyorum ama bu 2 yıllıklara da yetenek sınavıyla mı alıyorlar ?

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
öncelikle mümkünse Grafik Bölümünde okuyup üniversite mezunu olmanızı öneririm.
Eğer mümkün olmazsa hiç korkulacak birşey yok.
bilgi birikimine güvendiğiniz kişilerin yanında staj yapın.
üniversite muzunu olmayıp alaylı olan pek çok tasarımcı tanıyorum.
bizim işimizi önce istemek gerekli.
mesela doğru yerdesin şu an. doğru paylaşımların yapıldığı bir grafik sitesi.
buradaki paylaşımları dikkatle incelemeni öneririm.

sonuçta aynası iştir kişinin lafa bakılmaz!

setire

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bayan olmanın avantajları, 4 yıllık okuyup askerligide yırtma gibi durum yok, en iyisi madem bu kadar istiyorsun 2 yıl okuyup vakit geçirmene bence hiç gerek yok, bir yerde başla gerisi gelir
bence

grafiker adayı

🌱Yeni Üye🌱
ama üniversite okumazsam kendimi eksik hissederim:(
ayrıca ben bu işi yapmayı çok istiyorum ama kendimi nasıl ve nerde yetiştireceğimi pek fazla bilmiyorum

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
bayan olmanın avantajları, 4 yıllık okuyup askerligide yırtma gibi durum yok, en iyisi madem bu kadar istiyorsun 2 yıl okuyup vakit geçirmene bence hiç gerek yok, bir yerde başla gerisi gelir
bence

İlginç bir yaklaşım. Yani şunu mu diyorsunuz?

-Bayansın ne gerek var okuyacaksın.

İlginç...:S

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
ben alaylıyım..elle rapido ve pistolelerle başladım..bilgisayarı ve programlarını dahi bir eğitim almadan yada sorabileceğim kişiler olmadan öğrendim..ama inad ettim..sabrettim..
akademik eğitimini almanı öneririm.. ben eksikliğini hissediyormuyum "evet"..
ama emin ol, istiyor ve seviyorsan başarılı olursun..

handemir; bu cümlene bayıldım "sonuçta aynası iştir kişinin lafa bakılmaz!"

saygılarımla

setire

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sen istanbulda kalıyorsun sanırım, bir ajansa veya matbaaya gireceksin ilk başta günlük öğrendiklerinide evde uygularsan zaten bir işe başlamak yarısını bitirmektir.

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
gel uludağ üniversitesine yerın hazır sıra arkadaşım olursun 2 yıllık bızım okulda var....

nilly

🌱Yeni Üye🌱
nevşehir myo öss puanı ile alıyo 2 yıllık

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Bu iki yıllık okullar nasil ögrenci aliyor? güzel san. ve egitim fak. gibi özel yetenek sınavı ilemi? sadece meraktan soruyorum.... yeniden ögrenci olmak fena olmazdi ama artik çok mesgulum. kantinde kagit oynayamam:D

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Akdeniz Unı Serikmyo 4 ve 2 yıllık Grafik eğitimi veriyor..
Gazi Unı 4 ve 2 yıllık var
Mimar Sinan
**Ama bence gerçekten büyük bi titizlikle çalışıp 2 yıllık hayallerini bırakıp Eskişehir Anadolu unıde super ötesi bi eğitim alabilirsin.Bence Grafik eğitimi orda süper...
Bu arada Akdeniz ve gazi öss puanıyla alıor die biliyorum...Yanılmıyorsam forumda unıler hakkında böyle bi konu açılmıştı incelersen detaylı bilgiler bulabilirsin...Hoşçakal
Umaraım başarılı olursun...
Ve Bir bayan için eğitim şart...Ve sen kendin için en iyisini düşünebilcek tek kişisin unutma!!:)
Setire adlı arkadaşımızı kınıyorum.

erdemcagla

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemcagla.com
Evet var bende grafik tasarım okuyorum lise 3 , ama 2 yıllık a girmem hiç bir zaman hedef 2 yıllık olmamalı bence her zaman 4 yıllık çünkü liseden mezun oldunmu grafiker yardımcısısın 2 yıllık okudunmuda aynısın değişen birşey olmuyor tabi , mürekkeb yalamış oluyorsun genelde üniversite mezunları tercih edilirmiş hocamız demişti.. ama hiç bir zaman 2 yıllık ı düşünmedim tavsiye etmem . Bence 4 yıllık a girmek zor değil yetenek sınavıyla alıyor.çizimle yani oda hergün çizmekle gelişiyor zaten...ben eski çizimlerime bakıp gülüyorum şimdi tabi daha iyi çiziyorum önemli olan çalışmak ;)

lisenin grafik ve fotoğraf bölümünden mezun olunca size grafiker yardımcısı olursunuz diyorlar ama piyasada grafiker diye gezinen ilkokulu bitirmemiş adamlar dolu.Bi matbaada mac opreratorunun yanında 6-7 ay takılmış kişiler ve çöp adam bile çizemiyorlar.Tabii size okuldayken fazla piyasa hakkında bilgi vermiyorlar.ancak bu işi iyi bilen ve kültürlü kişilerin başında olduğu ajanslarda meslek lisesinin grafik bölümünü bitiren yardımcı grafikerdir derler.lisede öğretilen tasarımla kendilerine grafiker denilenleri 10 a katlarsın.

graphiquer

🌱Yeni Üye🌱
Evet var biz meslek lisesi mezunları bu konuda daha şanslıyız:D
Ama boş kontenjan olursa sizde girebiliyorsunuz.
Bildiğim kadarıyla.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi. (Bolu ) (Bende Bolu'luyum:)
Gazi Üniversitesi (Ankara... Meslek yüksek okulu = Çubuk ta=
Çanakkale 18 Mart
Marmara.

Üniversitelerin sitelerine bakman daha yararlı olur sanırım.Bir çok üniversitede var:)

Bu iki yıllık okullar nasil ögrenci aliyor? güzel san. ve egitim fak. gibi özel yetenek sınavı ilemi? sadece meraktan soruyorum.... yeniden ögrenci olak fena olmazdi ama artik çok mesgulum. kantinde kagit oynayamam:D

Hayır yetenek sınavı yok...
160 barajı ile aıyorlar:))

.elif.

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben fatih üniversitesinde 2 yıllık okudum yetenek sınavıyla deıl meslek lısesı mezunuysan 160ı gecınce alıolar ama ben normal lıse mezunuyum ve puanımla gırdım ayrıca tabıkı 4 yıllık okumak ister herkes ama 2 yıllığa gırıpte dgs ile gecerım denıo ama cok kolay deıl cunku 1 yada 2 kişi alıolar ama yok özelde okurum dıosan dırek özele gıt cunku 2 yılın bıtıkten sonra özele gıdersen 4 sene daha okuman gerekiyo. ama ben neredeyse devam ettırmeyı düşünmüyorum ztn hocaların ve okulun iyiyse coğu şeyi öğreniyosun 2 yıllık deyip gecme yani.başarılar