Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photosop CS5 te layerları ayrı ayrı kaydetmek

gunelayvaci

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
photosopcs5telayerlaray.jpg

Benzer konular

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Dökümanınız acıkken
Photoshop CS5 File >Scripts>Export Layers To Files menüsünden acılan pencereden Destination bölümünden layer nereye kaydetmesi gerektiğini ayarlıyorsunuz ;
file type bölümünden dosya türünü ;
Quality : 12 yaptıktan sonra RUN basın

tuncer özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Anlama güçlüğüme karşı, aynı mesajdan bir tane daha yazılırsa belki anlayabilirim.
Ya da,

Günel Hanım'ın mesajına ek olarak ne yazılmış, bulana bir aferin ödülü...

T.Ö.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Anlama güçlüğüme karşı, aynı mesajdan bir tane daha yazılırsa belki anlayabilirim.
Ya da,

Günel Hanım'ın mesajına ek olarak ne yazılmış, bulana bir aferin ödülü...

T.Ö.

tucer özkan ; sayın gunelayvaci nın yazmış olduğu mesajın sadece "Photosop CS5 te layerları ayrı ayrı kaydetmek" yazısını görebiliyordum nasıl yapıldığını sorduğunu zannetim ve öylece mesajımı yazdım; o mesajdan deflarca yazılsada anlama güçlüğü nedeniyle sizin için farketmeyecektir , ve bunun çözümü en kısa zamanda bir doktora başvumanız ve tedavi olmanız , eğitimcinin anlam güclüğü cekmesi çok acı Allah yardımcısı olsun çocukların (öğrencilerin) ,

..Günel Hanım'ın mesajına ek olarak ne yazılmış, bulana bir aferin ödülüde... tedaviden sonra belirleriz ...

Son düzenleme:

tuncer özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
...........sayın gunelayvaci nın yazmış olduğu mesajın sadece "Photosop CS5 te layerları ayrı ayrı kaydetmek" yazısını görebiliyordum nasıl yapıldığını sorduğunu zannetim ..............

Görüldüğü gibi, doktor ihtiyacının kime ait olduğu ortada.

Benim öğrencilerim arasında böyle kendi hatasına karşılık pişkinlik yapanlara bİr başka gözle bakıyorum. Oysa bir "pardon" diyebilme uygarlığı, size şimdiden bir aferin kazandırırdı..

Herneyse, sizi kim böyle yetiştirdiyse, Türkçe'yi kim öğrettiyse ilk aferini ona vermek lazım aslında.

Zaten kendi yaptığı hatayı anlamayanların, başkalarının anlatmalarını da anlamayacağını anlamak gerekir.

Şimdi bu cümlem için epeyce düşünürsünüz. İnşallah anlarsınız.

Mesajınızdaki yığınla hatayı bir kenara, önce adımı doğru yazın. Ya da hiç yazmayın. Ben sizin kime hitap ettiğinizi anlarım.

Tuncer ÖZKAN

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Anlama kıtlı çekenin kim olduğu ortada , yazılanı idrak edemeyeninde olduğu da ortada tekrar yazıyorum bir defa anlamıyorsunuz doğaldır
"Photosop CS5 te layerları ayrı ayrı kaydetmek" YAZISINI GÖREBİLİYORDUM

sayın gunelayvaci ekran görüntüsünü eklemiş yazıya dökmemiş o ekran görüntüsünü de tarayıcım göstermiyor ve bunun uzun bir nedeni ve açıklaması var yazsamda anlamayacaksınız ne kadar çok anlatırsam anlatayım, sizin anlama kapasitenize takılacak olarak havada asılı kalacaktır sizin bunu bir hata olarak görmeniz doğaldır siz eğitimcisiniz ya !!! eğitimci ti'ye ye alır hata yı ve bu ukala tavrınız tabi bu yetişme tarzına ve kendini bi şey … sanma bağlıdır bunun içinde söylenecek söz yoktur söylense bile anlama kapasitenize takılacak ve benim kimin cümlesine , kimin kelimesine, kimin düşüncesine kafa yoracağım ve düşüneceğim beni ilgilendirir sıradan insanların düşüncesi, kelimesi olduğu yerde kalır .... "pardon" diyebilme uygarlığı …. anlama kıtlı çenklere bu sözün bir anlam ifade edeceğini zannetmiyorum “…hitap ettiğinizi anlarım.” sözünüz beni umutlandırdı

tuncer özkan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İşte sorun da burada..

İnsanın, içeriğini bilmediği bir mesaja balıklama atlayarak bizzat kendi ukalalığınızın tescilidir bu. Burada aslında ukala dememem lazım. Çünkü ukala sözünde akıl vardır. Sizinki olsa olsa...

"Mesajın içeriğini bilmiyorsan, tarayıcın bunu göstermiyorsa, hangi akıl ile cevap veriyorsun görmediğin bir şeye?" diye sormayacağım. Çünkü bu, size göre bir pardon ihtiyacını doğurmuyor.

Üstelik ilk mesajımdaki metaforu anlamayacak kadar, sizin deyiminizle "anlama kıtlığı!"...
Hatasını kabul etmemek için hâlâ saçmalama yeteneği...
Zeytinyağı gibi üste çıkmak için karşısındakinin mesleğini küçümseme girişimi... Bu aslında battıkça batıyor durumu...
Bir "pardon, mesajın içeriğini göremiyorum" diyebilecek akla sahip olamama durumu...

Daha ne diyeyim, yok hayır demiyeyim... Artık gerekmiyor. Çünkü ne desem boş! hali..

Not: Tüm forumdaşlardan, düzeyin bu kadar düşmesine katkımdan dolayı özür dilerim. Bu özürüm konuyla ilgili değil, yöntem olarak sürdürdürmek zorunda kaldığım tavır içindir. Yoksa tabii ki sözlerimin arkasındayım. Karşı tarafın durumu maalesef umut vermediği için bu konuya artık cevap veremeyeceğim.

Tuncer ÖZKAN

gunelayvaci

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eklediğim jpg'in görünmemesi nedeniyle bu sonuç çıkmış, bu yüzden soru sorduğumu düşünüp yanıtlayan vejdi'ye teşekkür ederim.
Ama.... Tuncer Özkan'ın yanıtı da bunu bilmeyen için çok doğal. Olgunlukla karşılayıp gerçeği açıklamak daha doğru olurdu vejdi bence.
Her neyse tartışma noktalansın çocuklar. İş kazası diyelim bitsin...

gunelayvaci

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eklediğim jpg'in görünmemesi nedeniyle bu sonuç çıkmış, bu yüzden soru sorduğumu düşünüp yanıtlayan vejdi'ye teşekkür ederim.
Ama.... Tuncer Özkan'ın yanıtı da bunu bilmeyen için çok doğal. Olgunlukla karşılayıp gerçeği açıklamak daha doğru olurdu vejdi bence.
Her neyse tartışma noktalansın çocuklar. İş kazası diyelim bitsin...

Son düzenleme:

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncelikle yapmış olduğum hatadan dolayı gerekli kişiden özür diledim zaten
çok güzel bir atasözüyle cevap verirdim size ama uzatmak istemiyorum
büyüklük sizde (yaşınızdan dolayı), terbiye bende kalsın .....

gunelayvaci

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle yapmış olduğum hatadan dolayı gerekli kişiden özür diledim zaten
çok güzel bir atasözüyle cevap verirdim size ama uzatmak istemiyorum
büyüklük sizde (yaşınızdan dolayı), terbiye bende kalsın .....

Terbiye neden bize layık görülmedi de sana kalıyor, anlayamadım vejdi? Yaşımın burada önemi yok, bence söylemek istediğini söyle gerçekten.
Özürün kabul edildi biliyorsun. Hiç anlamadım demek istediğini...

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Sayın Günel hanım , lafım ve laflarım asla size değil ve olamazda özrümün kabul edildiğini biliyorum etmemiş olsaydınızda boynum kıldan ince sizin için .... sizlerden tekrar özür dilerim

sewimce

🌱Yeni Üye🌱
Bu işlemin aynısını Layer'leri Web formatında kayıt etmek için kullanmak istiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz. Action ile başaramadım Uygun bir kombinasyon bulamıyorum. Teşekkürler şimdiden