Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hat sanatı

maltepe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
modern hat sanatından bazı örnekler.
hat sahibi, Munir Şarani (suriye)

21m16.jpg

317176.jpg

344848.jpg

344854.jpg

308500.jpg

344845.jpg

al-shaarani.jpg

mouneer-al-shaarani2.jpg

_14_-_Mouneer_Al_Shaarani_-_As_for_the_froth,_it_is_fugitive,_while_that_which_benfits_the_mankind_stays_in_the_earth_(150x120cm).jpg

mouneer_0632.jpg

images%5C450%5C100.jpg

post-3235-1193605134_thumb.jpg

untitled-by-moneer-al-shaarani.jpg

Benzer konular

sums

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mütis adamlar bunlar.. gercekten cok etkileyici isler cıkartıyolar ;) fakat en alttaki yazıda dikkatimi cekti acaba ellemi ciziyolar yoksa cizmek icin arac gerec kullanıyolarmı cünkü cizgiler bana cok simetrik geldi ?

maltepe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanırım bazıları için bilgisayara bağlı kalem kullanıyorlar aynen mouse gibi.daha sonra ince düzeltme imkanı buluyorlar diye duymuştum.

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
çizgilerdeki uyum ve estetiğe hayran kalmamak mümkün değil,
kaldı ki arap alfabesindeki harflerin biçimlendirilmeye ne kadar müsait olduğu aşikar
bu biçimlendirmeyi latin alfabesinde de gerçekleştirmenin önemini vurgulayan A. Selim Tuncer şöyle diyor

"Arap alfabesini içselleştirip bir sanat dalı (hat) haline getirdiysek, bunu neden Latin alfabesi için yapmayalım?"

faydalı paylaşımınız için teşekkürler maltepe

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bunlar Grafiker değil bence sanatkar, üstad

graffix

🌟Usta Tasarımcı🌟
Her zaman merak ettiğim ve hayran olduğum bir sanattır hat sanatı

mcxxx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bi an grafikerliğimden şüphe ettim bunları görünce

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Kendimi bu çalismalari elestirecek düzeyde görmüyorum.

Kesin başari sahibi bir zat.

Paylasim için tesekkürler.

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
hat sanatı ile grafikerliği mukayese etmeyin arkadaşlar.

geleneksel türk el sanatlarımızdandır hat sanatı.
"modern hat sanatı" tamlaması bile hatalı olmuş bana göre.
bilgisayarla mousla falan değil,
kamış kalemlerle meşk edilir.

maltepe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
geleneksel hat sanatlarımızın en önemlisi diyebiliriz hatta Kurân mekkede indi mısırda okundu ve istanbulda yazıldı denmiştir.osmanlının hat sanatındaki yeri tartışılmaz.ancak modern hat sanatı demenin neden hatalı olduğunu anlamadım.yukarıdaki örneklerdeki tarzların birçoğu klasik hat sanatında kullanılmamşıtır.özel kalemlerle bilgisayar destekli olarakta bu işi yapanları biliyorum.ama dediğiniz gibi hat sanatı kamış kalemle olur.kılıç ustaları gibi :)

Ressam Halil ŞİKAR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çizgilerdeki uyum ve estetiğe hayran kalmamak mümkün değil,
kaldı ki arap alfabesindeki harflerin biçimlendirilmeye ne kadar müsait olduğu aşikar
bu biçimlendirmeyi latin alfabesinde de gerçekleştirmenin önemini vurgulayan A. Selim Tuncer şöyle diyor

"Arap alfabesini içselleştirip bir sanat dalı (hat) haline getirdiysek, bunu neden Latin alfabesi için yapmayalım?"

faydalı paylaşımınız için teşekkürler maltepe
dedim ve yıllar önce latin harflerini hat sanatına uyarlayıp çok çeşitli uygulamalar yaptım . kesik kalem denilen redix uçla yani kamışla yazıyordum. daha sonra bunları 3-4-5 kat ağaç kaplamayı kotraplak tekniğinde olduğu gibi yapıştırıp ince oyma tekniği ile oyarak çok çeşitli eserler yaptım .
Ama kardeşim ne bileyim ben bir gün internet diye bir şeyin icat olup bunları görsel olarakta olsa paylaşmak gerektiğini :(
hayatta en büyük hatam yaptığım eserlerimi arşivlememek .kendime o kadar çok kızıyorum ki :(

CANBİRCAN

🌱Yeni Üye🌱
yazanların eline sağlık.yazı sanatını en güzel şekilde ortaya koyan gerçek şaheserler.paylaşım için teşekkürler

muhacir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeşim hattattır bunları görünce kendisiyle bikez daha gurur duydum bide freehand de yapılmış hat örneklerine rastladım bende deniycem:)

OVERprint

🌱Yeni Üye🌱
"Yazı, hâfızaların yükünü hafifletir, güzel yazı bunu daha da azaltır, gözü ve zihni erken yorulmaktan korur, fikirlerin işlemesine, olgunlaşmasına yarar, sözü düzenler, ifâdeyi kuvvetlendirir, dili dizginler, düşünmeye zaman, düzeltmeye imkân verir. Kâtibini edîp, hattatını zarîf yapar, çeşitleri ihtiyaçlara bunlarla mütenasip yeni yeni keşiflere yol açar, kişilere nimet, fakire devlet, zengine şeref, âleme ziynet, yoklukta celis, gurbette enis olur, yazana nâm verir, okuyana şân verir.”
Hattat Mahmut Bedrettin Yazır (v.1952)

efsunlu_kizz

🏆Pro Tasarımcı🏆
latin harfleriylede hat yazılarını gördüm ki kendi adımı yazdırmıştım ama arap albesindeki hatlar harika ki böyle üstadlar yazınca söze gerek kalmıyor

gulada

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bursa ulu caminin hocası gelmişti bize ders vermeye bunları görünce keşke bırakmasaydım dedim

faruk_varol

🌱Yeni Üye🌱
gercekten takdıre deger calısmalar. paylasımın ıcın sagol