Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

indesign de font sorunu

grafipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ilk defa dergi yapıyorum. in design'da pdf yaptığım halde font sorunu yaşıyorum. bazı yazıların içinde i'ler kutucuk şeklinde çıkıyor. yazıları convert ettim, convert edince de itme özelliği kalkıyor. ne yapmam gerek baskıya gönderirken? yardımcı olursanız sevinirim...

Benzer konular

cem bulut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
fontlarını reprondan iste
indesignde kullanılan fontları iste
yoksa aynı sorunu hep yaşarsın. o yüzden fontları düzgün seç

grafipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya saol da fontları nerden isteyeceğimi anlayamadım. resimli anlatır mısın? in design da ilk defa bukadar gerçek bişey yapıyorum da. okadar detaylı bilmiyorum.

korkuu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ipek pc mi ? Mac mi? kullanıyorsun?

savasg

🌟Usta Tasarımcı🌟
postscriptten geçirmeniz yeterli

Print + poscript file + adobe pdf + kaydet

kaydedilen dosyayı acrobat distillerden geçeriniz

sorun çözülür

bennur975

🌱Yeni Üye🌱
ben de yardım istiyorum

postscriptten geçirmeniz yeterli

Print + poscript file + adobe pdf + kaydet

kaydedilen dosyayı acrobat distillerden geçeriniz

sorun çözülür

ben burada ne demek istediğinizi anlamadım. ben de aynı sorunu yaşadım. çözemiyorum.

world deki dosyamda eklenmiş bir sürü simgeler var. yazı olarak indesigne çağırdığımda times new roman kabul etmiyor. pdf e çevirip indesigne atayım dedim yine aynı hatayı verdi. bir tek baskerville yi tanıyor. onda da simgeler kutu şeklinde çıkıyor.

1- world de convertlemeyi bilen varmı
2- indesign de değişik bir kayıt yöntemiyle klasör içine kullandığı fontları falan atıp o font tanıtılıyordu. bunu yapmayı bilen varmı

teşekkürler

ozgur_gul71

🌱Yeni Üye🌱
word de başlık kısmında adobe pdf yazar oradan, convert to adobe pdf yazar tıkla convert yapar, yalnız pc. de acrobat yüklü demi

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
""Open Type"" font kullanacaksınız. ID Open Type font ister.

bennur975

🌱Yeni Üye🌱
ben burada ne demek istediğinizi anlamadım. ben de aynı sorunu yaşadım. çözemiyorum.

world deki dosyamda eklenmiş bir sürü simgeler var. yazı olarak indesigne çağırdığımda times new roman kabul etmiyor. pdf e çevirip indesigne atayım dedim yine aynı hatayı verdi. bir tek baskerville yi tanıyor. onda da simgeler kutu şeklinde çıkıyor.

2- indesign de değişik bir kayıt yöntemiyle klasör içine kullandığı fontları falan atıp o font tanıtılıyordu. bunu yapmayı bilen varmı

teşekkürler

demiş bir arkadaşım. aynı sorun bende de var. bi yardım edin lütfen. times kabul etmiyor. değişik bir kayıt yöntemiyle font klasörü oluşturup içine kullandığı fontları atıyor ve fontu kabul ediyordu. onu nereden yaptığımı unuttum. yardım lütfennnnnn

husrevzade

🌟Usta Tasarımcı🌟
Grafink haklı. Fontlar mutlaka Open Type olmalı. Ayrıca InDesign’da düzgün göremediği fontu renkli (pembe) zeminde gösterir. Fontagentpro veya Suitcase fussion kulllanmıyorsanız, fontları InDesign klasörü içindeki font klasörüne koyacaksınız.

umitunal

🌱Yeni Üye🌱
ID font sorunu

Pdf 'yi exporttan yaptım. fontlarda sorun görünmüyor lakin dosya boyutu baya bir büyük oldu. Bu yöntem doğru bir yöntemmidir bilemiyorum.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Muhtemelen kullandığınız font ASCII tabloya göre düzenlenmiş eski bir font. ID unicod fontları destekler haliyle bu tabloya göre düzenlenmemiş fontlarda Türkçe karakterlerde sorun yaşarsınız onun yerine eğer metin uzun değilse Type>Glyphs menüsü işinizi görebilir (ASCII tablo olsa bile Türkçe karakter barındırıyorsa bu tablo yardımıyla görebilirsiniz) yada herhangi bir font edit programıyla birkaç dakika uğraşarak fontu tekrar elden geçirmeniz işinizi görecektir.

İtmelerden kastınız sanırım bullet özelliği kullanmanız eğer öyleyse tıpkı FH de olduğu gibi convert etmek bazı metin özelliklerini yok edebiliyor.

ID de exporttan yapılan pdf çok sağlıklı bir yöntem değil doğrusu File>Adobe PDF Presets içinden çalışmanıza uygun bir preset seçerek pdf oluşturmanızdır.

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Vay be, epey hurafe ve şehir efsanesi üretmişsiniz. Ağzım açık kaldı. :)

Doğru şeyler yazanlar da olmuş tabii.

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟

teşekkürler

İndesing'in dilini türkçe yaparsanız sorun çözülür bence..Yani fontu indesingne alıp içine girdiğimizde üzt tarafta araçla rbölümünde dil seçeneği var. Oradan değiştirebilirsiniz..