Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çocuk Yuvası Logosu

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
Bodrumda bulunan bir çocuk yuvası için yaptığım logoyu sizlerle paylaşmak istedim. Şuanda kullanılıyor.

Tüm görüntüleri kendim cdr de çizdim çok eğlenceliydi :smile:

üsteki rozet olarak da kullanılabilecek bir tasarım, altda ki de bina girişine eklenecek branda için tasarlanmıştır.
altdaki yazılar çok göz yoruyor bana göre ama müşterimizin isteği doğrultusnda ısrar üzerine o şekilde yapılmıştır.

gokku351a287305ur7.jpg

Benzer konular

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
öncelikle eğlenceli bi çalışma olduğunu belirtmek isterim ama logo konusuna gelince biz bu konuda biraz hassasız bu bi logodan cok bir tabelayı andırdı bana logo bir kurumun veya kuruluşun ve hitap ettiği kesimin tamemiyle alakalı olmalıdır

logo hakkında kısa bir bilgi paylaşmak isterim sizinle

Logo Nedir?

Bazı kurum ve kuruluşların, bazı etkinliklerin, ve bazı markaların kendilerini sadece bir isimle ifade etmeleri akılda kalıcılık açısından etkili olmayabilir. İşte bu akılda kalıcılığı sürekli tutmak ve görüldüğünde o markanın akla gelmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş sembole "LOGO" denir.(Örn: Coca Cola 'nın el yazısı tarzındaki logosu, Mc Donald's ın logosu)

İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır? Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Başlarken: Logoda amaç çok önemlidir.Önce amacımızı belirlemeli, logoyu ona göre düzenlemeliyiz. Amacımız bir ismi logo haline getirmek midir? yoksa bir etkinliğe göre logo bulmak, yapmak mıdır? Dikkat etmeliyiz.

* Akılda kalıcı olmalıdır.
* Olabildiğince sade ve yalın olmalıdır.
* Logo şekille ve yazı bir arada kullanılabilir.
* Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır.(Örn: Kimya ile ilgili bir organizasyonda, logo yapılırken deney malzemelerinden ya da kimya ile ilgili bir başka sembolden yola çıkılabilir.)
* Logo yapılırken ,yapılacağı kurum ya da markanın kendi özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.(Kuruma ait; renkler,şekiller,amaç ve işlev)
* Logoda bazı kalıplaşmış sembollerden yola çıkılabilir.Mesela bir futbol ya da basketbol takımının logosunda "top" imgesi kullanılabilir.Ya da yemek ile ilgili bir firmanın logosunda bir yiyecek çeşidi veya aşçı figürü kullanılabilir.)
* Logoda amaca uygun olarak, o firmanın ya da isminin baş harflerinden yola çıkılarak bir şeyler üretebilir...

buarada konuyu yanlış yerde acmışsınız cahit hocamda eminim ilgilenecektir konunzla emeğine sağlık başarılar.

lütfen forum kurallarını okuyun
https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
serbest çalışmalar deyince ekledim baktım başka eklenenlere onlarda buraya eklemiş. nereye eklemem gerekiyordu ?

sansiri

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hanece.com
logo konusuna gelince yorumun çok güzel tşkler ve haklısın ama ben logoyu tabela ve rozet üzerinde gösterdiğimi ilk msjımda belirtmiştim.

logo tamamen gökkuşağından kayan çocukların görüntüsü. logotype ise malesef ki müşteri uygun olan yerde uygun olan yazıyı kullanırız dediği için branda ve tabelada bu şekilde kullanıyor.

patronum müşterimle konuşurken pek bi alakadar oldu sağolsun o yüzden bu karışıklık oluştu :D

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
eğlenceli bir çalışma olmuş emeğine sağlık...