Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Web Tasarımında Hangi Programı Önerirsiniz

gulsah_grafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
selam arkadaşlar benim size özellikle web tasarımcılara bi sorum olucak
ben de web tasarıma el uzatıyorumda yakında sizce hangi program daha çok kullanıyor ve bide iş alanı en geniş olan tabiki
değerli fikirlernizi bekliyorum şimdiden sağolun :peace1:

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
web tasarimi icin dreamwaveri oneririm photoshop kullanarak ikisi muhtesem ikili olacaktir.
vektorel cizimler icin corel gayet kullanisli bir program ancak cag illustrator cagi olacak gibi ben hala baslamadim :( sitede bircok dokuman var kolay gelsin

gulsah_grafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok teşekkürler bilgilendirdiğin için dikkate alıcam dediklerini

pseudo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
flash ı da unutmamak lazım tabii ki,cs3 sürümünde psd dosyalarının layerlar halinde import ederek üzerinde istediğin değişikliği yapmak mümkün,bunun gibi birçok yeni özellikle beraber web için olmazsa olmaz bir program.

MaSMaVi

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yusufcakir.org
Adobe Photoshop Cs3
Dreamweaver
Flash

WebTasarımında Birbirini Tamamlayabilen 3 Eksiksiz Program Bunlardır.

Biraz Araştırma Yaparak Ders Örneklerine Ulaşabilirsin.

Kolay Gelsin. İyi Çalışmalar.

Ahmet KAPLAN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ahmetkaplan.net
Bence Adobe Photoshop, Dreamweaver, Flash die sınıflandırmamak lazım. Adobe'un bütün web tasarıma uygun programralarını kullanabilirsin. Herşey işine yarar sanaen kolay hangisi geliyorsa. Şuan bunlar piyasanın devleri durumunda. Ama arkadaşın dediği gibi çağ illustrator çağı ister web ister grafik hepsine yatkın. Ben hepsi hakkında birz bilgin olsun derim. Flex'ide unutmamak lazım bu arada. :) zaten photoshop'a hakim olduğunu biliyorum. Sen siteyi çiz ve gerisi sana nasıl kolay geliyorsa öyle tamamla.

galadrim

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.atlaswebtasarim.com
Photo shop yerine paint shop pro'yu da kullanabilirsin.Web grafikleri için gayet güzel özellikleri vardır.Jpeg export, Slice vs.. oldukça kolay ve etkili. Fakat çalışacağın yerlerde arkadaşların dediği gibi photoshop gelecektir önüne...

leventerdogan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.leventerdogan.net
Frontpage ide yabana admayın kullanması oldukça güzel bi programdır.
ASP de sorun yaşamıyorsun ama PHP de kodlama hataları ile karşılaşabilirsin.

Kod okumayı ve yazmayı kaptıktan sonra notepad ile bile site tasarlarsın.

Bu tabi işin coderlik bölümü...

Yaptığın tasarıma ( bizim milletimiz hepsi bi yerden çıksın istediği için) görsellikte katman gerekeceğinden ilave bi cizim programıda öğrenmen gerekecek ( photoshop vs.)

Başarılar.

Serkan DEMİREL

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop ve Illustrator MADO'da Baklava ve Dondurma Gibidir Birlikte Sonsuza Yol Alabilirsiniz Photoshop CS3 ve Illustrator CS3 Tavsiye Ederim İlerde Bunların Rakibi Kalmayacak...

daimakafein

🌱Yeni Üye🌱
photoshop
flash
dreamwaver
illustrator
Bu programlarla gayet başarılı tasarımlar çıkartılabilir ama sonuçta kişinin yeteneğine ve bilgisine kalmış bi durum

stronger_ht

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
web olayına gireceksen her türlü Adobe yi seçmen lazım üstat.
siteyi vektörel tasarlarım daha iyi olur dersen adobe illustrator kullanacaksın tasarım için
yok imaj tabanlı çalışırım dersen photoshop senin için vazgeçilmez olacaktır,
yaptığın tasarımları kodlama konusunda da dreamweaver'dan başka önerebileceğim sağlam birşey yok, kod bilgisine sahip olmadan çok profesyonel dizaynlar yapabilirsin.
ayrıca animasyon içinde tabiki adobe flash düşünmelisin,
eğer web konusunda proglamlama bilgisini de yapmayı düşünüyorsan
geleceğin en üstün geliştirme dili olacak olan adobe flex hakkında da bilgi sahibi ol derim :D

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Evet şahsen ben web sitesi hazırlamada hiç bir bilgim yokken Dreamweaver CS3 kullanarak bir site için gereken her şeyi yapabiliyorum.Tabi Dreamweaver a yardım edecek 2 program: Photoshop CS3 ve Flash CS3...

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
bence photoshop flash illustrator tabi bunlar olmazsa olmaz değil flash yerine swish illustrator yerne corel de kullanabilirsin ama temel olarak görsellikte bunlar kullanılıyor

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
En iyi alternatif programlama dilleri(php-asp-asp.net) gibi görünüyor.

Mükemmel bir web sitesi yapmanın en önemli yolu görsel yönden dikkat çeken bir web sitesi yapmaktan geçiyor.Bunun içinde Flash wazgeçilmez oluyor.tabiki flash tek başına yeterli olsada tasarım konusunda photoshopuda kullanabilirsin hareketli hale flashta getirebilirsin.Profesyonel bir site istiyorsan çizimlerini kendin yapabilirsin.Illustratorde formatlarını ai. olarak kaydedip wektörel olarak flash ta hareketlendirebilirsin.
(bunları önermemin sebebi hem çok tutulması hemde grafik tasarıma bilen birinin pek zorluk çekmemesi) koaly gelsin.

smx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.sredesign.com
dreamweaver ve photoshop web sitesi yapmanda birebir... ilerde daha da geliştirmek ve görsele hitabını güçlendirmek istersen, flashı tavsiye ederm.

kolay gelsn

๏ร๓คภ®

🌱Yeni Üye🌱
bence frontpage en iyisi şuan kullanıyorum !

Moderatör tarafında düzenlendi:

erdemirs

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.re-imagination.com
Sanıyorum pek fireworks tavsiyesi veren yok, vektörel tabanı ile birlikte, kullanışlılığı, web tasarımı konusunda Photoshop'u aratmayacak olması ile birebir bir programdır.. Tasarım işlerin için elbet de..

Tasarımlarını anime edebilmek için Flash'a ihtiyaç duyacaksın ki sektörde benzeri güzellikte pek program yok..

Ben Html ve CSS kodlarken genelde Notepad/EditPlus gibi bir program kullanarakta işimi hallediyorum ama, Html ve CSS öğrenmek istemiyorum dersen, Dreamveawer veya Frontpage gibi programlara ihtiyaç duyacaksın.. Kullanmadığım için hangisinin daha iyi olduğunu söylemem mümkün değil..

Kolay Gelsin..

kalamba

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Dreamweaver'da asp.net gibi özellikler de var. Bunlar tam olarak ne işe yarıyor? Burada sorduğum için kusuruma bakmayın lütfen. Yani asp tabanlı bir sayfa yapılabiliyor mu dreamweaver'la?

omerfaruk

🌱Yeni Üye🌱
bence dreamwaver ve photosop muhteşem ikili.bunların yanında birde illıstratorü öğrenirsen harika bişey olur senin için.