Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hasar almış psd

Umut Özkan

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,

Photoshopda çalışırken çalışmamı save edip müzik bakınıyordum, o sırada elektrik gitti ve pc kapandı. Save ettiğim için rahattı içim lakin pc yi açtığımda psd ye tıkladım ve aldığım hata;

1346365827-clip-10kb.jpg

Uygunsuz kapatıldığı için psd hasar almış galiba :sweating: Open kısmından dosyanın resmini görebiliyorum zaten 20 mb psd ama açamıyorum bunun çözümü var mı? 3 saatlik çalışma :crying:

Benzer konular

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
bana da olmuştu çözümünü bulamamıştım. ama geçenlerde bir program duydum silinen dosyaları buluyor hasar gören dosyaları tamir ediyor diye :) (recover my files)

ahmedylmz

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
altairdesign.co
Muhtemel kaydederken oluşan bir hatadır... Tamamen kurtarılması diye birşey bilmiyorum fakat not defteri ile belki bir kısmı kurtarılabilir diyeceğim :) ama katman olması sebebiyle buda pek mümkün görünmüyor...

Photoshopta çalışmayı kaydederken çalışmanın sekmesinde % lik (saving %x) çıkar o dolmadan photoshopu kapatmayın...

Diğer durumlar içinde şöyle bir önerim olabilir...
Edit/preferences/file handling/
sekmesinde otomatik kaydetme var bunu aktif hale getirerek veyahut otomati kayıt süresini azaltarak aniden kapanma vs gibi durumlarda çalışmalarınızı kurtarabilirsiniz...
Kolay gele ;)

Umut Özkan

🌱Yeni Üye🌱
Muhtemel kaydederken oluşan bir hatadır... Tamamen kurtarılması diye birşey bilmiyorum fakat not defteri ile belki bir kısmı kurtarılabilir diyeceğim :) ama katman olması sebebiyle buda pek mümkün görünmüyor...

Photoshopta çalışmayı kaydederken çalışmanın sekmesinde % lik (saving %x) çıkar o dolmadan photoshopu kapatmayın...

Diğer durumlar içinde şöyle bir önerim olabilir...
Edit/preferences/file handling/
sekmesinde otomatik kaydetme var bunu aktif hale getirerek veyahut otomati kayıt süresini azaltarak aniden kapanma vs gibi durumlarda çalışmalarınızı kurtarabilirsiniz...
Kolay gele ;)

Yardımınız için teşekkür ederim öncelikle,

Bazı araştırmalarım sonucu PSD Repair programlarını buldum. 4-5 adet indirdim lakin neredeyse hepsi ücretli bu yüzden demo'ları ile deneme şansı buldum. 1 tanesi onardı lakin tüm layer'lar boş sadece layer blending opt. ayarları üzerindeydi ve text'ler duruyordu. Bi nebzede olsada işimi %15 kolaylaştırdı bu durum.

Sizin otomatik save ayar yerini bulamadım malesef tam olarak gösterebilir misiniz hocam?

1346424276-clip-39kb.png

ahmedylmz

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
altairdesign.co
Estağfurullah n demek... Bu arada sayende öyle bir program olduğunu öğrendim sağolasın ;)
Bu özellik cs6 da gelmişti heralde??? söylemeyi unutmuşum kusura bakma...
chj3w.jpg

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Recovery My Files bu işlem için değil silinen dosyaları kurtarma programıdır, konuyla ilgisi yok...
Bildiğim kadarıyla hatalı kapanmadan dolayı hasar gören dosyayı kurtarma yöntemi yok ...
CS6 ile gelen özellik güzel görünüyor ama bu özellik gereksiz kayıtlar yaparak sistemin yavaşlamasına sebep olur ki ben tavsiye etmem ve kendim de kullanmıyorum. Bunun yerine çalışırken gerekli yerlerde ctrl+s en iyi yöntemdir. Geriye dönülemeyecek işlemler yaptığınızda dosyayı farklı kaydederek ikinci bir kopyasıyla çalışmak daha garantili bir yöntemdir...