Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resim Öğretmenliği

deryakaya

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar; ben meslek yüksek okulu grafik bölümünden bu sene mezun oldum. Resim öğretmeni olmak istiyorum. Dgs ye girmedim. Araştırdığım kadarıyla 2 yıllığı 4 yıllığa tamalamam gerekiyormuş. Dgs ye gireceğim açık öğretim için, Peki ya sonra ne olacak nasıl resim öğretmeni olabilirim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.:( iyi forumlar..

byhemsinli

🏆Pro Tasarımcı🏆
bende şu anda grafik okuyorum bu konuyu çok araştırdım ben anlatayım sana. dgs ile geçeceksen eğer kendi bölümüne yani grafiğe geç ama sen resim öğretmeni olmak istiyorsun onun için çizim yeteneğinin iyi olması gerek çünkü özel yetenek sınavına gireceksin. kısacası istediğin bir üniversitenin özel yetenek sınav tarihi takip edeceksin ve o sınava gireceksin eğer başarılı olursan resim öğretmenliği okursun. ama şuna dikkat et resim bölümü ile resim öğretmenliği farklı şeydir. saygılar.

deryakaya

🌱Yeni Üye🌱
hmm anladım, çok teşekkür ederim kardeş, Yalnız şöylede bi durum var ki yetenek sınavına girersen güzel sanatlar fakültesine gidebilirim anladığım kadarıyla.. Oda epey para.. :( en güzeli dgs ye gireyim de grafik üzerine okuyayım, paranın gözü kör olsun :( küçüklükten beri çizim yapıyordum ben çok istedim lisede güzel sanatlara gideyim çok pahalıydı.. Bilgisyara yönelincede elimdeki çizim yeteneğini kullanamadım, köreliyorum :( PAranın gözü kör olsun işte!!

byhemsinli

🏆Pro Tasarımcı🏆
hayır öyle değil !!! sen 2 yıllık grafik okudun ve dgs ile 4 yıllığa geçiş yaptın ve güzel sanatlar fakültesi grafik bölümü 3. sınıf öğrencisi oldun ama şöyle bir şey var direk 3. sınıftan başlıyorsun geride kalan o 2 yılın derslerini alttan vermek zorundasın. benim sana tavsiyem git istediğinin bir üniversitenin özel yetenek sınav tarihlerini takip et ve git sınava gir bileğin iyiyse kazan. ama unutma sen eğitim fakültesinin resim-iş öğrt. özel yetenek sınavına gireceksin. paradan korkmana da hiç gerek yok kardeşim.

byhemsinli

🏆Pro Tasarımcı🏆

byhemsinli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Erzurum Atatürk Üniversitesi.
Sanırım Yolladığım Bağlantıları İncelemediniz. İyi İnceleyiniz ve Bilgi Sahibi Olunuz Eğer Aklınıza Takılan Bir Soru Olursa Burdan Sorabilirsiniz ya da Özel Mesaj Atabilirsiniz. İyi Çalışmalar.

grafist111

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ben Güzel sanatlar grafik öğrencisiyim. marmara grafikteyim. marmara resim öğretmenliğinide kazanmıştım aynı anda. ev arkadaşımda öğretmenlikten mezun. sormak istediğin detay varsa yardımcı olabilirim. başta şunu söyliyim, para lazım değil.

Kubidiyebiri

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bende şuanda grafik okuyorum ama üniversiteye geçiş yaparken yetenek sınavına girmem gerekiyormuş.Gazi üniversitesi için Bilgisayar dalının grafik kolundan oldugum için gene de buna gerek var mıdır ki?

varcin

🌱Yeni Üye🌱
mrb arkadaşlar bende iki yıllık grafik tasarım bolumunu okuyorum resım öğretmenliğine geciş yapabilme hakkımız var mı varsa bunu hakkında nerde bilgi alabiliriz yardımcı olursaniz gercekten cok sevinirim