Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ne renk...

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar corelde bi dergi kapağı tasarlıyorum ama 3 ayda çıkan bi dergi olduğu için önceki yıllardaki nisan ayının kapak rengiyle aynı renk olmak zorunda ona baktığımdada karşıma PANTONE ? (lacivert) rengi nasıl bir renk acil yardımlarını bekliorum:D bu rengi renk kartelasındada bulamadım:(

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Riske girmek istemiyorsanız kapağı 4 + 1 (CMYK + 1 spot renk) basmalısınız. 5. renk olarak kullanacağınız özel renk için pantone katalogundan renk seçemiyorsanız matbaanıza geçen yıl nisan sayısınız verin, rengi buna göre tutturmalarını rica edin, size yardımcı olacaklardır.

5. renk maliyette sizi zorlarsa yani mecburen 4 renk (CMYK) baskı yapacaksanız önce istediğiniz rengin CMYK renk uzayında basılabilirliğini kontrol edin. Eğer basılabiliyorsa monitör kalibrasyonu düzgün olan bir matbaada baskı öncesi ekibinden rica edin. Renk değerlerini ona göre verirler. Baskı sırasında da mutlaka istediğiniz renk numunesini ofset ustasına verin ki ufak tefek ayarları baskıda yapabilmesi için elinde referans olsun.

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
ya fiyat açısından sorun yok benden önce bu firmada çalışan grafiker ay adlarını hep yanlış girerek kayıt etmiş dergi 2003 yılından beri 3 ayda bir çıkıyo o yüzden bulamadım nisan ayından çıkan rengi:( bi tane buldum ondada bu renk yazıyo o yüzden sordum mecbur o rengi çalışmak zorundayım yani senin anlıycağın:(

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
baskıda nasıl gözükür bu kodlu renk demek istiyorum yani:D

sarcoglu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
PANTONE ? (lacivert)
karşılığı PANTONE Reflex Blue dur.

casanova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
refleks blue c 97 m 95 y 12 k 6 refleks mavi istediğiniz pantone rengi bu bence

red indian

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Baskıya lüp veya büyüteç ile bakarsanız cmyk veya extra bir renk olarak basıldığını anlarsın. Büyüterek baktığında eğer CMYK ise zaten hangi rengin % 100 olduğundan yola çıkarak bulabilirsin. Boya firmalar bir ara renk katalogları dağıtıyordu Yani CMYK renk değerlerini göstererek basılan bir tür cetvel ondan faydalanabilirsiniz.

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
100 cyan 75 yada 80 magentayı denedinmi

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar rengi buldum mora yakın bi lacivert :D ilgilebdiğiniz için çok tşk ederim sağolun

Portoloz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bu renk kodlarını banada söylersen sevinirim buna ihtiyacım var yada katalogda yani folyoda bulduğun renk varsa onun da ismini söylersen sevinirim iyi çalışmalar